Resident Evil 5 (PS4) - okladka

Resident Evil 5 (PS4)

Premiera:
28 czerwca 2016
Premiera PL:
28 czerwca 2016
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Przygodowa
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (5)Gram (0)Ukończone (1)Kupię (0)

Opis Resident Evil 5 (PS4)
Materdea @ 20:37 31.05.2016
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: 22h 27min

+ czaswięcej

Resident Evil 5 jest kolejną odsłoną bardzo popularnego cyklu gier z gatunku survival horror. Podobnie jak części poprzednie powstaje on w studio Capcom, lecz w porównaniu z pierwowzorem wiele elementów uległo zmianie.  Wersja na konsole Xbox One oraz PlayStation 4 to przebudowana i dopracowana graficznie edycja, działająca w 60 klatkach na sekundę i rozdzielczości 1080p. Oprócz tego odświeżone Resident Evil 5 posiada wszystkie wydane do tej pory dodatki (Lost in Nightmares oraz Desperate Escape, tryb Versus, dodatkowe postacie i 4 stroje) oraz tryb No Mercy i The Mercenaries United, będący połączeniem dwóch ulubionych trybów fanów serii: trybu Mercenaries oraz trybu Mercenaries Reunion.

Pierwszą i w zasadzie najważniejszą modernizacją jest zrezygnowanie ze statycznej kamery. Podobnie jak w przypadku czwartej części serii, głównego bohatera obserwujemy z widoku TPP, i kamera cały czas śledzi jego działania. Nadaje to rozgrywce bardziej zręcznościowy charakter i sprawia że zabawa jest szybsza i bardziej dynamiczna. 

Kolejną zmianą jest rezygnacja z wszechobecnych zombie. Nie będziemy stawiać czoła nieumarłym lecz różnym innym maszkarom pragnącym wyrwać nasze serducho i pobawić się wnętrznościami. Na szczęście aby do tego nie dopuścić skorzystamy z wielu rodzajów broni takich jak strzelby, karabiny, pistolety, a nawet wyrzutnie rakiet.

Resident Evil 5 posiada bardzo rozbudowaną szatę graficzną oraz dźwiękową. Wykorzystanie możliwości PlayStation 3 oraz Xbox 360 pozwoliło na osiągnięcie niezwykłych efektów specjalnych oraz bardzo szczegółowych modeli postaci i terenu.

PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z Resident Evil 5 (PS4)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?