Ubisoft ma pomysł na zakończenie serii Assassin's Creed

Cykl Assassin's Creed już od dłuższego czasu zaczyna przypominać growego tasiemca, jakim jest chociażby seria Call of Duty, a co po niektórzy od dawna wypatrują jego końca.

@ 05.08.2013, 15:24
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps3, xbox 360, wiiu, ps4, xbox one

Ubisoft ma pomysł na zakończenie serii Assassin's Creed

Cykl Assassin's Creed już od dłuższego czasu zaczyna przypominać growego tasiemca, jakim jest chociażby seria Call of Duty, a co po niektórzy od dawna wypatrują jego końca. Ubisoft zapewnia, że ma pomysł na ewentualne sfinalizowanie sagi o zabójcach.

W wywiadzie z serwisem Eurogamer, dyrektor kreatywny Assassin's Creed IV: Black Flag, Ashraf Ismai, stwierdził, że jego zespół dysponuje ideą na zwieńczenie cyklu.

"Mamy wiele studiów producenckich, a także specjalny zespół scenarzystów i projektantów, czuwający nad całą marką. Jest więc ogólna fabuła, a każda pojedyncza odsłona ma znaczenie dla serii."

"Mamy ponadto pomysł gdzie zakończyć tę historię. Ale oczywiście Yves [Guillemot - szef Ubisoftu - dop. red.] ogłosił, że Assassin's Creed będzie ukazywać się co roku. Jednakże w zależności od świata i żądań fanów, przygotowaliśmy sobie miejsce do wypełnienia tej opowieści, a także ostatecznego zakończenia." - mówi.

W sumie więc niczego konkretnego się nie dowiedzieliśmy, ale niemal pewnym jest, że dopóki Assassin's Creed będzie przynosić spore zyski, dopóty będziemy regularnie obdarowywani nowymi odsłonami. Kury znoszącej złote jaja w końcu nie odstawia się od paszy bez powodu.

Ubisoft ma pomysł na zakończenie serii Assassin's Creed
Ashraf Ismai wypowiedział się także na temat tworzenia gier z zabójczego cyklu. Jak poinformował, każda odsłona serii powstaje przynajmniej 2 lata i często produkowana jest przy współpracy kilku zespołów (co w sumie wiedzieliśmy już od dłuższego czasu). Niemniej, nawet wzajemna kooperacja nie pozwala przygotować wszystkich elementów, które pierwotnie miały być zawarte w finalnej wersji produktu.

W Assassin's Creed III wycięto abordaże okrętów, ograniczając je do filmowych przerywników. Zostaną one wprowadzone do Assassin's Creed IV: Black Flag. W przypadku "czwórki" zabraknie natomiast czasu na zaimplementowanie bitew morskich w trybie sieciowym, które podobno doczekały się nawet rozbudowanego prototypu. Zbyt czasochłonne okazało się jednak wprowadzenie tego elementu do gry i zapewnienie optymalnego balansu rozgrywki, tak więc studio wolało skupić się na szlifowaniu innych obszarów. Czy to dobrze, przekonamy się po premierze. Tą zaplanowano, rzecz jasna, na jesień tego roku.


Sprawdź także:
Assassin's Creed IV: Black Flag

Assassin's Creed IV: Black Flag

Premiera: 19 listopada 2013
PC, PS3, XBOX 360, PS4, WIIU, XBOX ONE

Assassin's Creed IV: Black Flag to kolejna odsłona serii gier akcji, opowiadających o bractwie asasynów. Poprzednia odsłona zamknęła historię Desmonda. "Czwórka" przedsta...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudossebogothic   @   17:30, 05.08.2013
Cytat: geass
. Tylko pytanie co się stanie, jak za 2, 3, 5 kolejnych odsłon AC ludzie się nim zmęczą i już go nie będą chcieli?

Tyle, że ludzie już są zmęczeni. Ja jeszcze nie grałem w żadną część, choć się powoli zbieram Uśmiech , a już jestem przytłoczony ilością gier z serii.
0 kudosFox46   @   17:45, 05.08.2013
I bardzo dobrze jakby zakończyli AC przez AC wiele dobrych marek zostało olanych i tyle.
0 kudosMicMus123456789   @   17:57, 05.08.2013
Cytat: Fox46
przez AC wiele dobrych marek zostało olanych i tyle.

