Amnesia: Rebirth połączy gameplay Mrocznego Obłędu oraz nacisk na scenariusz z SOMA

Twórcy wyciągnęli wiele nauk ze swoich dotychczasowych osiągnięć.

@ 13.10.2020, 16:46
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4

Amnesia: Rebirth połączy gameplay Mrocznego Obłędu oraz nacisk na scenariusz z SOMA

Premiera Amnesia: Rebirth coraz bliżej, a w związku z tym deweloperzy bardzo chętnie na temat projektu opowiadają. Tym razem poruszono kwestię zawartości. Jak się okazuje, Amnesia: Rebirth powraca do korzeni cyklu, jednocześnie oferując nacisk na scenariusz, znany z gry SOMA.

Kreatywny dyrektor Amnesia: Rebirth, Thomas Grip, rozmawiał niedawno z ekipą portalu EG. W trakcie konwersacji poruszona została kwestia tego, na czym twórcy projektu się wzorowali i z czego czerpali inspiracje. Jak się okazuje, gameplay ma przypominać Amnesia: Mroczny Obłęd, a nacisk na scenariusz ma być, jak w przypadku SOMA.

"Pod niektórymi względami, Amnesia: Mroczny Obłęd była nowszą i lepszą wersją Penumrby, a pod innymi, myślę, że SOMA jest lepszą wersją Amnesia", powiedział Grip. "Jedną z rzeczy denerwujących mnie podczas opracowywania Amnesia było to, że gracz nie musiał stawiać czoła rzeczom, którym według nas powinien stawiać czoła. W przypadku SOMA poszliśmy na całość i chcieliśmy aby ludzie konfrontowali się z tematem... ale również, miałem wrażenie, że mechanika rozgrywki nie zawsze pasowała".

"Próbujemy zrobić to, co zrobiliśmy w przypadku SOMA, jeśli chodzi o narrację, ale staramy się też lepiej opracować gameplay - który, mieliśmy w Amnesia. Połączenie tych dwóch elementów da nam naprawdę solidną i przyjemną paczkę".

"Tak wiele się nauczyliśmy i mamy większą pewność siebie dzięki SOMA, że teraz możemy naprawdę przygotować czystszą formę horroru, a o to nam chodzi w przypadku Rebirth. Będą momenty straszne, będą potwory itd. ale wszystko przebiega tak, jak sobie to zaplanowaliśmy. Nie będziesz mógł przez to spać. To będzie długoterminowy efekt podróży poprzez grę i wyborów, jakie będziesz czynił. Będzie Cię to nawiedzać po nocach".

Premiera Amnesia: Rebirth zaplanowana została na dzień 20 października bieżącego roku. Grać będziemy wówczas na PC (wymagania) oraz PlayStation 4.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   17:16, 13.10.2020
Trzymam gościa za słowo. Mam nadzieję, że będzie strasznie 😁
0 kudosgajda1000   @   12:25, 14.10.2020
No w końcu nowa Amnesia Uśmiech Czekam