Najlepsze gry wideo z funkcją hazardu


bigboy177 @ 14:11 23.08.2022
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Gry wideo oferują wiele zróżnicowanych mechanik i rozwiązań. Często trafiają do nich także rozmaite mini gry i to właśnie o nich co nieco napiszemy.

Najpopularniejsze gry wideo łączą w sobie wiele różnorodnych elementów, a dzięki niespodziewanym zwrotom akcji i przemyślanym dodatkom rozgrywka staje się jeszcze bardziej emocjonująca.

Jednym ze sposobów urozmaicenia graczom kolejnych rund ich ulubionej gry, jest dodawanie do nich zadań specjalnych. Nierzadko są to dodatkowe mini gry inspirowane hazardem. Oba środowiska czerpią od siebie sprawdzone koncepcje, rozwiązania i próby podtrzymywania zainteresowania graczy.

W przypadku gier wideo dodatkowe mini gry hazardowe często opierają się na losowości z niewielkim udziałem umiejętności graczy. Pozytywne rezultaty gry mogą zwiększyć liczbę punktów, dodać specjalne przedmioty lub zwiększyć doświadczenie bohatera.

W tym artykule przyjrzymy się czterem popularnym grom wideo, w których można znaleźć rozwiązania zaczerpnięte ze świata hazardu.

Final Fantasy VIII - gra karciana


W popularnej grze Final Fantasy VII gracze mają szansę sprawdzić swoje szczęście w małej grze karcianej o nazwie Triple Triad. Jej zasady są proste. Na ekranie pojawi się pole do gry o wymiarach 3 x 3. Ruchy odbywają się naprzemiennie - raz decyduje gracz, a raz komputer. Zadaniem gracza jest uzyskanie karty o wyższej wartości niż komputerowy rywal. W momencie okazania karty, jej wartość jest porównywana z kartą, która znajduje się na kolejnym polu. Wygrywa oczywiście silniejsza karta. Im więcej zwycięskich kart zbierze gracz, tym większą otrzyma nagrodę.

Fallout New Vegas - gry kasynowe


Głównym nawiązaniem do świata hazardu w grze Fallout New Vegas jest miejsce akcji gry. Jako gracz odwiedzisz wiele kasyn, w których nie zawsze dopisze Ci szczęście, jeśli będziesz grał wyłącznie fair. Twoim zadaniem jest dbanie o swój portfel i unikanie niecnych zagrań przeciwnika. Możesz spróbować swoich sił grając w blackjacka, ruletkę lub automaty do gier. Ta gra przypadnie do gustu wszystkim graczom, którzy świetnie czują się w klimacie gier hazardowych i kasyn naziemnych w nieco mroczniejszym wydaniu.

Watchdogs - poker


W tej grze coś dla siebie znajdą fani pokera. Stoły do gry są porozsiewane w wielu miejscach i przy odrobinie szczęścia i umiejętności, gracze mogą powiększyć swój budżet o dodatkowe zasoby. Ta dodatkowa atrakcja pojawia się tylko w pierwszej części gry i przypadła ona do gustu graczom na tyle, że w sieci można znaleźć kompletne poradniki podpowiadające, jak wygrać w pokerze jak najwięcej. Podobnie, jak w prawdziwym pokerze i tutaj nie brakuje sposobów na niezbyt uczciwe zagrania. Jednym z nich jest wykorzystanie jednej z kamer - można ją zhakować i podejrzeć rękę przeciwnika, a nawet upewnić się, czy nie blefują.

Wiedźmin 3: Dziki Gon - Gwint


W grze Wiedźmin 3 pojawia się gra karciana Gwint. Jest to gra poboczna, w którą można zagrać w przerwie od zabijania potworów i unikania przeciwników. Co ciekawe, jest ona dostępna także, jako osobna mini gra, w którą zagrasz na dowolnym urządzeniu w trybie jedno- lub wieloosobowym. Zasady gry Gwint są dość proste. Każdy z graczy losuje 10 kart ze swojej talii. W kolejnym kroku może wymienić 2 lub 3 karty, a w każdej rundzie ma prawo wykonać jedną akcję (z dwóch dostępnych) i położyć kartę na polu bitwy lub spasować. Zadaniem gracza jest uzyskanie lepszego wyniku punktów niż rywal.

Sprawdź także:
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosBarbarella.   @   21:37, 23.08.2022
Moi bohaterowie unikają hazardowych minigierek .Ostatnio mogłam pograć w kości w Kingdom Come ale nie pozwoliłam Henrykowi wpaść w łapska hazardu i się stoczyć. Geraltowi pozwalałam na wiele , zaliczył wszystkie laski które były do zaliczenia ale na żadnego Gwinta nie pozwoliłam . Ludzie głupieją na myśl że mogą coś wygrać nie myśląc ile mogą przegrać.
1 kudoslogan23   @   22:24, 23.08.2022
Cytat: Barbarella.
Moi bohaterowie unikają hazardowych minigierek .Ostatnio mogłam pograć w kości w Kingdom Come ale nie pozwoliłam Henrykowi wpaść w łapska hazardu i się stoczyć. Geraltowi pozwalałam na wiele , zaliczył wszystkie laski które były do zaliczenia ale na żadnego Gwinta nie pozwoliłam . Ludzie głupieją na myśl że mogą coś wygrać nie myśląc ile mogą przegrać.

Nie pozwoliłaś mu pociągać z Gwinta, Przecież Wiedźmin bez eliksirów, To jakby pół wiedźmina.
1 kudosBarbarella.   @   22:32, 23.08.2022
Na imprezie u babci Shani pozwoliłam . Szczęśliwy No i kurka nawalił się od tych eliksirów. Konsternacja