Ojciec Chrzestny (PC) - okladka

Ojciec Chrzestny (PC)

Premiera:
21 marca 2006
Premiera PL:
24 marca 2006
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
Polski napisy
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (307)Gram (114)Ukończone (83)Kupię (22)

Opis Ojciec Chrzestny (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 37h 45min

+ czaswięcej

Witaj w rodzinie Corleone. Po okresie mało znaczących zleceń i drobnych kradzieży, wreszcie zostałeś przyjęty do najbardziej znanej organizacji przestępczej w Ameryce. Teraz Twoim zadaniem będzie wykonywanie rozkazów rodziny, zdobywanie szacunku i wspinanie się po kolejnych szczeblach przestępczej kariery. Najwyższy czas, by przejąć Nowy Jork. Jeśli wszystko umiejętnie rozegrasz, być może zostaniesz kolejnym, najbardziej wpływowym Donem.

Historia o rodzinie, szacunku i lojalności opisana w książce Ojciec Chrzestny autorstwa Mario Puzo, a następnie zobrazowana w filmie wyprodukowanym przez wytwórnię Paramount Pictures, stanowią inspirację dla twórców gry. Dołączysz do rodziny Corleone, by zebrać należny jej szacunek, zdobywając lojalność i siejąc grozę. Musisz umiejętnie pokierować swoją karierą, aby ostatecznie zyskać miano Dona Nowego Jorku w latach 1945-1955. Dzięki grze The Godfather™ ruszysz do akcji typowej dla jednego z kultowych dzieł kinematografii. Stworzysz własną postać i poprowadzisz ją w ten sposób, aby z indywidualisty przemienić się w budzącego grozę i zazdrość Dona.

Grę cechuje nieliniowa rozgrywka, łącząca w niesamowity sposób akcję z przygodą. The Godfather będzie oferować niezliczoną ilość sposobów na rozwiązywanie problemów mafijnej rodziny za pomocą brutalnych aktów przemocy, umiejętnej dyplomacji lub przebiegłej mieszanki obu. Wykonując zabójstwa na zlecenie, napadając na banki, stosując taktykę strzelania z samochodu i wymuszając swoje racje, gracze przeniosą się do niesamowitego świata Ojca Chrzestnego, w którym zastraszenia i negocjacje są drogą na sam szczyt. W tej grze należy umiejętnie wykorzystywać wpływy, lojalność i strach, aby zdobyć należny szacunek poprzez interakcję z postaciami zamieszkującymi świat gry. Decyzje podejmowane przez gracza będą mieć trwałe konsekwencje, dokładnie tak, jak to miało miejsce w mafijnym świecie przedstawionym w Ojcu Chrzestnym.

W filmie Ojciec Chrzestny wytwórni Paramount Pictures wystąpiła ścisła aktorska czołówka Hollywood. Niektórzy z nich współpracują również przy produkcji tej pozycji. Wszelkie podobieństwa do filmowych postaci będą obecne w grze, a ponadto, bohaterowie The Godfather będą posługiwać się oryginalnymi głosami postaci. Gwarancją dramatyzmu i kinowego posmaku tego tytułu będzie udział Marlona Brando (Don Vito Corleone), Jamesa Caana (Sonny Corleone) oraz Roberta Duvalla w roli consigliore Toma Hagena.Główne cechy:

- Świat Ojca Chrzestnego:
Weź aktywny udział w podziemnym życiu Nowego Jorku, w trakcie dekady przemocy w latach 1945-55.

- Klasyczne momenty z filmu:
Nieliniowa rozgrywka, będąca połączeniem akcji i przygody. Misje typowe dla filmu, a także zupełnie nowe zadania, podczas wykonywania których spotkasz postacie z filmu. Ta gra to gwarancja niesamowitych wrażeń dla wszystkich graczy.

- Niech pochłonie Cię wspaniały świat Ojca Chrzestnego:
Gracze stworzą swojego własnego gangstera i, aktywnie uczestnicząc w rozgrywce, poznają historię Ojca Chrzestnego.

- Szacunek i konsekwencje:
Gracze będą korzystać ze swoich wpływów, lojalności poddanych i umiejętności zastraszania, aby zdobyć szacunek w Nowym Jorku. Podejmowane decyzje mają trwałe konsekwencje.

- Logiczny świat gry:
Twoja postać może dowolnie oddziaływać na inne postacie zamieszkujące świat gry. W zależności od sposobu prowadzonej rozgrywki - czyli brutalnych metod zastraszania lub, godnych szacunku, dyplomatycznych sposobów załatwiania interesów - postacie będą reagować na zapamiętane zachowania gracza. Oddziaływanie na bohaterów tej opowieści ma istotny wpływ na zakończenie gry.

- Przejmij kontrolę nad Nowym Jorkiem:
Walka o panowanie nad Nowym Jorkiem rozgrywać się będzie między pięcioma rodzinami znanymi ze świata powieści i filmu – rodami Tattaglia, Cuneo, Sollozzo, Brazini oraz Stracci.

