Prey 2 (PC) - okladka

Prey 2 (PC)

Premiera:
projekt anulowany
Premiera PL:
projekt anulowany
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Strzelanka
Język:
Producent:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (6)

Opis Prey 2 (PC)
szewczu @ 17:56 11.05.2009
Sławomir "szewczu" Szewczyk
Nałogowy gracz, grafik komputerowy.

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Prey 2 to kontynuacja jednego z najlepszych FPS-ów 2006 roku. W grze ważne jest nie tylko eliminowanie oponentów, lecz również manipulowanie grawitacją i portalami.
Dwójka stworzona przez studio Human Head Studios, oparta została na technologii autorstwa id Software. Narzędzia oferują ogromny otwarty świat oraz zaawansowaną, pełną efektów specjalnych oprawę wizualną.

W Prey 2 zmian w porównaniu do pierwowzory jest mnóstwo. Przede wszystkim twórcy zrezygnowali z portali i zabaw z grawitacją, w zamian dając nam nieco większą przestrzeń do eksploracji. Nadal będziemy poruszać się po wielkim statku obcych - tym samym, po którym chodziliśmy w części pierwszej - z tą różnicą, że tym razem do celu prowadzić będzie kilka ścieżek.

W Prey 2 nie wcielimy się już w znanego z jedynki Tommiego. Głównym protagonistą "dwójki" jest tajemniczy podróżnik, który zderzył się ze statkiem obcych w pierwszym Preyu, zaś fabuła Prey 2 toczy się równolegle wydarzeniami ukazanymi w pierwowzorze. Całość szacowana jest na 15 godzin rozgrywki. Czas ten jest uzależniony od tego, czy wykonujemy tylko główny wątek fabularny, czy również misje poboczne.

Twórcy nie przewidzieli trybu multiplayer.


Wkład w encyklopedię mieli:   bat2008kam, Dirian,
Screeny z Prey 2 (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosKaczka1920   @   17:45, 20.06.2011
grałem w jedynke i nie zgadzam się z opiniami oczerniającymi Prey'a bo gra jest bardzo dobra,no niewiem każdy ma swoje zdanie mi się osobiście gra podobała : )
0 kudosbat2008kam   @   20:43, 20.06.2011
Cytat: B92
Pierwszy Prey jest epicki i tyle w temacie. Podobne do Doom czy Quake IV, ale bije oba tytuły na głowę. Uśmiech

Też tak uważam. Prey był lekką świeżością w porównaniu do tamtych FPS'ów. I to pomimo tego, że także był ,,ciasno-korytarzową'' strzelanką. Zabawy grawitacją, ,,życie po życiu'', portale... Sporo dobrego.

Szkoda, że Prey 2 całkowicie będzie od niego odbiegał. Ale nie ma tego złego - trailer (czy tam teaser, nie pamiętam) mnie powalił - gdyby gra wyglądała w połowie tak dobrze, jak na filmiku, to mamy najbardziej widowiskowego FPS'a w historii ;)
0 kudosB92   @   23:38, 20.06.2011
No w końcu się ze mną zgodził. Szczęśliwy
A Prey 2... no będzie fajny, ale dla mnie to nie będzie Prey i tyle. Zamiast korzystać z uznanej nazwy, mogli po prostu dać to jako inną grę, a Prey 2 zrobić jako kontynuację pierwszej części.
0 kudosKaczka1920   @   06:32, 21.06.2011
Cytat: B92

A Prey 2... no będzie fajny, ale dla mnie to nie będzie Prey i tyle.


Wiem że każdy ma swoje zdanie ale narazie lepiej nie oceniać bo pózniej się okarze że się bardzo myliliśmy Święty
0 kudosbat2008kam   @   08:42, 21.06.2011
Oceniać przed premierą faktycznie nie ma co, ale stwierdzenie, że to ,,nie jest Prey'' można wydać już teraz. Wskazują na to zarówno zapki, jak i filmiki. No i Prey bez ,,życia po życiu'' czy zabaw z grawitacją to nie to samo ;)

Co najlepsze/najgorsze, Prey 2 pójdzie też w stronę ,,bieda-sandboxu''.
0 kudosKaczka1920   @   10:32, 21.06.2011
No i znowu święta prawda Szczęśliwy
0 kudosB92   @   11:23, 21.06.2011
Kaczka to nie była ocena, tylko stwierdzenie faktu. Bat wypisał wszystko co było charakterystyczne dla pierwszej części, tam jeszcze dodałbym dobrego bohatera, więzy rodzinne i ładny świat duchów (nie ten po śmierci, tylko tam gdzie Enisi nas oprowadza). Tego w dwójce nie będzie... Zły
0 kudosbat2008kam   @   11:26, 21.06.2011
A ja akurat wybitnie nie mogłem utożsamić się z Tommym. Po prostu zachowywał się jak burak, jego odzywki w zamierzeniu śmieszne, wyszły żałośnie. Określiłbym go jako dupka.

