Test Cooler Master MM720 - ultra lekkiej i eleganckiej gamingowej myszki


bigboy177 @ 00:41 28.06.2022
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Cooler Master kiedyś robiło dość toporne akcesoria dla graczy, ale w ostatnim czasie firma naprawdę zrobiła spore postępy w tej branży. Czy myszka MM720 jest tego przykładem? Zapraszamy do naszego testu.

W ostatnim czasie napisaliśmy kilka testów klawiatur, a w związku z tym, tym razem postanowiliśmy sprawdzić myszkę. Do naszych redakcyjnych progów zawitała konstrukcja firmy Cooler Master, a konkretnie gryzoń oznaczony modelem MM720. Czy warto zwrócić na niego uwagę podczas ewentualnych poszukiwań myszki? Kto w ogóle powinien zainteresować się tą konstrukcją? Odpowiedzi szukajcie w naszym teście!

Cooler Master MM720 to myszka o niebywale niskiej wadze – coś, co ostatnio jest dość popularne. Urządzenie otrzymujemy w niewielkim pudełku, a w środku znajdujemy bohatera niniejszej recenzji oraz zestaw dodatkowych ślizgów i naklejek antypoślizgowych. Nic innego nie ma, ale z drugiej strony, nikt w zasadzie żadnych dodatkowych „bzdetów” nie oczekuje. Najważniejsza jest oczywiście myszka.

Specyfikacja techniczna Cooler Master MM720:


 • Rodzaj sensora: optyczny, PIXART PMW3389;
 • Rozdzielczość: 7 poziomów, 400 - 16000 DPI (3 domyślne, 4 z możliwością konfiguracji);
 • LOD (Llift-off distance): z możliwością konfiguracji (1/2/3 mm) < ~2mm
 • Próbkowanie: 1000 Hz;
 • Maksymalne przyspieszenie: 50g;
 • Przyciski: 6 sztuk;
 • Przyciski główne: 70 mln kliknięć;
 • Waga (bez kabla): 49 g;
 • Wymiary: 105 x 76 x 37 mm  (dł/szer/wys);
 • Długość kabla: 1,8 m;
 • Funkcje dodatkowe:
  • oprogramowanie;
  • wbudowana pamięć;
  • podświetlenie RGB;
  • naklejki antypoślizgowe i dodatkowe ślizgacze w zestawie;
  • przycisk do zmiany DPI.
 • Cena w dniu publikacji: około 280 zł

MM720 po wyciągnięciu z pudełka robi bardzo dobre wrażenie. Egzemplarz, który dotarł do redakcji jest wykonany z czarnego, połyskującego plastiku. Jeśli zdecydujecie się na zakup, będziecie mogli wybrać spośród dwóch kolorów (białego i czarnego) oraz dwóch wykończeni (matowego i na wysoki połysk). Model, który dostaliśmy prezentuje się naprawdę elegancko. Plastik zastosowany do jego przygotowania jest wysokiej jakości, a całość solidnie skręcono, dzięki czemu nic nie skrzypi i nie piszczy.

Za obniżoną wagę Cooler Master MM720 odpowiada m.in. jego obudowa – jest cała podziurawiona, co pozwoliło ograniczyć ciężar do 49 gramów – tak, tak, dobrze przeczytaliście. Ciężar ten nie uwzględnia co prawda kabla, ale on też jest niebywale lekki. Przewód jest bardzo elastyczny i w oplocie. Nie czuć go w zasadzie w ogóle i w żadnym razie nie przeszkadza podczas korzystania z gryzonia. Piękna sprawa!

Jak wspomniałem, Cooler Master MM720, który do nas dotarł był wykonany na wysoki połysk. Po wyciągnięciu go z pudełka obawiałem się, że szybko pojawią się zarysowania, a powierzchnia błyskawicznie pokryje się odciskami palców. Ku mojemu zaskoczeniu, nic takiego się nie wydarzyło. Testuję gryzonia od mniej więcej 3 tygodni i nie zauważyłem, aby był jakoś nieprzyjemne brudny. Nie widać też żadnych śladów zużycia, co bardzo dobrze wróży na przyszłość. Warto również w tym momencie wspomnieć, że inżynierowie firmy Cooler Master uczynili myszkę MM720 wodoodporną. Posiada ona certyfikat IP58, co oznacza, że do kluczowych komponentów nie dostanie się woda, a tym bardziej kurz. Łatwo powinno być więc utrzymać myszkę w czystości – trzeba tylko pamiętać o tym, by odłączać ją od zasilania w momencie ewentualnej kąpieli! Nigdy nic nie wiadomo, a lepiej być bezpiecznym!

Sprawdź także:
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosBarbarella.   @   22:23, 01.07.2022
Fajna . Miałabym do kompletu z klawiaturą Cooler Master. Pomyślę jednak bo wydatek spory a ja tylko teoretycznie jestem praworęczna bo podczas grania trzymam gryzonia w lewej łapce i czasem przypadkiem wciskam przycisk z lewego boku . Więc pewno w tym przypadku byłoby podobnie . Powinnam raczej poszukać coś dla leworęcznych.
0 kudosbigboy177   @   14:51, 05.07.2022
Cytat: Barbarella.
Fajna . Miałabym do kompletu z klawiaturą Cooler Master. Pomyślę jednak bo wydatek spory a ja tylko teoretycznie jestem praworęczna bo podczas grania trzymam gryzonia w lewej łapce i czasem przypadkiem wciskam przycisk z lewego boku . Więc pewno w tym przypadku byłoby podobnie . Powinnam raczej poszukać coś dla leworęcznych.
Niebawem może będziemy mieć myszki oburęczne, więc jak Ci się nie spieszy, możesz poczekać z zakupem Uśmiech
0 kudosBarbarella.   @   15:04, 05.07.2022
Dzięki . Poczekam .Jak tak dalej pójdzie to uzbroisz mnie w cały sprzęt do grania. Szczęśliwy