The Talos Principle II (PS4) - okladka

The Talos Principle II (PS4)

Premiera:
02 listopada 2023
Premiera PL:
02 listopada 2023
Platformy:
Gatunek:
Logiczna / Przygodowa
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis The Talos Principle II (PS4)
Materdea @ 20:50 30.10.2023
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

The Talos Principle II to kontynuacja gry logiczno-przygodowej, w której akcję umieszczono w uniwersum science-fiction, a wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Za produkcję odpowiada studio Croteam, znane m.in. za sprawą serii pierwszoosobowych strzelanek Serious Sam.

Fabuła The Talos Principle II przenosi gracza do odległej przyszłości, w której na świecie nie ma już ludzi, lecz ich kultura nadal istnieje - w mieście robotów. Zostajemy wciągnięci intrygę związaną z tajemniczą megabudowlą skrywającą potężne moce. Wraz z kolejnymi łamigłówkami odkrywamy coraz więcej: nie tylko w kwestii ludzkości, ale też na temat wielu filozoficznych rozważań takich jak natura kosmosu czy cel istnienia cywilizacji.

Rozgrywka The Talos Principle II reprezentuje zapomniany już gatunek gier przygodowych nastawionych na rozwiązywanie zagadek środowiskowych związanych np. z fizyką. Gameplay polega na przemierzaniu kolejnych, dziwnych, futurystycznych lokacji, w których trzeba rozwiązywać mniej lub bardziej skomplikowane łamigłówki będące częścią metafizycznej metafory inteligencji i poszukiwania sensu w świecie skazanym na zagładę. Łącznie deweloperzy przygotowali ponad 120 zadań. By dobrnąć do końca każdego z nich należy m.in. przekierowywać drony, wyłączać mechanizmy obronne czy też replikować czas. Co ciekawe, by ukończyć grę nie musimy przechodzić wszystkich zagadek. Sama historia jest też nieliniowa i różne działania doprowadzą do różnych zakończeń.

Screeny z The Talos Principle II (PS4)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?