Kingdom Come: Deliverance (PC) - okladka

Kingdom Come: Deliverance (PC)

Premiera:
13 lutego 2018
Premiera PL:
13 lutego 2018
Platformy:
Gatunek:
RPG / Akcja
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (52)Gram (12)Ukończone (12)Kupię (13)

Opis Kingdom Come: Deliverance (PC)
Dirian @ 21:49 22.01.2014
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!

Śr. długość gry: 87h 33min

+ czaswięcej

Kingdom Come: Deliverance to produkcja z gatunku cRPG, której akcja toczy się w średniowiecznej Europie i została osadzona w otwartym świecie. Za grę odpowiedzialne jest czeskie studio Warhorse.

Tytuł przenosi gracza do XV-wiecznej Europy - akcja gry rozpoczyna się w roku 1403. Wcielamy się on w postać Henry'ego - syna kowala, który w wyniku wojny stracił cały dobytek. Henry poprzysięga zemstę, lecz zamiast tego wplątany zostaje w sieć intryg na najwyższych szczeblach politycznego łańcucha pokarmowego. Od nas zależy czy wykreowana postać podąży ścieżką chwalebnego rycerze, czy może wybierzemy dla niej życie podstępnego łotrzyka. Warhorse przygotowało rozbudowaną i dojrzałą fabułę, podczas poznawania której gracz musi podjąć wiele niełatwych decyzji.

Rozwój postaci w Kingdom Come: Deliverance odbywa się na podobnej zasadzie, co w The Elder Scrolls V: Skyrim. Oznacza to, że kolejne umiejętności (np. łucznictwo, walka przy użyciu miecza) rozwijamy wraz z używaniem danego rodzaju oręża, ale nie brakuje także klasycznych statystyk, oddających siłę, wytrzymałość czy zręczność postaci. Co ciekawe, ponieważ twórcy stawiają na realizm, występują także elementy fizjologiczne - od czasu do czasu postać musi się wyspać czy zaspokoić głód.

Rozgrywkę obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, co pozwoliło Warhorse zaimplementować rozbudowany i oryginalny system walki. Całość opiera się na realistycznym systemie fizyki, a technika walki, jak i dostępne style, powstały przy konsultacji ze specami od średniowiecznych sztuk walki. Twórcy bardzo mocno przyłożyli się ponadto do oblężeń zamków, czerpiąc inspirację ze średniowiecznych sposobów podbijania twierdz. W tego typu starciach jednocześnie udział bierze ogromna liczba wojaków.

Idąc dalej tropem realizmu, Kingdom Come: Deliverance pozwala zwiedzić wiele budowli (wież, zamków, mniejszych warowni) odwzorowanych na podstawie planów prawdziwych, wybudowanych w średniowieczu konstrukcji. Gra oferuje pokaźnych rozmiarów, otwarty świat, dynamicznie reagujący na poczynania gracza i zmieniający się w zależności od podjętych przez niego decyzji. Całość jest utrzymana w lekko mrocznym, często brutalnym klimacie, jak na ówczesny okres przystało.

Gra opiera się na zmodyfikowanym silniku Cry Engine, dzięki czemu charakteryzuje ją doskonała i szczegółowa oprawa wizualna.

Wymagania: Twórcy gry Kingdom Come: Deliverance ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.

