Premiery gier w listopadzie 2023 - powstrzymajcie to szaleństwo!


Materdea @ 10:22 01.11.2023
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

"Stop that madness" - chciałoby się zakrzyknąć. Jeśli myśleliście, że wrześniowo-październikowa nawałnica ustanie, to nic bardziej mylnego. 2023 rok dla branży jeszcze się nie skończył i listopadowe premiery dobitnie nam to udowadniają.

Czy myślicie, że po wrześniowo-październikowej nawałnicy, listopad pozwoli na chwilę oddechu? Co to, to nie! Nie brakuje typowego, kasowego blockbustera z wielomilionowym budżetem - w końcu w połowie miesiąca na rynek trafi nowa odsłona Call of Duty - jednak nawet bez CoD-a jest co robić, co boleśnie odczują nasze portfele.

RoboCop: Rogue City - 2 listopada

  • PC, Xbox Series X|S, PlayStation 5

Polskie studio Teyon po raz kolejny bierze się za klasyka kinematografii (chociaż powinienem powiedzieć komiksu)! Nową adaptacją filmu z cybernetycznym policjantem jest RoboCop: Rogue City - strzelanka pierwszoosobowa osadzona w tytułowym cyberpunkowym uniwersum.

Wcielamy się tu w postać Aleksa Murphy'ego - policjanta, który w wyniku ciężkich ran został przemieniony w pełnoprawnego cyborga. Legendarny pół-człowiek, pół-maszyna stoi na straży porządku i bezpieczeństwa w ogarniętych przestępczością Detroit. Z czasem odkrywa jednak, że jedyne czym kieruje się sprawiedliwość w jego metropolii, to chciwość i korupcja. Gameplay charakteryzuje się dużą dawką brutalności, swobodą, otwartym światem oraz dynamicznymi strzelaninami z przeważającymi siłami wroga, a także nietuzinkowym podejściem do fizyki - odtwarza ją bowiem dość spektakularnie. Uzbrojeni w ikoniczny pistolet Auto-9 (poza nim dostępnych jest blisko 20 innych pukawek) wykonujemy dyrektywy zlecone przez naszych twórców i pracodawców. Nasza praca obejmuje nie tylko walkę, ale także działania detektywistyczne przy rozmaitych typach przestępstw: zbieranie materiału dowodowego, działania saperskie czy przesłuchiwanie podejrzanych.

The Talos Principle II - 2 listopada

  • PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4

The Talos Principle II to kontynuacja gry logiczno-przygodowej, w której akcję umieszczono w uniwersum science-fiction. Akcja przenosi gracza do odległej przyszłości, w której na świecie nie ma już ludzi, lecz ich kultura nadal istnieje - w mieście robotów. Zostajemy wciągnięci intrygę związaną z tajemniczą megabudowlą skrywającą potężne moce. Wraz z kolejnymi łamigłówkami odkrywamy coraz więcej: nie tylko w kwestii ludzkości, ale też na temat wielu filozoficznych rozważań, jak natura kosmosu czy cel istnienia cywilizacji.

Rozgrywka reprezentuje gatunek gier przygodowych, gdzie kamerę umieszczono z perspektywy pierwszoosobowej, a nastawionych na rozwiązywanie zagadek środowiskowych związanych np. z fizyką. Gameplay polega na przemierzaniu kolejnych, dziwnych, futurystycznych lokacji, w których trzeba rozwiązywać mniej lub bardziej skomplikowane łamigłówki będące częścią metafizycznej metafory inteligencji i poszukiwania sensu w świecie skazanym na zagładę. Łącznie deweloperzy przygotowali ponad 120 zadań. Co ciekawe, aby ukończyć grę nie musimy przechodzić wszystkich zagadek. Sama historia jest też nieliniowa i różne działania doprowadzą do różnych zakończeń.

Sprawdź także:

Quantum Error

Premiera: 03 listopada 2023
PS4, PS5, XBOX X/S

Quantum Error to połączenie pierwszoosobowej strzelanki z horrorem z elementami survivalu. Za projekt odpowiada niezależne studio TeamKill Media, które ma na swoim koncie...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   13:33, 01.11.2023
W tym miesiącu wygrywają Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name, Persona 5 Tactica i WRC.
0 kudosBarbarella.   @   15:39, 01.11.2023
Faktycznie urodzaj trwa w najlepsze. Uśmiech Ja mam oko przede wszystkim na Niezwyciężonego {czytałam książkę} i Quantum Error a więc kosmiczne klimaty. Jeszcze Robopies i może WRC . Uśmiech
PS.
Mati. A w tym Robin Hoodzie faktycznie zamiast Marion to będzie Marian? Super. Robin i Marian Cmoka Cmoka Cmoka
0 kudosDirian   @   22:20, 01.11.2023
O, trzeba będzie obczaić The Talos Principle II, totalnie zapomniałem o tej grze. A dawno temu pamiętam, ze w pierwszej części spędziłem kilka przyjemych godzin Uśmiech Ciekawe jak na Steam Decku będzie hulać.
0 kudosmrPack   @   22:57, 01.11.2023
Poza tym zauważyłem, że 17 listopada premiery mają jeszcze Super Mario RPG (Switch) oaz Naruto x Boruto: Ultimate Ninja Storm Connections (PC, PS4, PS5, XO, XS) Puszcza oko
0 kudosshuwar   @   13:20, 02.11.2023
Ja trzymam kciuki za The Invincible
0 kudospetrucci109   @   13:34, 02.11.2023
U mnie na liście będą sobie czekały Invincible, Flashback 2 i RoboCop.
1 kudoszubal22   @   14:48, 02.11.2023
Yakuza pewnie jak zwykle zachowa poziom (żeby był czas wziąć się porządnie za tę serię), nowy Talos wygląda ciekawie (choć w jedynkę nie grałem), a na kolejny spin-off Persony 5 nie mam już siły (czekam na remake P3 i ReFantazio w 2024).
0 kudosmrPack   @   16:17, 02.11.2023
Cytat: zubal22
Yakuza pewnie jak zwykle zachowa poziom (żeby był czas wziąć się porządnie za tę serię)
Dla każdego fana serii pozycja obowiązkowa, a poza tym miło będzie móc znów w starym stylu swobodnie poobijać facjaty przeciwnikom Puszcza oko
0 kudosBarbarella.   @   17:05, 02.11.2023
Cytat: mrPack
Cytat: zubal22
Yakuza pewnie jak zwykle zachowa poziom (żeby był czas wziąć się porządnie za tę serię)
Dla każdego fana serii pozycja obowiązkowa, a poza tym miło będzie móc znów w starym stylu swobodnie poobijać facjaty przeciwnikom Puszcza oko

Żeby chociaż jakieś fanowskie spolszczenia serii były.. Smutny
Dodaj Odpowiedź