Inną fajną sprawą w Preyu była interakcja z otoczeniem - tak trochę mi to przypominało Duke'a ;)
Można było włączyć TV, podejść do baru itd. ;)
0 kudosB92   @   13:10, 21.06.2011
Bo był burakiem. I to mi się podobało, Ziemię ratował wieśniak, nie żaden wykształcony, przykoksowany marines. Dumny
A na maszynach w karty się fajnie łupało. Szczęśliwy
0 kudosDżoryl_66   @   15:32, 13.07.2011
Minęły targi E3 i oto mamy odpowiedź na pytanie jaki będzie Prey 2. Nie sądziłem że twórcy zrobią z tej gry sanboxa.. Z zapowiedzi wychodzi że czeka nas świetna gra, lecz o tym się przekonamy. Szkoda tylko że "dwójka" nie będzie maiała praktycznie nic wspólnego z poprzedniczką. Smutny
0 kudosGargameloss   @   13:45, 23.07.2011
To było wiadomo od momentu w którym ogłoszono, że druga część będzie produkcją multiplaformową. Kolejna gra z peceta przeniesona na konsole i niemająca powiązania z fabułą pierwowzoru Poirytowany Po rozczarowaniu z "C2" nie wiem czy kupie tą "nie-kontynuacje" Prey'a.
0 kudosguy_fawkes   @   15:58, 23.07.2011
A ja zaś spróbuję jej z ogromną chęcią. Podobał mi się klimat trailerów i choć całość będzie inna od jedynki uważam, że warto poświęcić sequelowi uwagę. Żeby jeszcze wyglądał tak, jak na zwiastunach to mniam.
0 kudosbat2008kam   @   20:55, 23.07.2011
Był taki trailer z fragmentami renderowanego gameplayu... Cudo ;)
Oj, jeśli gra by tak wyglądała... <marzy>
0 kudosDżoryl_66   @   11:30, 21.08.2011
Liczę na udaną grę. Gameplay z prezentacji urzekł mnie dynamiką oraz możliwością rozegrania sobie sytuacji po swojemu. Uśmiech Otwarty świat też wygląda bardzo atrakcyjnie. Mam nadzieje że fabularnie gra wyrobi i nie dostaniemy kolejnej naciąganej historii która tylko udaje że ma coś z poprzedniczką wspólnego.
0 kudosGargameloss   @   13:14, 21.08.2011
Hmm, a więc bohater pierwszej części jednak nam przemknie kilka razy przed nosem, podczas zabawy. Zastanawiające, przecież do niedawna jeszcze twórcy odcinali się całkowicie od fabuły pierwszej części, jednocześnie twierdząc, że fabuła kontynuacji (która to kontenuacją nie jest ;D ) rozgrywa się w tym samym czasie co wydarzenia z jedynki. Jeszcze lepsze jest to, że w pierszej części dowiadujemy się iż statek obcych, jest biomechnicznym żywym tworem, nadzorowanym przez "Matkę", o którą to z koleii dbają opiekunowie (The Keeper's), zaś ludzie i inne formy życia to tylko "bydło" przeznaczone na pokarm dla rozrastającego się statku i na eksperymenty genetyczne opiekunów (tworzenie łowców, wojowników i innych potworów na usługach matki). Natomiast w dwójce dowiadujemy się o setach jak nie tysiącach obcych inteligentnych istot różnych ras, żyjących sobie jak gdyby nic w kosmicznym miieście znajdujacym się w centrum sfery. Opiekunowie latają swoim "światostatkiem" po galaktyce w poszukiwaniu dla niego "papu", a tymczasem tuż pod nosem mają całkiem spory zapas protein, i nie przerabiają go na "mielone dla mamy". Fabularne pomieszanie z poplątaniem ? Zdziwiony Prey 2 to coś jak "Crysis Warhead", tyle że tam trzymano się fabuły pierwowzoru. Coś mi się wydaje że Tommy został tu wklejony na ostatnią chwile, po tym jak fani jedynki zaczeli wieszać psy na twórcach gry za całkowite olanie wydarzeń z pierwszej części.
Dodaj Odpowiedź