Crysis 2 (PC)

ObserwujMam (344)Gram (136)Ukończone (239)Kupię (131)

Zapowiedź gry Crysis 2 (PC)


Materdea @ 21:34 01.11.2010
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Mimo hucznych zapowiedzi, pierwszy Crysis przyjęty został dosyć chłodno. Gra otrzymała słabe oceny w sieci, a liczba sprzedanych egzemplarzy do tej pory osiągnęła „ledwie” milion.

Mimo hucznych zapowiedzi, pierwszy Crysis przyjęty został dosyć chłodno. Gra otrzymała słabe oceny w sieci, a liczba sprzedanych egzemplarzy do tej pory osiągnęła „ledwie” milion. Zapowiadało się naprawdę bardzo fajnie. Silnik CryEngine 2 nadal nie odstaje i mianuje Crysisa do gry z najlepszą grafiką. Niestety, fabuła straszliwie kulała, tym samym „jedynka” była zwykłą naparzanką z kosmitami i Koreańczykami. Crysis: Warhead też nie zachwycał. Można powiedzieć, że dostaliśmy swoiste „Déjà vu”, ale nie rozpisuję się tutaj na temat pierwszych części studia Crytek, ale o ich kontynuacji – Crysis 2!

Ci, co liczyli na piękne widoki, bujną florę i ogólnie przepiękne krajobrazy, mogą o tym zapomnieć. Akcja drugiego Crysisa będzie się rozgrywała w dżungli, miejskiej dżungli, a miastem, które dostaniemy do eksploatacji, będzie Nowy Jork. Druga część ma w planach reprezentować o wiele wyższy poziom, jeżeli idzie o fabułę. Akcja rozgrywa się 3 lata po wydarzeniach z jedynki, a sterować będziemy Prorokiem – naszym przełożonym z poprzednich przygód Nomada i spółki.Przez ten okres czasu obcy nie próżnowali i obrócili w proch między innymi Rio de Janeiro, Londyn czy Tokio. Twórcy przyłożyli się, aby wiernie odwzorować miasto. Spotkamy w nim charakterystyczne budowle i miejsca - Manhattan, Times Square czy Wyspa Roosevelta to tylko niektóre z nich. Metropolia będzie praktycznie wyludniona, a wyglądać ma jak Nowy Orlean po przejściu huraganu Katrina. Misje, jakie przyjdzie na wykonywać, będą bardziej liniowe względem „jedynki”, a swobodę w przemieszczaniu się dodatkowo utrudni ograniczona interakcja z budynkami. Do większości nie będziemy mogli wejść w ogóle, a te, których drzwi staną otworem, zostaną dokładnie odwzorowane. Jako iż mamy w pewnym stopniu "sandbox", w grze spotkamy "znajdźki". Będą one przypominały coś na wzór nagrań audio z Bioshocka. Doświadczymy także zmiennego cyklu dnia i nocy. Wcześniej lataliśmy ze spluwą i eksterminowaliśmy przeciwników w biały dzień, skąpani w blasku promieni słonecznych (choć zdarzały się inne pory dnia). Tym razem przyjdzie nam wykonywać misje nocą, a co za tym idzie, spotkamy też elementy skradankowe.Warto wspomnieć również o jakże nieodłącznym i podstawowym narzędziu (obok broni) do eksterminacji milusińskich. Nanosuit 2.0, bo o nim mowa, to udoskonalony względem pierwowzoru kombinezon bojowy. W poprzednich odsłonach serii dostępne były cztery opcje w skafandrze. W ulepszonej wersji dostaniemy taką samą ilość trybów, ale za to w nieco mniej wyszczególnionej formie. Otrzymamy także możliwość rozbudowy o dodatkowe moduły. Do wyboru będziemy mieli między innymi tryb taktyczny – umożliwia skanowanie zwłok i zbieranie danych o przeciwniku oraz uzbrojeniu. Będzie możliwość zaznaczenia konkretnego obiektu, a co za tym idzie, zostanie on na stałe widoczny. Dzięki temu śledzenie wrogiego patrolu nie sprawi nam kłopotu.


Screeny z Crysis 2 (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosGrzech141   @   11:08, 02.11.2010
kurcze nie moge się doczekać 2-ki zwłaszcza że poprzednie części były niesamowite teraz zamiast dżungli będzie miasto i to mnie tak rajcuje Szczęśliwy
0 kudosmelmi   @   15:43, 02.11.2010
Zapowiada sie ciekawie byle by nie była tak krutka jak poprzednia cęćś Uśmiech
0 kudosSalen   @   15:53, 02.11.2010
Pierwsza część mnie nie zachwyciła, grafika to za mało. Ta część nawet jeśli zapowiada się na lepszą, to pierwsze co zrobię to pożyczę ją od kolegi - fana niedoszłej jeszcze serii. Niestety jedynka mnie wystarczająco zniechęciła. Ale zapowiedź lekko poprawiła moje zdanie, więc jeśli nie zagram w "dwójkę" - ta gra pozostanie w mojej pamięci, jako zagadka.
0 kudosMordownik   @   09:16, 03.11.2010
Przyglądam się "dwójce" już dość długo i gra coraz bardziej mnie zachęca. Pierwszą część przechodziło mi się świetnie i myślałem nad powrotem do niej, ale gdy tylko dowiedziałem się o Crysis 2, czekam na tą kontynuację. I wydaje mi się, że ta odsłona też będzie rewelacyjna, choć te nowe lokacje podobają mi się odrobinę mniej.
0 kudosgucinx   @   16:55, 03.11.2010
ciekawe jakie to będzie miało wymagania sprzętowe... skoro 1 część jest podstawą przy testach najnowszych podzespołów Zdziwiony

od premiery gothica 4 to ona chyba jest najbardziej wymagającą grą... ciekawe czy crysis pobije gothica 4
0 kudosixau2   @   17:31, 03.11.2010
Zapowiada sie rozpie.... ale nie takie gry widziałem strzelanki powiny być bez wabuły tylko jakieś poziomy umiejetności masa broni i takie tam.
0 kudosgucinx   @   18:01, 03.11.2010
takie coś to na multi playera . Czemu by miało nie być fabuły w singlu ...
0 kudosCes96   @   12:29, 05.11.2010
Ciekawe czy będzie taka skopana optymalizacja jak w jedynce... Jeśli tak to niewielu będzię się mogło zachwycać w pełni jej pięknem ;)
0 kudosradziu1980   @   14:17, 06.11.2010
Zapowiada się ciekawie.Panowie z Cryteka jak zwykle podwyższają poprzeczkę dla innych.
0 kudosFreshman69   @   20:13, 06.11.2010
oby fabuła nie była tak krótka jak nowy Medal of honor albo CoD MW 2 ciekawostką jets nowy silnik Szczęśliwy
0 kudosszymczak10   @   22:33, 10.11.2010
Grałem w 1 musze się przygotować do 2 Dumny
0 kudosHrabia2010   @   22:34, 19.11.2010
Przeszedłem pierwszą cześć oraz dodatek w postaci Warhead zobaczymy co w 2 nam zafundują .
0 kudosretur12   @   21:50, 10.12.2010
Ponoc będzie mniejsze wymaganie sprzętowe niż w jedynce ale za to grafa ciutke gorsza z tego co widac na filmie ,ale dobra jest tez fabuła i to że rozgrywa się w mieście Uśmiech
Dodaj Odpowiedź