Mount & Blade II: Bannerlord (Xbox One) - okladka

Mount & Blade II: Bannerlord (Xbox One)

Premiera:
25 października 2022
Premiera PL:
25 października 2022
Platformy:
Gatunek:
Akcja / RPG
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Mount & Blade II: Bannerlord (Xbox One)
Materdea @ 18:58 02.10.2022
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Mount & Blade II: Bannerlord to kontynuacja serii Mount & Blade - mieszanki gry akcji, strategii oraz elementów RPG. Ze sporym naciskiem na te ostatnie. Za produkcję odpowiada studio TaleWorlds, autorzy oryginału.

Fabuła Mount & Blade II: Bannerlord nie stanowi kluczowego elementu gry, a jest jedynie pretekstem do kreowania własnej wizji otwartego świata. Gracz trafia do krainy o nazwie Calradia, która popada w stopniowy wewnętrzny rozpad po śmierci swojego włodarza. W walce o władzę i wpływy stają handalrze, magnateria, rycerstwo oraz szereg osób z samego dworu.

Rozgrywka Mount & Blade II: Bannerlord nie odbiega od rozwiązań poprzedniczek. Podobnie jak w przypadku oryginalnego Mount & Blade, tak i tym razem zadaniem gracza jest walka o dominację, z wykorzystaniem umiejętności własnych oraz posiadanej armii. Akcę obserwujemy z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby, a gameplay przywdziewa dwie formy - strategiczną na dużej mapie świata oraz nieco dynamiczniejszą, typowej akcji, w trakcie np. oblężeń lub walki.

Poza tym usprawniono kreator postaci, dzięki czemu można stworzyć bardziej różnorodnych bohaterów, rozwinięto system dowodzenia w trakcie bitew, rozbudowano narzędzie odpowiedzialne za dyplomację czy wprowadzono machiny oblężnicze, których użyjemy podczas ataków na zamki do destrukcji murów. Twórcy dali nam także większe pole do popisu jeżeli chodzi o zarządzanie naszymi włościami. Rozbudowano system craftingu i handlu, na mapach wprowadzono więcej unikatowych miejscówek i obiektów.

PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Najnowsze wiadomości na temat Mount & Blade II: Bannerlord (Xbox One)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?