Blitzkrieg II (PC)

ObserwujMam (82)Gram (17)Ukończone (19)Kupię (4)

Zapowiedź gry Blitzkrieg II (PC)


bigboy177 @ 00:00 08.07.2005
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Gry o tematyce Drugiej Wojny Światowej pojawiają się jak grzyby po deszczu. W każdym roku, producenci raczą nas wieloma różnymi tytułami, które porozrzucane zostały po wszystkich możliwych gatunkach gier.

Gry o tematyce Drugiej Wojny Światowej pojawiają się jak grzyby po deszczu. W każdym roku, producenci raczą nas wieloma różnymi tytułami, które porozrzucane zostały po wszystkich możliwych gatunkach gier. Jeszcze chyba tylko brakuje nam The Sims 2: Batalion… Ale nie wyprzedzajmy czasu, ponieważ wszystko jest możliwe … ;)

Blitzkrieg 2 jest kontynuacją stworzonej przez Nival Interactive strategii czasu rzeczywistego, która zdobyła popularność dzięki dynamicznym bitwom i sporemu realizmowi. Tworząc drugą część swojego dziecka, producent niestety nie wysilił się zbytnio, i główne zmiany obejmują w zasadzie tylko jej oprawę graficzną. (choć może to tylko złudzenie optyczne :] )Pierwsza część „Wojny błyskawicznej” posiadała grafikę dwuwymiarową. Tym razem wszystko oglądniemy dzięki wspaniale zaprojektowanemu silnikowi grafiki 3D. Modele jednostek wyglądać będą realistycznie jak nigdy wcześniej. Po odpowiednim zbliżeniu będzie można nawet zobaczyć kurz spadający z pancerzy czołgów. Drzewa po trafieniu złamią się pod wpływem siły eksplozji i zaczną płonąć, a nocne misje będą wręcz poezją. Środowisko gry jest w pełni zniszczalne, więc płoty, ogrodzenia, małe budynki oraz ściany tych większych nie powstrzymają naszego szturmu. Przez małe miasta przetoczymy się wręcz jak tornado.

Oprócz grafiki poprawiono też nieznacznie samą rozgrywkę. W poprzedniej części gry, samoloty służyły tylko jako wsparcie i nie można było kontrolować ich działań. Tym razem ma być inaczej. Jednostki powietrzne będą znajdować się w dostępnym dla gracza arsenale, obok statków oraz 250 różnych typów jednostek. W czasie misji możesz także wzywać wsparcie wybierając z dostępnych w danym momencie jednostek.

Fabuła Blitzkrieg 2 składać będzie się z trzech kampanii podzielonych na 60 misji. Działania wojenny skupią się na Niemcach, Aliantach oraz Rosji. Wśród wielu słynnych bitew znajdziemy takie jak Tobruk, Iwo Juma, Ardeny oraz Stalingrad. Każda kampania zakończy się jedną wielką bitwą, lecz z powodu nieliniowości, do gracza będzie należeć decyzja jak do niej dotrzeć. Dla przykładu: jedna misja składać może się z 5 terenów, lecz do ukończenia jej wystarczy wypełnić zadania na 3 z nich. Gracz wybierze, na których trzech, chce prowadzić walki. Posunięcie takie będzie małą odmianą w porównaniu z innymi strategiami, i sprawi że grę będzie można przejść więcej niż tylko jeden raz.

Od jakiegoś czasu prawie każda gra strategiczna próbuje wrzucić coś z elementów RPG. Przeważnie jest to bardzo prosty sposób rozwoju postaci. Niektóre gry pozwalają na upgradowanie wszystkich jednostek, inne, a wśród nich Blitzkrieg pozwala rozwijać umiejętności tylko postaci elitarnych. W Blitzkrieg 2 jedynie dowódcy oddziałów, podczas prowadzenia walk zdobędą doświadczenie. Pozwoli im ono na nauczenie się specjalnych umiejętności, takich jak precyzyjne bombardowanie oraz szybki ogień.Warto wspomnieć jeszcze, iż Blitzkrieg 2 posiadał będzie tryb Multiplayer, który umożliwi zabawę na jednej mapie kilku osobom. Zabawa wieloosobowa na pewno przedłuży trochę czas spędzony prze grze i zapewni dodatkowe wrażenia dla fanów gatunku.

Blitzkrieg 2 nie będzie raczej znaczącym krokiem do przodu. Autorzy po prostu poprawili błędy poprzednika, wrzucili kilka nowych bajerów i zaserwowali to wszystko w nowej wspaniałej grafice 3D. Czy Blitzkrieg 2 będzie grą wartą czekania… ? Uważam, że zdecydowanie tak! Głównie z powodu bardzo charakterystycznego klimatu i niesamowitego realizmu oraz zgodności z historią.

Podsumowanie:
Blitzkrieg II to prawdopodobnie jedna z najciekawiej zapowiadających się gier strategicznych. Producent zadbał aby program posiadał bardzo dobrą oprawę audio-wizualną, oraz przyciągał uwagę szczegółowością, dynamiką oraz efektywnością walk. Jeśli wszystko poleci zgodnie z planem to już wkrótce wszystkich fanów gier strategicznych czeka wspaniały kąsek !
Zapowiada się świetnie!

Screeny z Blitzkrieg II (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?