Kultowa marka Gran Turismo sprzedała się w ponad 75 milionach egzemplarzy

Polyphony Digital poinformowało graczy o aktualnej liczbie sprzedanych gier z serii Gran Turismo na wszystkich konsolach PlayStation. Wynik zrobi wrażenie na każdym innym producencie gier wideo.

@ 19.12.2015, 11:34
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
ps2, ps3, psp, psv, ps4

Kultowa marka Gran Turismo sprzedała się w ponad 75 milionach egzemplarzy

Oficjalna strona firmy Polyphony Digital, autorów kultowego i niezwykle uznanego w branży cyklu gier wyścigowych Gran Turismo, została zaktualizowana. Nowa wersja witryny zawiera wpis, który informuje graczy o aktualnej liczbie sprzedanych egzemplarzy wszystkich dotychczasowych odsłon serii na  konsolach PlayStation.

Okazuje się, że kultowa marka wyścigowa sprzedała się w ilości 76,5 miliona egzemplarzy na wszystkich platformach SonyGran Turismo 6 znalazło już 4,7 miliona użytkowników na konsoli PlayStation 3, to jednak nic w porównaniu z aż 12 milionami kopii Gran Turismo 5.

Problem z premierą szóstej odsłony polega głownie na tym, iż mimo wysokiej jakości gry, tytuł został wypuszczony na rynek w najmniej odpowiednim momencie, bowiem na koniec okresu panowania PlayStation 3 na rynku. Spora grupa fanów po prostu skusiła się na przesiadkę na nową konsolę Sony i tam czeka na kolejną odsłonę tej kultowej serii wyścigowej.

Warto również podkreślić, iż z nowych informacji wynika, że nawet Gran Turismo Portable sprzedało się w ilości zbliżonej do szóstej odsłony serii, bowiem kieszonkowa wersja gry trafiła w ręce 4,6 miliona graczy na całym świecie.

Oryginalne Gran Turismo jest jedną z najpotężniejszych i najbardziej popularnych marek w portfolio Sony. Jeszcze w roku 1997 (grudzień) na rynku pojawił się pierwszy przedstawiciel tej uznanej serii, który rozkochał w sobie miliony graczy. W 1999 roku na rynku zadebiutowało (w dwupłytowym wydaniu) Gran Turismo 2, które tylko rozwinęło pomysły Polyphony Digital. Później oczywiście przyszła era PlayStation 2 i ogromne sukcesy Gran Turismo 3 oraz Gran Turismo 4, które jest uważane za najlepszą odsłonę serii (11 milionów sprzedanych kopii).

Teraz czekamy na zapowiedź siódmej odsłony serii. Polyphony Digital nie śpieszy się z produkcją gry, a w międzyczasie przygotowuje dla graczy wieloosobowe Gran Turismo Sport na PlayStation 4


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosvoltan91   @   18:32, 20.12.2015
W filmie nie napisano nic o brzmieniu samochodów.
Czy mam uznać, że nadal realizowane są za pomocą różnych typów odkurzaczy?

Nie miałem niestety styczności z szóstą częścią.
0 kudosJackieR3   @   20:14, 20.12.2015
Cytat: voltan91
W filmie nie napisano nic o brzmieniu samochodów.
Czy mam uznać, że nadal realizowane są za pomocą różnych typów odkurzaczy?

Heh.Takie sposoby czasem są najlepsze.Kiedyś czytałem że producenci pornoli do ścieżki dźwiękowej swoich filmów zatrudniają dychawicznych staruszków {najpierw przeganiają ich po schodach}.Efekt lepszy niż naturalny. Dumny
Z silnikami zapewne podobnie. Szczęśliwy