Prezentownik 2018 - jakie gry PS4 na prezent?


bigboy177 @ 00:17 30.11.2018
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Krótka lista tytułów, które powinien mieć każdy posiadacz konsoli PlayStation 4. Piszemy o projektach ekskluzywnych oraz multiplatformowych.

Dzień Świętego Mikołaja już niebawem, a zaraz po nim także nadejdą święta. W związku z tym postanowiliśmy przygotować dla Was kilka artykułów, w których postaramy się rozpisać najbardziej wartościowe gry ostatnich miesięcy. Dzięki temu – mamy nadzieję – będziecie wiedzieć co kupić ewentualnemu fanowi wirtualnej rozrywki albo co sobie zażyczyć dla siebie. Na pierwszy ogień pójdą tytuły przeznaczone dla konsoli PlayStation 4. Mogą to być zarówno projekty multiplatformowe, jak i ekskluzywne, występujące wyłącznie na platformie Japończyków.

Najpierw zajmiemy się grami, które dostaniecie tylko na PlayStation 4. Najczęściej dysponują one fantastyczną oprawą wizualną, wysoką grywalnością oraz przywiązaniem do najmniejszych nawet szczegółów. Każdy powinien je mieć w swojej bibliotece.

Detroit: Become HumanTylko na PS4

Pierwszy tytuł, o jakim warto wspomnieć w kontekście PlayStation 4 to Detroit: Become Human. Najnowszy projekt studia Quantic Dream to bardzo udana przygodówka, w której sporą rolę odgrywają trudne wybory oraz równie skomplikowane tematy.

Jak na wspomniane studio przystało, skupiono się na prezentacji scenariusza, a zatem nie spodziewajcie się mocno zakręconych scen akcji – tego tutaj nie uświadczycie. To coś jakby forma interaktywnego kina. Chodzimy, szukamy wskazówek, rozmawiamy z postaciami niezależnymi i podziwiamy kunszt grafików.

Jako że Detroit: Become Human podejmuje niełatwe kwestie, nie nadaje się dla młodszych odbiorców.

Marvel’s Spider-ManTylko na PS4

Jedna z najważniejszych premier tegorocznej jesieni - Marvel’s Spider-Man. Tytuł opracowany przez doświadczone studio Insomniac Games potrafi porwać każdego fana Człowieka-Pająka. Jest wspaniale odwzorowane miasto, dynamiczny system walki oraz oprawa wizualna na prawdziwie wysokim poziomie.

Dla Marvel’s Spider-Man firma Sony szykuje też sporo dodatkowej zawartości, co znaczy, że zabawa nie będzie trwać tylko pewien czas zaraz po odpaleniu gry, ale co najmniej przez kilka kolejnych miesięcy. Na pewno będzie to dużym atutem dla potencjalnego obdarowywanego.

Nic tylko brać i grać. Co istotne, dobrze bawić się będą zarówno gracze dorośli, jak i ci nieco młodsi.

God of WarTylko na PS4

Kratos powrócił w mijającym już roku w naprawdę wielkim stylu. Mimo że wielu fanów cyklu God of War obawiało się o całkowitą zmianę jego formuły, trzeba przyznać, że deweloper zabieg się udał, a pacjent wyszedł nie tylko bez szwanku, ale w dużo lepsze niż oczekiwano formie.

Brutalna i dojrzała podróż Kratosa i jego syna to przepełniona efektami gra akcji, do której twórcy zdołali przemycić sporo elementów RPG. Ciekawa fabuła i rozbudowany system walki sprawiają, że nie sposób się oderwać, co na pewno jest największą rekomendacją.

Pamiętajcie tylko, że nie jest to projekt skierowany do młodszych graczy. PEGI 18 na okładce nie umieszczono jako fanaberię.

Sprawdź także:
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosguy_fawkes   @   17:20, 03.12.2018
5 lat od premiery PS4, a rewelacyjnych exclusive'ów nie brakuje. Rzeczywiście, tutaj osoba kupująca prezent może mieć ciężki orzech do zgryzienia, choć czego by nie wybrała, każda z tych pozycji zapewni obdarowanemu masę fantastycznej zabawy. Do listy dorzuciłbym odnowionego Spyro - to zdecydowanie coś i dla małych, i dla dużych, którzy z PS są związani od lat, a w ten sposób wyruszą w nostalgiczną podróż. Szkoda tylko, że pudełkowe wydanie jest kalekie i na płycie znajduje się wyłącznie część pierwsza. Ech, Activision...
0 kudosdabi132   @   23:25, 03.12.2018
A lista na PS4 mogła by być jeszcze dłuższa. Horizon Zero Dawn, Uncharted 4 czy nawet The Last of Us Remastered to kapitalne gry. Nawet The Order 1886 jest całkiem udaną produkcją, wartą ogrania. Na konsoli Sony jest w czym przebierać jeśli chodzi o tytuły na wyłączność.
0 kudosMicMus123456789   @   15:51, 04.12.2018
Cytat: dabi132
A lista na PS4 mogła by być jeszcze dłuższa. Horizon Zero Dawn, Uncharted 4 czy nawet The Last of Us Remastered to kapitalne gry. Nawet The Order 1886


Fakt, do tego wiele tych "starszych" tytułów będzie w dużo niższych cenach niż nowości Uśmiech A tak naprawdę to PS4 w zestawie ze wszystkimi częściami Uncharted i świętna będą niezapomniane Szczęśliwy