Marvel's Spider-Man (PS4) - okladka

Marvel's Spider-Man (PS4)

Premiera:
07 września 2018
Premiera PL:
07 września 2018
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Przygodowa
Język:
Producent:
Strona:

ObserwujMam (29)Gram (1)Ukończone (23)Kupię (5)

Opis Marvel's Spider-Man (PS4)
Materdea @ 13:40 18.06.2016
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: 27h 44min

+ czaswięcej

Marvel's Spider-Man od studia Insomniac Games to reboot serii gier z Człowiekiem-Pająkiem w roli głównej. W grze wcielamy się, oczywiście, w tytułowego superbohatera i ruszamy do walki ze złem, które pojawiło się w Nowym Jorku. Tytuł reprezentuje gatunek gier akcji, umożliwiając graczowi swobodną eksplorację otoczenia.

Na potrzeby gry deweloperzy przygotowali alternatywne uniwersum, niezwiązane bezpośrednio z tym wykreowanym przez firmę Marvel. Peter Parker ma 23 lata, skończył edukację i znalazł pracę. Od dłuższego czasu jest Człowiekiem -pająkiem, co znaczy, że posiada niemałe umiejętności. Można rzec, że jest w swojej szczytowej formie, przynajmniej jeśli chodzi o fizyczną krzepę.

Istotnym elementem opowieści są wewnętrzne problemy Petera. Musi on bowiem godzić swoje normalne życie, z tym, w którym jest superbohaterem. Stanowi to dla niego ogromne wyzwanie, a gracz, w miarę postępów, widzi w jaki konkretnie sposób wpływa to na prowadzonego ku finałowi protagonistę.

Akcja gry Marvel's Spider-Man toczy się w otwartym świecie. Twórcy przygotowali go w taki sposób, aby dało się swobodnie go przemierzać i nie było miejsc nieosiągalnych. Człowiek-pająk, ze względu na wyjątkowe umiejętności przemieszczania się, jest w stanie dotrzeć wszędzie. Deweloperzy zachęcają do eksploracji, rozmieszczając w wirtalnym Nowym Jorku wiele znajdziek.

Podczas eksploracji napotykamy rozlicznych oponentów. W takiej sytuacji przechodzimy do walki, przypominającej akrobacje w powietrzu. Spider-Man jest w stanie wyprowadzać ciosy naziemne oraz z powietrza, a ponadto regularnie korzysta z rozlicznych gadżetów, sieci oraz otoczenia. Potrafi m.in. pochwycić siecią jakiś element wystroju, a następnie cisnąć nim we wrogów.

Marvel's Spider-Man działa na zaawansowanym silniku graficznym, generującym duże otwarte przestrzenie, płynne animacje oraz mnóstwo efektów specjalnych. Możliwości narzędzia najłatwiej dostrzec w interaktywnych scenkach do złudzenia przypominających te z cyklu Uncharted, stworzonego przez Naughty Dog.

Produkcja oferuje wyłącznie zabawę dla jednego gracza. Fabuła niezwiązana jest z opowieścią z filmu, który trafił do kin w lipcu 2017 roku.

PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Screeny z Marvel's Spider-Man (PS4)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
3 kudosMicMus123456789   @   21:48, 12.09.2018
Właśnie przeszedłem grę i muszę powiedzieć, że jest to najlepsza odsłona Spider-Mana w jaką grałem. Mimo "autorskiej" fabuły, która moim zdaniem jest niesamowita przez to jak została napisana i poprowadzona. Do samego końca trzymała mnie w napięciu. Miłym smaczkiem jest to, że autorzy nazwiązują do wydarzeń z kart komiksów, a nawet do ostatnich filmów Marvela, można usłyszeć parę monologów na ten temat, miło też było zobaczyć wierzowiec Avengersów Dumny Ale z drugiej strony nie udało mi się znaleźć wieżowca fantastycznej czwórki, który też powinien być w NY.

Co do mechaniki gry jest niemal perfekcyjna, walka jest bardzo przyjemna i podobna to tej z serii Arkham, a szeroki wachlarz gadżetów i mocy, które możemy dowolnie zmieniać i łączyć daje dodatkową satysfkację płynącą z walki. Przemieszczanie się po mieście jest świetne i bardzo widowiskowe, ale i przez to bardzo szybkie co odbiło się na starym dobrym pełzaniu po ścianach tu tak naprawdę nie ma to sensu, bo szybciej wbiec po ścianie, a w zamkniętych lokacjach jesteśmy w sumie zmuszaniu poruszać się jak Batman czyli pod sufitem tyle, że tu nie ma gargulców tylko słupki, maszty itp rzeczy. Polska wersja źle nie wypada, dobrze się słuchało, ale nie wiem czy na naszym rynku nie lepiej było wynająć aktorów, którzy podkładali głos w bajce emitowanej u nas w latach 90.
0 kudosKorekKom   @   20:36, 19.09.2018
Pierwsze wrażenia? Mega. Wiadomo, że są tam jakieś niedociągnięcia, ale można przeżyć. Choć na wersję kolekcjonerską się nie zdecydowałem, mam standardzik z media expert (ten za 260). Ktoś ma wersję "wypas"? Szczęśliwy
0 kudosTheCerbis   @   21:39, 19.09.2018
MicMus może mieć. Nie pamiętam, bo pełno tego on kupuje. :>
0 kudosMicMus123456789   @   21:54, 19.09.2018
Tego akurat nie kupiłem, bo nie zdążyłem Dumny Ale w sumie nie żałuje po tym jak zobaczyłem figurkę.
0 kudosLoczek3545   @   15:59, 19.05.2019
Z góry napisze, że to jest najlepsza część całej tej "serii" o Pająku... Niestety cała mechanika do bólu przypomina tą z Batmana. Oczywiście nie twierdzę, że to jest złe, wręcz przeciwnie- jest to genialne, ale też bardzo powtarzalne i łatwe (?). Całą grę miałem wrażenie, że gdzieś już to widziałem, w sumie czego można teraz oczekiwać? W grach pewnie już wszytko widzieliśmy, a "nowe" to będzie tylko lekko odświeżone to "stare" Dumny . To nie są minusy gry. Piszę o tym bo powiem szczerze, że nic więcej nie znalazłem do czego mógłbym się przyczepić. Wszystko jest płynne, mega grywalne i ładne. Gra jest dosyć krótka, ale myślę, że to jest atut ponieważ nie zdążyła się znudzić, a podejrzewam, że dłuższe bujanie się nad Manhattanem mogłoby w końcu zacząć irytować. Polecam nie tylko fanom superbohaterów! ;)
Dodaj Odpowiedź