Wkład w encyklopedię mieli:   Dirian, urban1212,
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z Kingdom Come: Deliverance (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudossebogothic   @   18:36, 10.07.2019
Ukończyłem jakoś w sierpniu zeszłego roku i bardzo sobie chwalę. Grałem od premiery, a więc końcówki lutego i jak widać zajęło mi to pół roku, bo dawkowałem sobie grę. Samo przejście zajęło mi niemal 120 godzin, starałem się robić też wszystkie zadania poboczne na jakie trafiłem. To nie jest ten typ gry, która wciąga i nie puszcza dopóki jej się nie przejdzie, czasami trzeba odpocząć. No i nie każdemu taki styl rozgrywki podpasuje. Trzeba się przyzwyczaić i odrzucić nawyki ze współczesnych gier AAA, które wszystko dają graczowi na tacy. Bugi się zdarzają, ale od premiery gra otrzymała sporą ilość patchy, więc na pewno jest lepiej. Myślę, że za 40 zł warto.
0 kudosGuilder   @   09:54, 27.09.2019
Kupiłem, ściągnąłem, zainstalowałem. Pierwsze wrażenie jest bardzo dobre. Co prawda miewam spadki FPS-ów czy zaciachy, ale z tym już będę musiał chyba żyć. Natomiast jest tu najważniejsze: grywalność. Wszystkie te elementy survivalowe są zgrabnie wprowadzone, do tego stopnia, że każdą kolejną rzecz, na którą musimy uważać kwitujemy opcją "o, to też? nieźle, że o tym także pomyśleli" zamiast "o rety, tym też zawracają gitarę...". Mam tylko nadzieję, że wraz z rozwojem umiejętności bohatera będzie nam się lepiej walczyło, bo póki co zarówno bitka na pięści jak i pojedynek mieczem są straaasznie toporne.
0 kudosBarbarella.   @   16:02, 23.05.2021
Podobno 2 lata temu była za darmo na Epicu. Smutny Może to jeszcze powtórzą Uśmiech .A jak nie to jest w promocji za 36 zeta. Trochę się napaliłam więc wezmę. Co prawda to tylko podstawka ale DLC widziałam na muve za jakieś 6 -7 zeta. Chociaż nie jestem pewna czy warto brać te DLC. Mam też nadzieję że ubyło trochę bugów. Nie Czesi mnie Bug - jestem ateistką. Uśmiech
0 kudosGuilder   @   08:04, 24.05.2021
Z tego co wiem, to DLC są osobnymi historiami, więc kupno ich osobno, nawet po jakimś czasie, nie szkodzi.
0 kudosBarbarella.   @   13:17, 24.05.2021
No tak .Tylko czy da się je włączyć w trakcie głównej rozgrywki jak np. w Skyrimie ,Dzikim Gonie czy chociażby Borderlands 2 i dopakowywać postać przed finałem ?
Ciekawa jestem też czy ten król Wacław który pojawia się w opisie gry to ten sam który swego czasu był królem Polski ?Pewno w grze pojawia się sporo historycznych postaci czy miejsc. No ale historia Czech to dla mnie ten tego..... .
Aż się prosi coby Redsi jak się już uporali z dzikim gonem i cyberpunkami spróbowali sił w jakimś historycznym polskim erpegu.
0 kudosGuilder   @   08:24, 25.05.2021
Wacław z KC: D to ten pan. Prawnuk Wacława II i wnuk siostry Wacława III (obaj byli Królami Polski, nie wiem o którego chodziło Ci w Twoim poście).

Z DLC-kami byłem jednak nieprecyzyjny. Spośród kilku dodatków, cztery są fabularne. W dwóch gramy Henrym, w dwóch gramy innymi bohaterami. Grałem tylko w podstawkę, więc nie wiem, jak wygląda implementacja, ale mogę z jednym Cię uspokoić: w swoich ulubionych statystykach względnie szybko osiągniesz postacią maksymalne wartości. Zwłaszcza, jeśli to jest np. walka i bierzesz udział w turniejach w Ratajach. Krótki miecz miałem na poziomie 20 w połowie gry. Inna sprawa, że walka jest na tyle trudna/drewniana, że wrogowie zagrożeniem są zawsze. Dumny
0 kudosBarbarella.   @   15:15, 25.05.2021
Miałam na myśli Wacława II. I to chyba był jedyny
Pepik na naszym tronie
A bugi ? Dają radę żeby zniechęcić do grania? Kolega Shuwar napisał że mu cały ekwipunek zeżarło.
0 kudosBarbarella.   @   22:47, 12.01.2022
Hmm . Dziwne . Po zainstalowaniu gry w opcjach językowych dźwiękowych nie da się ustawić czeskiego języka. A taki sobie chciałam wybrać żeby bardziej wczuć się w klimat rozgrywki. No przecie Czesi chyba grają po czesku.? Zdziwiony Zresztą zauważyłam w plikach gry że tam jest język czeski , czyżby tylko napisy ? Zdziwiony
0 kudosurban1212   @   23:35, 12.01.2022
No czeskiego dubbingu niestety nie ma.
0 kudosBarbarella.   @   15:05, 25.01.2022
Cytat: Guilder
Z DLC-kami byłem jednak nieprecyzyjny. Spośród kilku dodatków, cztery są fabularne. W dwóch gramy Henrym, w dwóch gramy innymi bohaterami.

