Wiedźmin 3: Dziki Gon

ObserwujMam (309)Gram (124)Ukończone (131)Kupisz (122)

Wiedźmin 3: Dziki Gon - wiki


Podstawowe informacje

Premiera światowa:19 maja 2015
Premiera polska:19 maja 2015
Producent:CD Projekt Red Studio
Wydawca:CDP.pl
Dystrybutor:CDP
Gatunek:RPG

Fabuła

Fabuła Wiedźmin 3: Dziki Gon stanowi kontynuację wydarzeń znanych z poprzedniej części, Zabójcy Królów. Geralt, po oczyszczeniu się z zarzutu zabójstwa króla Foltesta, a jednocześnie odzyskaniu utraconej na wstępie "dwójki" pamięci, postanawia zerwać z politycznymi powiązaniami, w jakie wciągnęły go wcześniejsze wydarzenia, i wrócić tam, gdzie jego miejsce - na szlak. Sytuacja w świecie wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego nie jest zbyt ciekawa - mieszkańcom we znaki wdaje się wywołana przez Nilfgaard wojna, w efekcie której Cesarstwo pod rządami Emhyra var Emreisa w brutalny sposób podbija kolejne kraje. Jakby tego było mało, w okolicach siedzib ludzkich grasuje coraz więcej upiorów, trupojadów i innych monstrów, masakrujących nieświadomych ludzi.


Głównym motywem w Wiedźmin 3: Dziki Gon jest poszukiwanie przez Geralta najbliższych - zaczynamy od próby namierzenia Yennefer, kruczowłosej czarodziejki, z którą wiedźmin nie widział się od przeszło 2 lat. Chwilę później bohater dowiaduje się, że gdzieś w okolicy mrocznych bagien Velen pojawiła się jego podopieczna, Ciri. Dziewczyna jest ścigana przez tajemniczy Dziki Gon, potworne upiory będące zmorą tego świata. Geralt, kierowany zarówno osobistymi powodami, jak i zleceniem "odgórnym", wyrusza więc w pogoń za Jaskółką - celem nadrzędnym jest dotarcie do dziewczyny przed mrocznymi jeźdźcami.


Tryby rozgrywki

Wiedźmin 3: Dziki Gon jest grą stworzoną jedynie z myślą o rozgrywce singleplayer. Gra oferuje ogromny, otwarty świat, podzielony na kilka królestw. 

Autorzy wiki:

bigboy177
edytował(a): 439 razy   ●   zmienił(a): 805350 znaków
Materdea
edytował(a): 90 razy   ●   zmienił(a): 285880 znaków
Dirian
edytował(a): 10 razy   ●   zmienił(a): 1912 znaki
MicMus123456789
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 145 znaków

Wszyscy autorzy
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?