GTA: San Andreas HD dla Xboksa 360 to port wersji mobilnej

Rockstar udostępnił niedawno specjalną wersję gry GTA: San Andreas, przeznaczoną dla konsoli Xbox 360.

@ 30.10.2014, 15:57
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
xbox 360


Rockstar udostępnił niedawno specjalną wersję gry GTA: San Andreas, przeznaczoną dla konsoli Xbox 360. Dzisiaj poznaliśmy nieco szczegółów na temat pochodzenia projektu. Jak się bowiem okazuje, GTA: San Andreas HD to port z urządzeń mobilnych.

Wnioski takie wysnuła ekipa Digital Foundry, która przeanalizowała produkcję dogłębnie, odkrywając, że podobieństwa pomiędzy wersją dla Xboksa 360 i tą przeznaczoną dla urządzeń działających pod kontrolą systemów Android oraz iOS są zbyt duże, aby mogły być przypadkiem. W komentarzu do analizy czytamy:

"Patrząc na edycje dla Xboksa 360 i dla Shield wnioskujemy, że są one do siebie bardzo podobne - wyższa rozdzielczość elementów 2D; taka sama, nowa wersja interfejsu; mimo że pole widzenia w wersji konsolowej jest znacznie dalsze, w stosunku do edycji dla Androida (nawet jeśli ustawi się je na 100%)".


"Niestety, prócz osiągnięć, bardzo mało jest nowych elementów w tej wersji. Podobnie, jak w edycji dla Androida, brakuje wygładzania krawędzi, podczas gdy edycja PC takowe posiadała oraz większość oryginalnych gier z pierwszego Xboksa wspierało 2x lub 4x MSAA, zależnie od tytułu".

Nowa wyższa rozdzielczość portu sprawia, że całość nie działa niestety zbyt dobrze. Liczba klatek na sekundę potrafi momentami dość znacząco spaść, uniemożliwiając komfortową zabawę.

"Gra nie została przystosowana do tego, aby być skalowaną do 720p i wyższych rozdzielczości. Liczba detali oraz rozdzielczość sprawiają, że płynność cierpi".

Czy mimo to warto się skusić? To już najpewniej zależy od ceny. Jeśli natraficie na atrakcyjną, to najpewniej można wyłożyć kilka złociszy.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosFox46   @   16:52, 30.10.2014
To niestety jest prawda, zaopatrzyłem się w tą wersję i czasem są większe chrupnięcia. Nie mniej jednak Edycja HD daję radę ale szkoda ze to tylko port, Rockstar poszedł na przysłowiowe skróty.
0 kudosmrPack   @   16:54, 30.10.2014
Więc się nie pomyliłem i to naprawdę port Dumny Rockstar pewnie jest zbyt zajęty GTA V, a jakoś wypadało uczcić dziesiątą rocznicę wydania SA.
0 kudosJ3DAJ   @   18:22, 30.10.2014
Myślę że to był pomysł Microsoftu, to raczej jasne że gdyby to była inicjatywa Rockstar'a to nie byłby zwyczajny port i przede wszystkim, ukazałby się na wszystkich platformach lub przynajmniej konsolach.
0 kudosFox46   @   19:50, 30.10.2014
Cytat: J3DAJ
Myślę że to był pomysł Microsoftu,


Jak zawsze winny Microsoft Rozbawiony Rozbawiony bo na PS3 się nie pojawiło. Tak samo winny będzie Microsoft bo szykują cała kolekcję odświeżonych cześć GTA. No tak Microsoft namówił szefa Take Two Straussa Zelnicka do wydania kolekcji GTA HD Rozbawiony Rozbawiony .
0 kudosJ3DAJ   @   00:56, 31.10.2014
Cytat: Fox46
Jak zawsze winny Microsoft Rozbawiony Rozbawiony bo na PS3 się nie pojawiło. Tak samo winny będzie Microsoft bo szykują cała kolekcję odświeżonych cześć GTA. No tak Microsoft namówił szefa Take Two Straussa Zelnicka do wydania kolekcji GTA HD Rozbawiony Rozbawiony .
Winny? Czego? Że mógł wyjść z inicjatywa wydania mobilnej wersji na X360? To źle? Czy ja coś takiego w ogóle napisałem?

Stary weź się już ogarnij, bo mnie męczyć zaczynasz. Poirytowany
Dodaj Odpowiedź