The Walking Dead: Episode 1 - A New Day (PC) - okladka

The Walking Dead: Episode 1 - A New Day (PC)

Premiera:
24 kwietnia 2012
Premiera PL:
24 kwietnia 2012
Platformy:
Gatunek:
Przygodowa
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (35)Gram (3)Ukończone (34)Kupię (5)

Opis The Walking Dead: Episode 1 - A New Day (PC)
Lucas-AT @ 22:59 29.04.2012
Łukasz "Lucas-AT" Matłoka
To ja

Śr. długość gry: 4h 11min

+ czaswięcej

The Walking Dead: The Game Episode 1 – A New Day to pierwszy epizod growej wersji uniwersum The Walking Dead, znanego z komiksów i serialu telewizyjnego. Akcja rozpoczyna się w momencie wybuchu epidemii zamieniającej ludzi w żywe trupy. Nasz bohater - Lee Everett - zostaje skazany za popełnione morderstwo, a następnie ulega wypadku samochodowemu w drodze do więzienia. Budząc się w uszkodzonym radiowozie, musi stawić czoła światu pełnemu zombie, których wieczny głód zaspokoić może jedynie surowe mięso, najlepiej pochodzące od żywego człowieka

Projekt jest typową grą przygodową z gatunku point'n'click. Gracze kierują jednym z garstki ocalałych i muszą pomóc mu, oraz jego przyjaciołom, w przeżyciu tego piekła na Ziemi.

The Walking Dead, jak na przygodówkę przystało, opiera się przede wszystkim na eksploracji terenu, poszukiwaniu wskazówek, rozmawianiu z postaciami niezależnymi oraz rozwiązywaniu prostych łamigłówek. Wszystkie te czynności zrealizowano z użyciem banalnego w obsłudze interfejsu użytkownika, a co za tym idzie, nawet niedzielny gracz poradzi sobie z jego opanowaniem.

Oprawa graficzna utrzymana jest w technologii cell-shading. Produkt oferuje tylko zabawę dla jednego gracza.

PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z The Walking Dead: Episode 1 - A New Day (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosguy_fawkes   @   00:22, 08.11.2012
Od dawna czekałem na możliwość zakupu tej gry i gdy wreszcie Origin wyskoczył z promocją za 30zł, nie mogłem przepuścić takiej okazji.
Właśnie ukończyłem pierwszy epizod. Gra jest po prostu rewelacyjna - klimatyczna, wciągająca i pomimo swego przygodówkowego (choć na nowoczesną modłę) charakteru trzymająca w napięciu. Podoba mi się motyw decyzji wpływających na późniejszy kształt opowieści i mam nadzieję, że autorzy nie położą tej kwestii w kolejnych epizodach. Nie pozostaje mi nic innego, jak zacząć następny. Ach, jak dobrze, że mam do razu 4 do przejścia... Uśmiech
0 kudosfronczakgames   @   14:14, 14.12.2014
Myślę, że w pewnym sensie Telltale Games wprowadziło rewolucję w grach, a być może nie. Tworzą oni gry z komiksową grafiką i bardzo fajnie to wygląda. Wprowadzając do gier z taką grafiką, świetną i wciągającą fabułę odkryli oni serum na bardzo dobrą grę. W moim odczuciach cała seria TWD jest jak interaktywny serial w którym możemy się "pobawić" chodząc po różnych lokacjach i poznawać historię nowo poznanych przyjaciół jakich spotkaliśmy na swojej drodze. To co wyróżnia grę to fenomenalna grafika oraz fabuła oparta na serii Roberka Kirmana - The Walking Dead. Nie zaprzeczę, że w grze podczas eksplorowania świata opanowanego przez zoombie usłyszymy bardzo dobrą muzykę jak i inne efekty "dźwięczne" w grze. Jedynym minusem tej gry może być fakt, iż decyzje podejmowane w grze z czasem tracą sens w dalszej historii bo i tak wszystko sprowadza się do końcowego epizodu i skończy się tak, jak skończyć się powinno. Ogólnie mówiąc podejmowanie decyzji jest w grze jest w większym stopniu przystosowane do gracza, żeby mógł on odczuć w jakiej akcji się znajduje i poczuć więź z bohaterami.

Ogólnie mówiąc, gra od Telltale Games- The Walking Dead wydaje mi się pozycją obowiązkową dla weteranów gatunku, jak i dla miłośników dobrej "gry" przygodowej z dobrą fabułą.

Moja ogólna ocena.

Sezon 1: 9/10
Sezon 2: 10/10
0 kudosDrOneLordInGaming   @   15:54, 29.12.2014
Posłuchajcie!
Jeszcze nie grałem w The Walking Dead. I mam pytanie. Czy ktoś poleca tą grę? Jeśli tak to dlaczego? A jeśli nie to też dlaczego?
Ciekawi mnie ta gra. Proszę pisać odp.
Z góry DZIĘKI!!!!!! Uśmiech Szczęśliwy Rozbawiony
0 kudosguy_fawkes   @   00:02, 30.12.2014
UP: Na Mieście Gier, jak i wielu innych portalach znajdziesz od groma recenzji oraz opinii samych użytkowników. Wystarczy poszukać, to nie boli.
Tak czy siak naprawdę warto zagrać - dla scenariusza, postaci, emocji, jakie wyzwala The Walking Dead. Jest tylko pozornie nieliniowe, ale nie zmienia to faktu, że dostarcza niezłego katharsis na koniec.
0 kudospawelecki96   @   15:31, 23.02.2015
Od serialu telewizyjnego się odbiłem, ale opinie zachęciły mnie by skusić się na grę. Chociaż zombie-apokalipsa to wybitnie nie mój klimat (pomijając Resident Evile z czasów, kiedy seria miała dobry poziom nie przepadam za zombie), gra wciąga jak diabli. Jest tu coś, co bardzo lubię - ważne miejsce w grze zajmują relacje z bohaterami a moje decyzje mają wpływ na historię. Bogiem tego rodzaju gameplayu i tak zostaje dla mnie Heavy Rain, ale TWD jest bardzo godne uwagi. Zabieram się za drugi epizod i może bardziej wsiąknę w fabułę.
Dodaj Odpowiedź