Ghost of Tsushima: Director's Cut (PC) - okladka

Ghost of Tsushima: Director's Cut (PC)

Premiera:
16 maja 2024
Premiera PL:
16 maja 2024
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Przygodowa
Język:
Producent:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (3)Gram (2)Ukończone (0)Kupię (1)

Opis Ghost of Tsushima: Director's Cut (PC)
Materdea @ 09:25 07.03.2024
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: 53h 47min

+ czaswięcej

Ghost of Tsushima: Director's Cut to rozszerzona edycja przygodowej gry akcji od studia Sucker Punch, która została przygotowana na konsole PlayStation 4 i PlayStation 5. To wydanie gry wzbogacone jest o niedostępny osobno dodatek Iki Island, oferujący około 10-20 godzin zabawy na nowej, tytułowej wyspie.

Akcja gry rozpoczyna się w 1274 roku. Są to czasy świetności imperium mongolskiego, które spogląda w kierunku feudalnej Japonii. Gracze wcielają się w samuraja, który staje naprzeciwko mongolskiej armii. Bohaterem kieruje chęć zemsty i pomszczenia bliskich, którzy zostali zamordowani przez Mongołów w wyniku masakry jednej z wiosek na wyspie Cuszima, gdzie toczy się akcja gry.

Produkcja oferuje sporych rozmiarów otwarty świat, nad którego kreacją twórcy poświęcili wiele uwagi. W trakcie rozgrywki nie napotkamy mapy zasypanej znacznikami, a fabuła nie prowadzi nas od punktu A do punktu B. Zamiast tego twórcy zachęcają do eksploracji w inny sposób - poprzez kreację interesujących lokacji i wydarzeń.

Rozgrywka w znacznej mierze stawia na skradanie, bowiem jako pojedynczy samuraj nie zawsze jesteśmy w stanie rozprawić się z licznymi jednostkami wroga. Twórcy zadbali jednak o rozbudowany system walki, w którym skorzystamy m.in. z samurajskich katan, włóczni czy łuków. Nasz bohater z czasem doskonali styl walki "Ducha", dający mu unikatowe możliwości.

Wersja PC gry Ghost of Tsushima została odpowiednio dopieszczona pod komputery. Wśród zmian i nowości można wymienić m.in. rozbudowane menu ustawień graficznych czy odblokowaną liczbę klatek na sekundę. Ulepszona została także oprawa graficzna, głównie za sprawą tekstur wyższej rozdzielczości. Nie zabrakło także wsparcia dla monitorów ultrawide czy popularnych technologii skalowania obrazu - DLSS 3.0, AMD FSR czy Intel XESS. Samurajska superprodukcja na PC wspiera ponadto pada DualSense - z jego haptycznymi wibracjami.

Wymagania: Twórcy gry Ghost of Tsushima: Director's Cut ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.
PEGI: Od 18 latZawiera przemoc
Screeny z Ghost of Tsushima: Director's Cut (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosKononowicziMajor   @   09:06, 25.04.2024
No kochani będziemy kataną walczyć dobrze wyszkolonym samurajem a wojska mongolskie pod wodzą Kubilaj-chana zostaną wycięte w pień!