A właśnie w trakcie gry jedno z tych DLC trochę niechcący uruchomiłam. Ciekawe , gram teraz Teresą która opowiada Henrykowi co się z nią działo w wydarzeniach z Prologu gry. To samo wydarzenie ale z punktu widzenia innej postaci. Na razie wyplewiłam ogródek , pogłaskałam i nakarmiłam pieska , nakarmiłam kury i poszłam po gwoździe do kowala. No ale wiem co będzie dalej i trochę się tego boję , Hunowie będą chcieli mnie pokrzywdzić? Zdziwiony Konsternacja
0 kudoslogan23   @   16:18, 25.01.2022
Cytat: Barbarella.
A właśnie w trakcie gry jedno z tych DLC trochę niechcący uruchomiłam. Ciekawe , gram teraz Teresą która opowiada Henrykowi co się z nią działo w wydarzeniach z Prologu gry. To samo wydarzenie ale z punktu widzenia innej postaci. Na razie wyplewiłam ogródek , pogłaskałam i nakarmiłam pieska , nakarmiłam kury i poszłam po gwoździe do kowala. No ale wiem co będzie dalej i trochę się tego boję , Hunowie będą chcieli mnie pokrzywdzić? Zdziwiony Konsternacja

Tak i nie, przybędzie ci na pomoc rycerz w śniącej zbroi.
1 kudosBarbarella.   @   17:16, 25.01.2022
Cytat: logan23
Tak i nie, przybędzie ci na pomoc rycerz w śniącej zbroi.

Uff. Wiedziałam że na Ciebie mogę liczyć. Szczęśliwy Cmoka
0 kudoslogan23   @   19:48, 25.01.2022
Cytat: Barbarella.
Uff. Wiedziałam że na Ciebie mogę liczyć. Szczęśliwy Cmoka

Walnąłem błąd ortograficzny, zamiast w lśniącej, napisałem śniącej, brawo ja.
1 kudosBarbarella.   @   20:08, 25.01.2022
Cytat: logan23
Walnąłem błąd ortograficzny, zamiast w lśniącej, napisałem śniącej, brawo ja.

Oj tam .To raczej tzw. literówka a nie błąd ortograficzny. Mnie się często zdarza nie przycisnąć jakiegoś klawisza i potem patrzę zdziwiona co napisałam.
A jeśli chodzi o te DLC to wydaje mi się że "wcielając" się w Teresę dalej nabijam ikspeki Henrykowi . Jeśli tak to fajnie , właśnie takie DLC lubię i między innymi dlatego nie kupuję premierówek .Czekam na wszystkie patche i DLC no i promocyjną cenę. Uśmiech
0 kudosBarbarella.   @   14:38, 28.06.2022
No i koniec . Poryczałam się oczywiście . Płacz Oceniłam grę bardzo wysoko , nie siliłam się na obiektywizm .Widać że twórcy gry wzorowali się na serii Elder Scrolls , to taki Obek czy Skyrim tyle że bez smoków , trolli i czarów. Za to z ciekawą , wciągającą fabułą na dodatek osadzoną w realiach historycznych . No dla mnie taki erpeg to objawienie , szkoda że nie ma naśladowców bo coś takiego wciąga mnie o wiele bardziej niż klimaty fantasy . Fabularnie z erpegów to tylko Wiedźmin no i może ME 3 i Dragon Age Początek zrobiły na mnie podobne albo zbliżone wrażenie. Ech , gdyby Czesi mieli budżet Bethesdy. A jakby co to jakichś upierdliwych bugów nie uświadczyłam , co prawda ten w którym Shuwar stracił ekwipunek ominęłam .No i zakończenie sugeruje ewentualną kontynuację ale wiem że nie co na to liczyć.Szkoda. Smutny
Dodaj Odpowiedź