Apple zezwoli na streaming gier, więc Game Pass będzie możliwy

Dzięki zmianie polityki Apple, na urządzeniach iOS możliwy będzie m.in. streaming gier.

@ 26.01.2024, 10:11
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, mob, xbox one, xbox x/s

Apple zezwoli na streaming gier, więc Game Pass będzie możliwy

Apple zmieniło swoje stanowisko w sprawie aplikacji do streamingu gier, potencjalnie otwierając drzwi dla Game Passa i jemu podobnych w sklepie App Store.

Microsoft uruchomił własną usługę streamingu w chmurze - znaną wówczas jako xCloud - we wrześniu 2020 roku, ale nie była ona dostępna na iPhonie ani iPadzie. Stało się tak dlatego, że Apple ją zablokowało, twierdząc, że nie spełnia wytycznych dotyczących oferowanego przez spółkę oprogramowania.

Apple uważało wówczas, że ponieważ Microsoft nie poddawał każdej gry z osobna procesowi certyfikacji, oferowanie użytkownikom aplikacji umożliwiającej dostęp do wielu odmiennych gier jest niemożliwe.

Sytuacja jednak uległa zmianie, jak wynika z oświadczenia zamieszczonego na stronie internetowej deweloperów Apple. Czytamy w nim, że spółka wprowadza nowe opcje umożliwiające aplikacjom na całym świecie zapewnienie użytkownikom nowych sposobów konsumowania, a jednym jest właśnie streaming.

„Programiści mogą teraz przesłać jedną aplikację z możliwością streamingu wszystkich gier oferowanych w ich katalogu” – czytamy w oświadczeniu.

Firma sądzi teraz, że to na twórcy aplikacji spoczywa obowiązek upewnienia się, że dodana zawartość jest odpowiednia dla jej potencjalnych użytkowników.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   12:45, 26.01.2024
Jak zwykle nie wiem o co chodzi. Zdziwiony
0 kudosguy_fawkes   @   15:35, 26.01.2024
To jest bardziej związane z prawdopodobnym otwarciem iOS na instalację aplikacji spoza AppStore w aktualizacji 17.4. A streaming z chmury Xboxa działał wcześniej - nie było aplikacji, ale wystarczyło dodać skrót do strony na ekranie głównym i odpalać go w przeglądarce.