Aliens: Dark Descent (PS5) - okladka

Aliens: Dark Descent (PS5)

Premiera:
20 czerwca 2023
Premiera PL:
20 czerwca 2023
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna / Akcja
Język:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (1)Gram (0)Ukończone (1)Kupię (0)

Opis Aliens: Dark Descent (PS5)
Kawira @ 11:17 31.01.2023
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: 37h 4min

+ czaswięcej

Aliens: Dark Descent to taktyczna gra strategiczna osadzona w filmowym uniwersum stworzonym przez Ridleya Scotta. Za projektem stoi studio Tindalos Interactive odpowiedzialne za markę Battlefleet: Gothic Armada.

Fabuła Aliens: Dark Descent przenosi nas na księżyc Lethe należący do Weyland Yutani Corporation. Tamtejsza kolonia została zainfekowana przez rój Obcych i tylko nasi weterani z kosmicznych marines mogą zatrzymać infestację. Gracz wciela się w dowódcę oddziału wyspecjalizowanych do walki z kosmicznymi jednostkami żołnierzy, zarządzając podopiecznymi i walcząc z nimi ramię w ramię.

Rozgrywka Aliens: Dark Descent przypomina gry z serii XCOM czy Xenonauts, ale rozgrywka odbywa się w czasie rzeczywistym - walczymy z taktyczną pauzą, bez tur. Akcję obserwujemy z typowego dla gatunku rzutu izometrycznego. W trakcie wykonywanych misji przemierzamy ręcznie wykreowany świat, który sami możemy zmieniać, torując nowe ścieżki, spawając drzwi, wysadzając ściany itd. Przed każdym zadaniem możemy dostosować swój oddział marines do konkretnego celu. Do wyboru mamy pięć początkowych klas z własnym zestawem umiejętności i arsenał uzbrojenia doskonale znany fanom uniwersum z filmów. W czasie zabawy musimy dbać nie tylko o zdrowie podwładnych, których śmierć jest definitywna, ale także o ich stan psychiczny. Horrory jakie obserwują mogą doprowadzić bowiem do załamania nerwowego. Jednakże wraz z osiągnięciami na polu bitwy zdobywają odpowiednie doświadczenie i awansują na wyższe poziomy - premiowane lepszymi skillami i bardziej zabójczym wyposażeniem. Wśród przeciwników znajdują się renegaci, różne formy ksenomorfów oraz nieznany rodzaj wroga przygotowany specjalnie na potrzeby gry.

Screeny z Aliens: Dark Descent (PS5)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?