Uncharted 3: Oszustwo Drake'a (PS3)

ObserwujMam (199)Gram (47)Ukończone (165)Kupię (47)

Uncharted 3: Oszustwo Drake\'a (PS3)


JayL @ 13:17 12.10.2011
Łukasz "JayL" Jakubczak

Uncharted 3: Oszustwo Drake'a, trzecia część jednej z najlepszych, jeśli nie najlepszej serii gier na PlayStation 3, już niedługo ujrzy światło dzienne. Ponownie wcielimy się w Nathana Drake'a, współczesną, wirtualną wersję Indiany Jones'a, aby w świetnym, filmowym stylu przeżywać niesamowite przygody.

Uncharted 3: Oszustwo Drake'a, trzecia część jednej z najlepszych, jeśli nie najlepszej serii gier na PlayStation 3, już niedługo ujrzy światło dzienne. Ponownie wcielimy się w Nathana Drake'a, współczesną, wirtualną wersję Indiany Jones'a, aby w świetnym, filmowym stylu przeżywać niesamowite przygody. Zresztą odpalcie dowolny trailer czy gameplay tej produkcji – wygląda jak najlepszy film akcji, prawda? Nie ma więc co owijać w bawełnę: ekipa Naugthy Dog najpewniej ponownie dostarczy nam dzieło, którego zadaniem będzie rywalizacja o tytuł Gry Roku.


Więcej filmów z Uncharted 3: Oszustwo Drake`a


Choć zmian w stosunku do poprzedniczki nie ma specjalnie dużo, jedna od razu rzuca się w oczy. Mowa o poprawionej grafice, która robi bardzo dobre wrażenie. Już „dwójka” prezentowała w tym aspekcie wysoki poziom, teraz jest jeszcze lepiej. Pięknie wyglądają zarówno krajobrazy, jak i wnętrza. W jednym z udostępnionych przez twórców materiałów możemy podziwiać trawiony przez ogień zamek, co daje pole do popisu grze świateł i cieni. Przekonująco wygląda też proces rozpadania się budowli. Od razu można również zauważyć usprawnienia animacji postaci. Gdy bohater zbliża się do ognia, osłania twarz, kiedy grunt wali mu się pod nogami, próbuje utrzymać równowagę, ślizga się, potyka. Ruchy są naturalne, choć zdarza się czasem przenikanie obiektów. Ten błąd jednak został już prawdopodobnie poprawiony. Swoje trzy grosze do wrażeń wizualnych dokładają też projekty poziomów. Gdzie indziej można lepiej pokazać grę świateł, jeśli nie w płonącym budynku czy w dżungli, gdzie między konarami drzew przebijają się nieśmiało promienie słońca?

W czasie swej podróży będziemy podziwiać bardzo zróżnicowane scenerie. Raz przemierzymy zwykłe budynki czy lasy, innym razem zaś ulice miasta, lotnisko, trafimy nawet na pokład samolotu i pustynię. Właśnie tam zawiedzie nas fabuła gry, skupiona wokół poszukiwań „Atlantis of the Sands”, czyli Atlantydy Piasków. Kolejny jej wątek dotyczy pierścienia sir Francisa Drake'a, noszonego na szyi przez naszego bohatera. Jego pozyskanie stanowi cel głównego czarnego charakteru, Katherine Marlowe. Będzie ona inna niż poprzedni przeciwnicy Nathana – bardziej przebiegła, tajemnicza, mroczna, inteligentna, a co za tym idzie – groźna. Dość powiedzieć, że przewodzi tajnemu stowarzyszeniu o przeszło 400-letniej historii. Warto przy tym zaznaczyć, że dużą rolę w opowieści odegra tytułowe „oszustwo”. Jednak nie tylko nasz podopieczny wystąpi w roli jego ofiary.Jedną z największych zalet serii Uncharted zawsze była jej filmowość. Oszustwo Drake'a trzyma się tej konwencji, oferując dawkę adrenaliny, której nie powstydziłby się żaden obraz rodem z Hollywood. Na każdym gameplay'u bez przerwy coś wybucha, wali się, ktoś znienacka atakuje bohatera – efektownych skryptów nie brakuje. Czasem zdarzenia te są maksymalnie odrealnione (chociażby wspinaczka po ciężarówce zwisającej z otwartego luku bagażowego lecącego samolotu. Pod ostrzałem!), ale kto by się tego czepiał? Ważne, że emocje sięgają zenitu, a graczom pocą się ręce podczas prób ratowania bohatera. Świetnie prezentuje się też akcja na lotnisku, gdzie najpierw przekradamy się między hangarami, by później zostać wykrytymi przez wroga i oddać się szaleńczej ucieczce pod ogniem CKM'ów. Wygląda to fenomenalnie! Obawy można mieć jedynie do częstotliwości występowania takich fragmentów. Jeśli nie będziemy mogli zrobić dwóch kroków bez odpalenia jakiejś zaplanowanej akcji, gra może irytować, a wszystkie skrypty zrobią o wiele słabsze wrażenie. Wcześniej jednak ekipa Naughty Dog świetnie dawała sobie z tym radę, wątpię więc, by tym razem miało być inaczej.

Screeny z Uncharted 3: Oszustwo Drake'a (PS3)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosPietek=)   @   15:41, 12.10.2011
O tak Dumny Juz sie nie moge doczekac trojeczki ^^
Among Thieves wgniotlo mnie w fotel, pochlonelo calkowiecie wiec chyba bede musial wziasc tygodniowy urlop Uśmiech

Zgadza sie, multi nie wciagnie ale za to single juz na pewno Puszcza oko
0 kudosradeknd   @   22:00, 12.10.2011
dajcie spokój temu Unchartedowi... po dziurki w nosie go mam... Assassin jest o wiele lepszy a wy się tym zachwycacie.
0 kudosDirian   @   23:25, 12.10.2011
Obie serie są warte uwagi, ale na pewno nie można powiedzieć, że któraś jest lepsza, bo to inny typ rozgrywki.
0 kudosLucas-AT   @   08:01, 13.10.2011
Cytat: radeknd
dajcie spokój temu Unchartedowi... po dziurki w nosie go mam... Assassin jest o wiele lepszy a wy się tym zachwycacie.

Skoro masz go po dziurki w nosie, to po co udzielasz się w komentarzach do jego zapowiedzi? Poza tym nie jesteś pępkiem świata. MG to portal kierowany do tysięcy ludzi. Może część z nich czeka na Uncharted 3? Aha - ciekawe jak możesz stwierdzić, że Assassin's Creed jest o wiele lepszy, skoro w Uncharted 3 nie grałeś. Dziękuję za uwagę.