Detroit: Become Human (PC)

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (1)Kupię (1)

Recenzja gry Detroit: Become Human (PC)


@ 19.12.2019, 11:36
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!

Na domiar złego, Detroit: Become Human wcale nie wygląda tak rewelacyjnie, jak na screenach. Nie obcowałem z wersją dla PlayStation 4, ale wydanie na blaszaki ciężko uznać za "graficznego killera". Pomimo tego że bawiłem się na detalach ultra, obraz wyglądał co najwyżej dobrze. Spodziewałem się znacznie lepszej oprawy, tymczasem gdy przyjrzałem się detalom, to dostrzegłem, że w wielu miejscach Quantic Dream poszło na łatwiznę. Średniej jakości tekstury (pomijając postacie, bo one prezentują się super), wybrakowane otoczenie, a także zamazany i nieostry obraz, gdy patrzymy nieco dalej niż dystans kilku kroków bohatera do przodu to standard. Brzydko nie jest, ale jeśli spodziewacie się, że wersja na blaszaki to jakiś wizualny przełom będziecie zawiedzeni.

Kręcimy suwakami: Jak wygląda sprawa jeśli chodzi o ustawienia wizualne? Cóż, nie ma tego wiele. Możemy wyregulować jakość tekstur, cieni oraz modeli postaci. Przestawimy odbicia czy samo oświetlenie, a ponadto jesteśmy w stanie wyłączyć rozmycie w ruchu. W praktyce różnica pomiędzy detalami jest jednak niewielka i tak samo wygląda to w przypadku poprawy płynności - dopiero zejście z ustawień ultra do niskich daje większą dysproporcję.

Jeśli chodzi o sterowanie, jest w porządku. Da się grać zarówno przy pomocy myszki i klawiatury, jak i pada od Xboksa One (innych nie testowałem). Choć produkcja zaczynała na PlayStation 4, twórcy odpowiednio zaimplementowali sterowanie, jak i HUD pod konkurencyjny kontroler - miło z ich strony.

Finalnie Detroit: Become Human na PC jest dość grywalne. Widziałem już gorsze porty, ale nie da się ukryć, że Quantic Dream poszło na łatwiznę. Limit klatek do 60 (w dodatku nie zawsze działający), brak wsparcia dla formatu 21:9 i, chyba najbardziej irytujące, mikro-przycięcia występujące u sporej ilości graczy - w tym u mnie. Jeśli chcemy przejść grę, to ją przejdziemy i jakoś się do tego przyzwyczaimy, ale wydając 139 zł (gra dostępna jedynie w Epic Games Store) na 1,5-roczny tytuł oczekuje się jednak perfekcji - a tu jej nie ma. Zobaczymy czy twórcy się zreflektują i przygotują jakieś patche - na ten moment Detroit lepiej ograć na PlayStation 4.

PS. Chciałem podrzucić Wam garść screenów z wersji PC, ale gra uporczywie mi to uniemożliwia. Print screen nie działa, Fraps pokazuje czarne tło, a aplikacja od NVIDIA pozwala mi zrobić screena tylko z... menu. Epic Games Store z kolei nie ma funkcji wykonywania zrzutów ekranu w grze. Cóż...


Długość gry wg redakcji:
40h
Długość gry wg czytelników:
12h 24min

oceny graczy
Dobra Grafika:
Oprawa wizualna jest mocno nierówna. Niektóre sceny prezentują się fantastycznie, natomiast w innych obraz jest rozmyty, jakby twórcy chcieli ukryć swoje niedoróbki lub coś spartaczyli.
Świetny Dźwięk:
Udźwiękowienie jest świetne. Gra posiada polski dubbing, który daje radę - choć momentami brzmi sztucznie.
Dobra Grywalność:
Typowy samograj, choć nieco bardziej rozbudowany. Kto lubi, będzie bawić się dobrze - ale niekoniecznie na PC.
Słabe Pomysł i założenia:
Port na blaszaki zrealizowano po łebkach.
Świetna Interakcja i fizyka:
Sterowanie jest ok - niezależnie od tego, czy gramy na myszce i klawiaturze, czy na padzie.
Słowo na koniec:
Detroit: Become Human wylądowało na blaszakach i powinniśmy się teoretycznie cieszyć z tego faktu. Twórcy nie dopracowali jednak portu, w efekcie czego grę i tak lepiej ograć na PlayStation 4 - przynajmniej w obecnym stanie.
Werdykt - Przeciętna gra!
Screeny z Detroit: Become Human (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosRonaldo_   @   16:07, 22.12.2019
Ja grałem na swoim sprzęcie na ultra i nie miałem żadnej ścinki. Ale jeśli chodzi o grafikę, to faktycznie słaba, aż sprawdzałem, czy wszystko ustawiłem na maxa.
Nadal moją ulubioną grą zostaje Beyond. Uśmiech
0 kudosgajda1000   @   10:33, 23.12.2019
Grafika na trailerach zachęcała, a w rzeczywistości jest przeciętna. Widać, że to gra konsolowa... taki port Devil May Cry 3 z PS2 na PC z czasów poprzedniej epoki. Błędów nie miałem, ale grafika nie powala jak w trailerach.