God of War: Ragnarok (PS5) - okladka

God of War: Ragnarok (PS5)

Premiera:
09 listopada 2022
Premiera PL:
09 listopada 2022
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Przygodowa
Język:
Producent:
Strona:

ObserwujMam (6)Gram (3)Ukończone (5)Kupię (0)

Opis God of War: Ragnarok (PS5)
Kawira @ 11:01 19.09.2020
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: 42h 31min

+ czaswięcej

God of War: Ragnarok to piąta z kolei, pełnoprawna część uznanej serii slasherów / przygodowych gier akcji, której akcja osadzana jest w rozmaitych mitologiach całego świata. Ragnarok jest jednocześnie kontynuacją przygód God of War, rebootu całej marki, z 2018 roku. Za produkcję odpowiada studio Santa Monica Studio.

Fabuła God of War: Ragnarok pozwala wcielić się graczom w doskonale znanego Kratosa, który wraz z synem Atreusem ma za zadanie przemierzyć dziewięć światów i doświadczyć specyficznej roli w nadchodzącym Ragnaroku. Historia obraca się wokół tytułowej walki bogów z olbrzymami, w której nasi bohaterowie biorą czynny udział.

Rozgrywka God of War: Ragnarok to przygodowa gra akcji z elementami RPG, która podąża ścieżką wyznaczoną przez poprzedniczkę. Akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP), a naszym głównym zadaniem jest przemierzanie półotwartych lokacji, walka z napotykanymi przeciwnikami, ale także rozwój (wraz z fabularnymi postępami) bohatera.

PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z God of War: Ragnarok (PS5)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosMicMus123456789   @   13:18, 21.11.2022
Kolejny rozdział historii Kratosa ukończony. Ależ to była epicka przygoda choć ze smutkiem stwierdzam i nie jest to spoiler, że finałowa walka nie jest tak epicka i niesamowita jak by się mogło zapowiadać Dumny Choć może to ja oczekiwałem zbyt dużo, ale w każdym bądź razie gęsiej skórki nie dostałem xD Po za tym jak wszyscy wiedzą gra robi wszystko lepiej i ładniej niż poprzednia część choć te odwiedzanie dziewięciu światów nie jest sobie równe, bo w jednym mamy mapę jak w jedynce, a w innym tylko malutki kawałek. Osobiście myślałem, że każdy świat zaoferuje własną historię, która finalnie zepnie się na końcu. Ale po za tym cała historia i fabuła jest świetnie napisana, wzbudza też nie małe emocje, bo każdy kto zagra będzie na swój sposób wstrząśnięty wydarzeniami. Przyjemnie też było obserwować jak w czasie podróży zmienia się i dojrzewa Kratos. Atreus niestety przez pierwszą połowę gry jest nieznośnym dzieciakiem i to aż do przesady, bo naprawdę nie szło czasem wytrzymać z nim. W drugiej połowie było zdecydowanie z nim lepiej. A samo zakończenie historii jest na tyle otwarte, że twórcy mogą tak naprawdę zrobić wszystko.
1 kudosguy_fawkes   @   20:40, 16.10.2023
Ponownie, analogicznie jak w poprzedniku, wbiłem platynę, ale dla mnie to trochę nierówny tytuł. Na ewidentny plus zaliczam rozbudowany świat i brak "pustego" gameplaya wzorem proceduralnego labiryntu w Nilfheimie z pierwszego rozdziału przygód nordyckiego Kratosa, który trzeba było zaliczyć wielokrotnie, żeby wszystko odblokować, Muspelheim też wydał mi się znacznie mniej męczący. Dzięki temu spędziłem w grze jeszcze więcej czasu, wcale tego nie czując. A co na minus? Niestety w moim odczucie trochę historia - miałem wrażenie, że z wielkiej chmury spadł mały deszcz. Jasne, postaci są napisane świetne, ale mając w pamięci grecką "trójkę", miałem wręcz kosmiczne oczekiwania. Otwarte zakończenie daje możliwość opowiedzenia kolejnych historii w tym świecie, ale póki co przez wzgląd na wydarzenia z Ragnaroku jestem do tego pomysłu trochę sceptycznie nastawiony.