Taa napewno przez AC.
0 kudoszbychu5511   @   20:16, 05.08.2013
Nie każda odsłona AC przypadła mi do gustu , chciałbym zakończenie serii które utkwiło na zawsze gdzieś tam w pamięci . Dobrą wiadomością byłoby " dla mnie " gdyby Ubi , spróbowałoby swoich sił przy spartacusie opartym na serialu .
0 kudosgregory16mix   @   20:21, 05.08.2013
Końca nie będzie tak szybko. Powiedział coś... co jest oczywiste. Kiedyś będą musieli z AC skończyć i nie wierzę, że brnęli by w kolejne części w nieskończoność. Tasiemiec tasiemcem jak mówi wielu... Ale takiego potencjału na tworzenie rozgrywki nie ma żadna inna gra. Tyle okresów historycznych, miejsc i faktów...
0 kudosKreTsky   @   01:37, 06.08.2013
Jest potencjal, ale teraz AC jest robiony co rok i sadze, ze z czesci na czesc bedzie coraz nudniejszy. Ja uwazam, ze beda robic AC dopoki bedzie sie sprzedawac, a potem umrze sam, jak juz sie nie sprzeda.
0 kudosgregory16mix   @   09:01, 06.08.2013
Nudniejszy... A ja myślałem, że główną domeną AC jest fabuła, która nudna nie była nigdy Uśmiech
0 kudospetrucci109   @   10:09, 06.08.2013
Będą robić AC dopóki będzie się sprzedawało. A jak się przestanie dobrze sprzedawać to zrobią pewnie parę lat przerwy, a potem restart serii. Tak jak to mialo miejsce z innym tasiemcem i wtedy ludzie znowu poleca kupić po raz wtóry to samo ;)
0 kudosGaladan   @   12:04, 06.08.2013
Głupie gadanie...jak już ktoś tutaj wspomniał - nawet po tym "zakończeniu" na pewno wydadzą następne części. Nie tak łatwo w dzisiejszych czasach zrobić markę, która ze względu na tytuł będzie się sama sprzedawała. Napis "Assassin's Creed" na pudełku działa jak magnes na graczy, nie sądzę aby zrezygnowali z tej serii zaledwie po paru latach ich dojenia.
0 kudosgeass   @   12:11, 06.08.2013
Nie uogólniałbym terminu graczy. Na Ciebie być może seria AC działa jak magnes, natomiast jest już bardzo wielu takich graczy jak ja, którzy są tą marką okropnie znudzeni. A co za tym idzie mamy jej dość. Tych graczy mojego pokroju z każdą częścią przybywa. I również jak magnes, lecz nastawiony tym samym biegunem do grupy graczy w których i ja się znajduję zamiast przyciągać, już po prostu odpycha.
0 kudosgregory16mix   @   13:06, 06.08.2013
Lecz i Ty Geass nie możesz uogólniać na wszystkich graczy. Prawda jest taka, że tym, dla których fabuła jest ważniejsza AC się nie nudzi, a tym, którzy więcej wagi przywiązują do rozgrywki AC do końca nie pasi... A ilu graczy ma dość i jak się to zmienia... Wątoę by drastycznie się zmieniało Uśmiech wszak AC nie zmienia się w ogóle Dumny
0 kudosgeass   @   13:32, 06.08.2013
No przecież nie uogólniam. Wyraźnie napisałem, że jest grupa zwolenników i grupa, która powoli zaczyna od AC się odwracać Mnie AC zmęczył szybciej, innych zaczyna później, ale tych ludzi mniej lub więcej przybywa. Tak więc oczywiście zgadzam się z Tobą, że jest podział na tych co grają dla fabuły i dla tych dla których ważniejsza jest rozgrywka.
Co do tego, że AC nie zmienia się w ogóle się nie zgodzę. Popatrz jak wyglądała rozgrywka w AC II, a jak wygląda w ACIII. Zmieniło się na gorsze. ACIII przechodzi się sam, nie trzeba dbać o zdrowie, ulepszenia, nie trzeba w zasadzie wysyłać swoich assassinów, w zasadzie nic tam nie trzeba, bo to nic nie daje. Nie jest odczuwalne w rozgrywce. W ACII, zbierało się znajdźki, zarabiało pieniądze, bo to po prostu miało cel i było po coś. Każde ulepszenie w ACII było odczuwalne w rozgrywce.
Więc zgadza się, przyciągam ogromną wagę do rozgrywki. Wszak fabuła to tylko cutsceny w AC. Te można znaleźć jako cały film powiedzmy nawet 3h na youtube. Obejrzysz to i rewelacyjnie fabułę poznasz, bez konieczności wydawania 150 zł na grę, która poza fabułą jest nudna jak flaki z olejem. Niestety taka jest prawda i za pewne z AC IV BF właśnie tak zrobię. Obejrzę sobie zlepek cutscenek na youtube i tyle z AC IV, bo tak jak mówisz poza fabułą nic w tej grze już do mnie nie przemawia.
0 kudosgregory16mix   @   14:50, 06.08.2013
Chętnie bym podyskutował, ale miałem możliwość zagrania tylko do AC II R. W najnowszą odsłonę nie grałem, a do AC II R było po staremu.
0 kudosgeass   @   15:05, 06.08.2013
Rozumiem. Myślę, że jak będziesz miał okazję ograć ACIII, będziesz wiedział o co mi chodzi Uśmiech I myślę, że także niespecjalnie Ci się spodoba to, iż w ACIII kompletnie pozbawiono sensu poruszania się pod dachach i w zasadzie niemal całą grę biega się po prostu po ziemi, między ludźmi. I tego typu innych problemów jest w ACIII sporo. Osobiście fabularnie ACIII oceniam na ok, natomiast gry jako takiej nie polecam, bo jest po prostu koszmarnie nudna, a przynajmniej dla mnie była, nie narażając się zwolennikom Dumny
0 kudosdenilson   @   00:44, 19.08.2013
Również powoli wyczekuję zakończenia serii która na swój czas była czymś świeżym ale teraz to jest klasyczne dojenie kasy na marce.
Dodaj Odpowiedź