- Autentyzm rozgrywki:
Fabułę oraz wszelkie wskazówki odnośnie świata gry przygotowuje Mark Winegardner, autor powieści "Powrót Ojca Chrzestnego".

PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z Ojciec Chrzestny (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosLoczek3545   @   22:37, 23.02.2012
A ja jeszcze jej nie przeszedłem, podchodziłem do niej jakieś 3 razy i nie poczułem tego klimatu, muszę ją zainstalować i spróbować jeszcze raz ,może będzie tak samo jak z pierwszym Max'em, hmm...oby takSzczęśliwy.
0 kudosJackieR3   @   08:30, 25.02.2012
Jak już wspomniałem kilkadziesiąt postów wcześniej jest świetny kreator postaci.Jak ktoś ma zacięcie plastyczne i cierpliwość to zrobi swoją facjatę.Poza tym są do odblokowania liczne fragmenty filmu"Ojciec Chrzestny" i inne nawiązania.Sama rozgrywka też w porzo.
Fakt że reklamę gra miała większą niż Mafia ale niestety już na takim świecie żyjemy.Kto ma kasę ten rządzi.Jak w Mafii.
0 kudosPinulka34   @   19:07, 14.08.2012
Dobra gra, przyjemnie się spędziło czas. Moim zdaniem nie jest lepsza od GTA ale wcale nie oznacza, że nie jest warta poświęcenia swojego czasu.
0 kudosDaniel(PL)   @   23:48, 25.11.2012
Nie no muszę w to zagrać, bo widzę że bardzo dobra, po komentarzach, jak i ocenie. Na pewno nie jest to Mafia, ale zawsze Uśmiech
0 kudossebogothic   @   11:22, 21.04.2013
Jestem wielkim fanem Ojca chrzestnego. Grałem w "dwójkę", jednak to nie to samo. Bardzo luźno nawiązywała do Sagi. A "jedynka" pozwala uczestniczyć w wielu kultowych scenach.
0 kudosJackieR3   @   06:57, 22.04.2013
Cytat: sebogothic
A "jedynka" pozwala uczestniczyć w wielu kultowych scenach.

Grałem dość dawno i kojarzy mi się tylko jedna kultowa scena kiady trzeba było osłaniać postrzelonego Don Vitto.
0 kudosGuilder   @   11:46, 22.04.2013
Oj cały prawie film wcisnęli do gry. Scena zabójstw innych donów z końcówki książki i filmu też jest grana przez nas, śmierć Luci Brasi, odwet za córkę Bonasery, to tak z pamięci, było tego trochę.
0 kudosJackieR3   @   06:56, 23.04.2013
No i odblokowywane sceny z filmu..Gra miała nie najlepsze oceny i recenzje ale ja się bawiłem przy niej świetnie.
0 kudosGuilder   @   11:13, 24.04.2013
Ja też, mimo obaw, byłem zadowolony, bo dało się grać. Za to dwójkę po godzinie odinstalowałem, oddałem, i nigdy nie planuję spróbować ponownie.
0 kudosDaerdin   @   14:26, 24.04.2013
Ta gra była po prostu dobra. Swego czasu była dobrą odskocznią GTA, ale kontynuacja była już słaba.
0 kudossebogothic   @   15:05, 25.04.2013
Gra już zamówiona, lada dzień powinna dotrzeć. "Dwójkę" przeszedłem, mimo, iż rozgrywka była monotonna i powtarzalna, a sama gra z filmem nic wspólnego nie miała. Tym bardziej liczę na pierwszą część.
0 kudosBuuny   @   14:58, 09.05.2013
nie zawiedziesz się na 1 fabuła ciągnie do samej końcówki minusem jest czas przejścia Poirytowany
0 kudossebogothic   @   20:03, 24.05.2013
Nie wiem czemu, ale nagle gra zaczęła mi ścinać... Najbardziej podczas jazdy autem i strzelania, co czyni grę praktycznie niegrywalną...
0 kudosSaibamen   @   17:51, 15.08.2013
Przeszedłem. Na kodach - a to dlatego, że nie wciągnęła mnie tak dobrze jak Mafia I i chciałem przejść fabułę jak najszybciej. 14 godzinek - nie doszedłem do rangi Don Nowego Jorku, bo po prostu mi się nie chciało.
0 kudossebogothic   @   18:11, 15.08.2013
Ja też nie pamiętam czy doszedłem, czy nie. Może zostało mi kilka biznesów do przejęcia i już mi się nie chciało. Gra jest mocno powtarzalna, więc może się znudzić, a fabuła nie jest głównym rdzeniem gry, jak w Mafii. Tutaj najwięcej czasu spędzamy na przejmowaniu lokali i różnych węzłów transportowych.
Dodaj Odpowiedź