Dwaj Rosjanie pracują nad R-Handle - wyjątkowym kontrolerem do gier

Jeśli obecnie dostępne pady Was nie satysfakcjonują, koniecznie zerknijcie na R-Handle.

@ 26.09.2016, 14:36
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Dwaj Rosjanie pracują nad R-Handle - wyjątkowym kontrolerem do gier

Dwójka Rosjan pracuje nad wyjątkowym kontrolerem do gier, współdziałającym zarówno z tytułami przeznaczonymi dla komputerów osobistych, jak i dostępnych obecnie konsol, czyli m.in. PlayStation 4 oraz Xboksa One. Zwie się on R-Handle.

Chociaż sprzętu nie da się jeszcze nabyć w sklepach, jego projektanci testują już pierwsze prototypy, a wyniki są bardzo obiecujące. Kontroler nadaje się bowiem do praktycznie każdego gatunku gier (z naciskiem na wszelkiej maści gry akcji), oferuje sporą wygodę użytkowania oraz intuicyjność. Jego projektanci wyposażyli go w 25 przycisków, krzyżak, gałkę analogową oraz sporych rozmiarów uchwyt po prawej stronie - to on zapewnia odpowiednio precyzyjne sterowanie.

"Obecnie, analogowe gałki dostępne w przypadku Xboksa One oraz PlayStation 4, a nawet kontrolera Steam, nie zapewniają właściwej precyzji podczas grania, co sprawia, że deweloperzy tworzą łatwiejsze - mniej ekscytujące - gry konsolowe", twierdzą projektanci urządzenia. "Biorąc pod uwagę rosnącą popularność wirtualnej rzeczywistości, standardowy gamepad jest jeszcze bardziej niepraktyczny".

Twórcy pada, Alex Nesmeev oraz Eugene Nesmeev, liczą na to, że powstanie R-Handle liczą na to, że niebawem uda im się przygotować kampanię crowdfundingową, która pozwoli im sfinansować powstanie kontrolera.

Poniżej możecie zerknąć na to, jak R-Handle sprawdza się w grze DOOM oraz Counter-Strike: Global Offensive.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosIgI123   @   16:19, 26.09.2016
Wątpię by jakikolwiek pecetowy fan stzelanek zamienił mysz i klawiaturę na cokolwiek innego, ale może niektórym konsolowcom przypadnie ten kontroler do gustu.
0 kudosTheCerbis   @   18:47, 26.09.2016
Trochę topornie i staroświecko wygląda, jednak może i jest bardziej precyzyjne od gamepada. Ciekawe czy uda im się zebrać kwotę na masową produkcję.
0 kudosMicMus123456789   @   12:18, 27.09.2016
Gorzej to wyglądać nie mogło xD Każda konsola jaka wychodzi ma swoje pady, a PC ma klawiaturę i myszkę, nie trzeba tego zmieniać czy poprawiać. Nie wróże im sukcesu.