Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (29 listopada-5 grudnia)

Organizacja Chart Track przygotowała kolejne ze swych podsumowań, odnoszące się do sprzedaży poszczególnych gier video na terytorium Wielkiej Brytanii.

@ 07.12.2009, 14:51
pc, ps2, ps3, psp, xbox 360, wii, inne


Organizacja Chart Track przygotowała kolejne ze swych podsumowań, odnoszące się do sprzedaży poszczególnych gier video na terytorium Wielkiej Brytanii. Jak zawsze pod uwagę bierze się popularność wśród nabywców na przestrzeni jednego tygodnia, tym razem rozpoczętego 29 listopada, zakończonego zaś w zeszłą sobotę, czyli 5 grudnia. Czy tym razem Wyspiarze raz jeszcze udowodnili, że są raczej narodem dość stałym w preferencjach jeśli o rynek wirtualnej rozrywki chodzi?

Właściwie to tak. Nawet na tyle, że znowu, już po raz czwarty z rzędu, najchętniej kupowaną produkcją w Zjednoczonym Królestwie okazało się Call of Duty: Modern Warfare 2, notabene śrubujące następne rekordy finansowe. Tuż za shooterem od Infinity Ward znalazła się najnowsza FIFA od Electronic Arts, zaś najniższym stopniem podium zadowolić się musiał zeszłotygodniowy numer 2, Assassin's Creed II autorstwa Ubisoft Montreal. Paradoksalnie, to właśnie dwie powyżej wymienione firmy wydają się największymi przegranymi ostatnich 7 dni, a przynajmniej można ich za takowych uznać, jeśli spojrzeć na to, jak radzą sobie wprowadzone przez nich na rynki światowe nowości. Elektronicy chcieliby zapewne, żeby znacznie lepiej radził sobie The Saboteur, którego sklasyfikowano na 39 pozycji. W pierwszej czterdziestce nie zmieścił się natomiast Avatar Jamesa Camerona - ze sporą dozą spokoju da się jednak założyć, że po premierze filmu o tym samym tytule, mającej nastąpić już 17 grudnia, zainteresowanie tytułem znacznie wzrośnie.

Katastrofalny start zaliczył też Tony Hawk: Ride - pośród najlepszych czterdziestu propozycji na wszystkie platformy próżno go szukać, odległe miejsca zajmuje także w osobnych klasyfikacjach dla wskazanych ofert sprzętowych (PS3,X360,Wii). Warto przy tym zwrócić uwagę, że krytyki dla kolejnej części serii promowanej nazwiskiem najsłynniejszego skatera w historii, nie szczędziły też media - stąd relatywnie niska ocena zbiorcza na popularnym serwisie Metacritic. Jeśli o resztę top 10 chodzi, to zmian tu właściwie niewiele - polecamy porównanie aktualnej listy z tą, którą opublikowaliśmy poprzednio.

1. Call of Duty: Modern Warfare
2. FIFA 10
3. Assassin's Creed II
4. New Super Mario Bros.Wii
5. Wii Sports Resort
6. Wii Fit Plus
7. Mario and Sonic at the Olympic Winter Games
8. LEGO Indiana Jones 2: The Adventure Continues
9. Forza Motorsport 3
10. Mario Kart Wii

Poprzednie podsumowanie (22-28 listopada).

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosKamillo18   @   15:18, 07.12.2009
Anglicy nie przepadaja za L4D2 Smutny Szkoda.
0 kudosMasterTomster   @   17:32, 19.12.2009
Bo takie są wyniki sprzedaży.
Zrobi ktoś z tym Cenzura porzadek???
0 kudosDaerdin   @   23:10, 19.12.2009
Żeby do tego Mikilla coś jeszcze docierało...
Ja jestem ciekawy, do kiedy MW2 utrzyma tak wysoką lokatę Uśmiech