Ryse: Son of Rome (PC) - okladka

Ryse: Son of Rome (PC)

Premiera:
10 października 2014
Premiera PL:
10 października 2014
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (27)Gram (2)Ukończone (19)Kupię (4)

Opis Ryse: Son of Rome (PC)
szewczu @ 19:45 07.08.2014
Sławomir "szewczu" Szewczyk
Nałogowy gracz, grafik komputerowy.

Śr. długość gry: 6h 34min

+ czaswięcej

Ryse: Son of Rome to dynamiczna i krwawa gra akcji, której akcja rozgrywa się w czasach Imperium Rzymskiego. Za jej stworzenie odpowiada niemieckie studio Crytek znane światu dzięki oszałamiającemu Crysisowi.

Głównym bohaterem Ryse jest rzymski centurion o imieniu Marius Titus. Fabuła przedstawia jego losy w garnizonie rzymskim. Titus to zaprawiony w bojach żołnierz, szukający zemsty za śmierć rodziny, wymordowanej przez bezwzględnych barbarzyńców.

System walki oparty jest w głównej mierze na sekwencjach quick-time-events, które po odpowiednim wyprowadzeniu łączone są w kombinacje, często nagradzane efektownym ciosem kończącym. Ponadto niebagatelną rolę w rozgrywce odgrywa dowodzenie będącymi pod rozkazami Titusa legionistami, wspomagającymi bohatera w walce.

W grze występuje kooperacyjny tryb sieciowy, gdzie wraz z przyjaciółmi gracz staje do walk gladiatorów w słynnym Koloseum.

Ryse korzysta z silnika graficznego CryEngine 3, oferuje zatem oprawę wizualną na najwyższym poziomie. Wersja przeznaczona na PC posiada ponadto wsparcie dla rozdzielczości 4K, a także wszystkie wydane dodatki DLC zawarte w premierowej edycji.


Wkład w encyklopedię mieli:   Dirian, JackieR3, TheCerbis,
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera kontrolowane rozgrywki sieciowe
Screeny z Ryse: Son of Rome (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosPietek=)   @   10:33, 19.10.2014
Pomimo ataku klonów, schematycznej walce i wielu głupiutkich rozwiązań ( strzelanie ze scorpio jak z karabinu, ) to bawię się bardzo dobrze. Piękna gra z widowiskowym systemem walki z zadowalającą fabułą i przede wszystkim z klimatem. Wyśmienite zaprojektowane lokacje z masą smaczków i widoczków. Szybka, pędząca rozgrywka nie dająca momentami wytchnienia.
Oczywiście nie jest to gra wybitna ale zadowalająco dobra, obsadzona w moim ulubionym okresie historii, który został przedstawiony w ciut przekoloryzowany sposób.
0 kudosvoltan91   @   11:09, 04.01.2015
Bardzo mi się podobała ta gra i w sumie przechodzę ją drugi raz. Świetnie opowiedziana historia, muszę przyznać że bardzo zżyłem się z bohaterem i bardzo dotknął mnie koniec.
mimo to polecam fanom krwawej jatki ;)
0 kudosMicMus123456789   @   12:42, 15.08.2016
Gra prosta, niestety krótka, ale za to genialnie opowiada przedstawią historię Szczęśliwy Walka jest miodna, a egzekucję przeciwników robią wrażenie nawet za setnym razem. Do tego rozwój postaci gdzie progres jest odczuwalny, zabrakło w sumie tylko ulepszania czy może raczej samego dobierania ekwipunku, ale pewnie zepsułoby to opowiadaną historię. Grafika również robi wrażenie szczególnie jeśli idzie o bohaterów i ich ubiór, bardzo dobrze prezentują się twarze bohaterów, a pancerze prezentują się równie okazale. A co do fabuły od początku do końca wciąga i trzyma, spokojnie można by historie z gry przenieść na ekrany kin.
0 kudosTheCerbis   @   13:48, 15.08.2016
Poważnie? Sądziłem, że ta gra to taki niewypał trochę, że nudna i jest jedynie prezentacją silnika graficznego. A jak stoi optymalizacja?
0 kudosGuilder   @   11:09, 14.09.2018
Zachęcony Waszymi pozytywnymi opiniami (choć było to chyba w wątku konsolowym), zakupiłem i przeszedłem tę grę. Sześć godzin, więc po tym względem szału nie ma, ale generalnie jestem zadowolony. Tylko do końca gry nie mogłem się ogarnąć i co rusz myliłem blok tarczą i cios tarczą. Dumny No i kamera mogłaby czasem nieco lepiej chodzić. Ale z 7/10 dam spokojnie.
0 kudosTheCerbis   @   12:07, 14.09.2018
Ja sam również przekonałem się w końcu, że gra jest prznajmniej dobra. Bardzo przyjemnie się grało, choć optymalizacja trochę mnie zawiodła wtedy.
Dodaj Odpowiedź