Steelseries Ikari - test myszki dla graczy


bigboy177 @ 22:48 12.02.2008
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Myszka i klawiatura to w zasadzie dwa najważniejsze podzespoły komputera każdego szanującego się gracza. Przez wielu są one niedoceniane i nie zwraca się na nie właściwej uwagi, hardkorowcy zdają sobie jednak sprawę z tego, że liczy się nie tylko prądożerna karta graficzna, wielordzeniowy procesor, grubaśny dysk twardy oraz pojemna pamięć RAM.

Myszka i klawiatura to w zasadzie dwa najważniejsze podzespoły komputera każdego szanującego się gracza. Przez wielu są one niedoceniane i nie zwraca się na nie właściwej uwagi, hardkorowcy zdają sobie jednak sprawę z tego, że liczy się nie tylko prądożerna karta graficzna, wielordzeniowy procesor, grubaśny dysk twardy oraz pojemna pamięć RAM. To właśnie gryzoń oraz jego cyfrowy wspólnik, stanowią podstawę interfejsu każdego Peceta, a więc także narzędzia, dzięki którym wydajemy naszej maszynce polecenia, nie tylko w systemach operacyjnych i skomplikowanych programach, lecz przede wszystkim w grach!



W świecie myszek i klawiatur niepodzielnie króluje firma Logitech, która każdego roku wydaje dziesiątki nowych modeli swojego sprzętu. Niestety jak wiadomo, monopol jednej korporacji nie jest zbyt dobry dla konsumenta. Konkurencja oznacza wyższą jakość dostępnych produktów, niższe ceny oraz oczywiście znacznie bogatszy wybór. Widząc lukę w kontrolerach dedykowanych prawdziwym graczom, firma Steelseries zdecydowała się wkroczyć mocnym uderzeniem na rynek i wprowadzić do sprzedaży zupełnie nową myszkę, nazwaną Ikari. Gryzoń już na pierwszy rzut oka robi bardzo dobre wrażenie, a po ponad tygodniu obcowania z nią mogę bez wątpienia polecić Ikari Optical każdemu graczowi, który ceni sobie komfort pracy, przystępną cenę oraz świetne wykonanie.

Specyfikacja techniczna:

* sample na sekundę: 6.500
* cale na sekundę: 40
* Próbki na cal: 400 - 1.600 CPI
* akceleracja: 15 G
* dystans podniesienia: 3,5 mm
* ilość przycisków: 5
* przewód: 2 m
* złocony wtyk USB
* wymiary: 130 mm x 83 mm – wysokość 36 mm
* wskaźnik wysokiego i niskiego CPI
* technologia SteelSeries FreeMove
* dużych rozmiarów punkty nacisku, redukujące tarcie dla gładszego ruchu
* bezsterownikowa z funkcja plug-and-play dla graczy LAN
* systemy operacyjne: Win XP/Vista/Win 2000/Win 98/Win ME/Mac OS


Ze specyfikacją myszki każdy powinien być już zaznajomiony, wiecie więc z czym macie do czynienia jeśli chodzi o technologię i bebechy gryzonia, ja natomiast postaram się napisać kilka słów na temat jego wykonania.

Ikari Optical posiada kształt idealnie dopasowany do dłoni gracza. Niestety tutaj warto zaznaczyć, że dostępna jest wersja tylko i wyłącznie dla praworęcznych, osoby posługujące się lewą dłonią będą musiały się przyzwyczaić do nietypowej konstrukcji myszki – jeśli w ogóle będzie to możliwe. Dla mnie Ikari Optical okazała się być wręcz idealna. Proporcje każdego elementu zostały świetnie przemyślane, a gryzoń wspaniale pasuje do dłoni. Przyciski nie wymagają zbytniego nacisku, idealnie je rozmieszczono, a obudowę wykonano z gładkiego, lecz zarazem nie ślizgającego się materiału- nawet spocona dłoń będzie w stanie perfekcyjnie utrzymać myszkę w ryzach.



Konfiguracja przycisków w Ikari Optical jest standardowa jak na dzisiejsze czasy. Prócz prawego, lewego i środkowego (ukrytego pod rolką) przycisku, mamy także dwa dodatkowe guziki umieszczone na lewym boku gryzonia. Służą one do przeskakiwania pomiędzy okienkami eksploratora, przeglądarek internetowych oraz innych wykorzystujących je programów. Poniżej przycisków jest bardzo charakterystyczny element, niespotykany w innych myszkach. Otóż Ikari posiada dwie świecące na biało diody, pokazujące z jaką częstotliwością próbkowania działa aktualnie gryzoń. Dioda znajdująca się bliżej krańca myszki sygnalizuje wysoką częstotliwość, druga natomiast niższą. Do zmiany częstotliwości służy klawisz umiejscowiony ponad rolką do przewijania. Co ciekawe próbkowanie dopasowywać możemy w czasie rzeczywistym, zależnie od aktualnych potrzeb. Oprogramowanie dołączone do Ikari Optical pozwala na regulację w zakresie od 400-1600 CPI.



Software pozwala na dopasowanie najważniejszego elementu myszki, niestety po jego odpaleniu poczułem się nieco zawiedziony. Nie mamy bowiem możliwości przypisania innych funkcji do przycisków, regulacji szybkości przewijania za pomocą rolki itd. Oprogramowanie choć się sprawdza, jest bez wątpienia bardzo skromne!

Sprawdź także:
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?