SOMA (PS4) - okladka

SOMA (PS4)

Premiera:
22 września 2015
Premiera PL:
23 września 2015
Platformy:
Gatunek:
Przygodowa / Akcja
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (4)Gram (2)Ukończone (2)Kupię (0)

Opis SOMA (PS4)
B92 @ 19:33 11.10.2013
Bartłomiej "B92" Koczenasz
Mam na imię Bartek urodziłem się w 1992 roku, stąd mój nick B92. Chodzę do III klasy liceum ogólnokształcącego o profilu matematyczno-informatyczno-fizycznym. Interesuję się sportem, głównie piłką nożną (Chelsea Londyn) oraz grami i sprzętem komputerowym. Słucham rocka, punk i muzyki "z radia", ulubiony zespół to Linkin Park. Jeśli chodzi o filmy to oglądam wszystko co dobre, moim ulubionym filmem jest Gladiator. Wcześniej byłem redaktorem naczelnym portalu GameRAR.pl i redaktorem Tawerny Gier.

Śr. długość gry: 8h 37min

+ czaswięcej

SOMA to kolejna produkcja studia Frictional Games, autorów takich gier jak Amnesia i Penumbra.

Akcja rozgrywa się w tajemniczym centrum badawczym, które zostało przejęte przez maszyny. Miejsce zamieniło się w prawdziwy koszmar z którego, będąc jednym z ocalałych, należy się wydostać.

Rozgrywka nastawiona jest głównie na eksplorację mrocznego miejsca i rozwiązywanie kolejnych napotkanych problemów. Problem leży w tym, że nigdy nie możemy się czuć bezpieczni, gdyż zawsze czyha na nas zagrożenie ze strony maszyn. Dodatkowo bohater nie za bardzo potrafi walczyć, więc pozostaje mu skradanie się i unikanie kontaktu z wrogami.

PEGI: Od 16 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z SOMA (PS4)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudospetrucci109   @   10:45, 01.10.2021
Właśnie skończyłem Somę i jestem pod przeogromnym wrażeniem. Fabuła i klimat w tej grze miażdży. Nie chcę nic zdradzać, bo to gra w której im mniej się wie tym lepiej i tym więcej radości ma się z grania. Historia i klimat rozkładają na łopatki. Jest kilka potworów, jak to w horrorach bywa ale tym co robi największe wrażenie jest historia... Graficznie nie jest to jakaś rewelacja ale nie to jest tu najważniejsze.
Tak pesymistycznej wizji świata chyba jeszcze nie widziałem ale to wszystko co mogę powiedzieć. Fajnie to wszystko jest połączone z bardzo filozoficznymi zagadnieniami dotyczącymi człowieczeństwa.
Każdy fan przygodówek, horrorów lub obu musi zagrać koniecznie.