Prey 2 PC - komentarze

Offline
Marahin //grupa Mieszczanie » [ Niewolnik (exp. 4 / 10) lvl 1 ]0 kudos
Mam Prey'a jedynkę, grałem, ogarniałem, sprawdzałem i szczerze powiem - choć możliwe, zaboli to wasze oczy - gra jest popi***olona. Nadaje się dla ludzi, którzy nudzą się w wakacje, ferie, urlop, cokolwiek - poprostu którzy się nudzą, mając sporo czasu. Grafika jest średnia, fabuła zajebiście pogięta, ale da sie lyknąć. Za to gameplay do bani. Chodzisz sobie, możesz kliknąć na jakiś przycisk umieszczony na ścianie jakże żywego statku kosmicznego - wtedy Cie teleportuje do miniaturowego wszechświata, gdzie będzie Cie gonić gigantyczny obcy - tak naprawde, to Ty sie skurczysz. Podczas tej ucieczki możesz używać mocy - (k&^wa, że jak? )- tak, indiańskich mocy. Możesz strzelać z łuku, zamienić się w ducha, i c&%j wie co tam jeszcze. W jedynke grałem, bo zainteresowało mnie nawet realistyczne - jesli sobie ustawisz na "HARD" - SI przeciwników. Chcialem tez ogarnac Multiplayer'a, ale ofc już nikt w to nie gra, i jakoś nnie ma żadnych serwerów. Dobra. Liczę na to, że w Prey'u 2-jce naprawią fabułę, żeby była do łyknięcia, oraz gameplay, żeby było wiadomo co ma się w danym zadaniu zrobić. Bo w jedynce, było tak, że trzeba się było domyślać. Ech, rozpisałem się.

Offline
guy_fawkes //grupa Stara Gwardia » [ Hamster\'s Creed (exp. 7270 / 10800) lvl 13 ]0 kudos
@ Marahin
Szanuję prawo do posiadania własnego zdania, dlatego też wyrażam tutaj własne: to, co napisałeś, to brednie. Grafika średnia? Dlaczego mi się wydaje, że traktujesz Prey'a jako świeżynkę...? Strona wizualna gry nadal trzyma poziom, a design i obładowanie poziomów w detale jest godne podziwu. Reszta zarzutów również jest co najmniej dziwna. Prey swoją klasę zawdzięcza właśnie nietypowemu podejściu i zabawie z konwencją, w związku z czym nie pojmuję tej krytyki. Nie wiadomo, co zrobić? Nie rozśmieszaj mnie... Zagraj w Half-Life'a, to się dowiesz, co znaczy brak jasno określonych zadań. Idąc tym tropem, wszystkie gry musiałaby być takie same, skoro Prey tak skalał poświęcony mu przez Ciebie czas.
Z całego serca życzę Tobie, sobie i reszcie osób zainteresowanych sequelem, by Twoje oczekiwania co do niego roztrzaskały się o rzeczywistą grę, utrzymaną w klimacie jedynki. Mało jest gier takich jak Prey.
A co do ostatnio opublikowanego teasera - całkiem intrygujący, choć we mnie wzbudził mocne skojarzenia z filmem Skyline.

Offline
bat2008kam //grupa Stara Gwardia » [ Hamster: Total War (exp. 47588 / 54800) lvl 17 ]0 kudos
Cytat: B92
Pierwszy Prey jest epicki i tyle w temacie. Podobne do Doom czy Quake IV, ale bije oba tytuły na głowę. Uśmiech

Też tak uważam. Prey był lekką świeżością w porównaniu do tamtych FPS'ów. I to pomimo tego, że także był ,,ciasno-korytarzową'' strzelanką. Zabawy grawitacją, ,,życie po życiu'', portale... Sporo dobrego.

Szkoda, że Prey 2 całkowicie będzie od niego odbiegał. Ale nie ma tego złego - trailer (czy tam teaser, nie pamiętam) mnie powalił - gdyby gra wyglądała w połowie tak dobrze, jak na filmiku, to mamy najbardziej widowiskowego FPS'a w historii ;)

Offline
B92 //grupa Stowarzyszenie Płatnych Morderców » [ Kuba Rozpruwacz (exp. 5805 / 7200) lvl 12 ]0 kudos
No w końcu się ze mną zgodził. Szczęśliwy
A Prey 2... no będzie fajny, ale dla mnie to nie będzie Prey i tyle. Zamiast korzystać z uznanej nazwy, mogli po prostu dać to jako inną grę, a Prey 2 zrobić jako kontynuację pierwszej części.

Offline
bat2008kam //grupa Stara Gwardia » [ Hamster: Total War (exp. 47588 / 54800) lvl 17 ]0 kudos
Oceniać przed premierą faktycznie nie ma co, ale stwierdzenie, że to ,,nie jest Prey'' można wydać już teraz. Wskazują na to zarówno zapki, jak i filmiki. No i Prey bez ,,życia po życiu'' czy zabaw z grawitacją to nie to samo ;)

Co najlepsze/najgorsze, Prey 2 pójdzie też w stronę ,,bieda-sandboxu''.

Liczba czytelników: 469129, z czego dziś dołączyło: 7.
Czytelnicy założyli 48859 wątków oraz napisali 650965 postów.