Serial Fallout będzie kanonem i przedstawi nam początki Vault Boya

W sieci pojawiło się garść interesujących informacji na temat serialu Fallout, przygotowywanego przez Amazon Prime Video.

@ 28.11.2023, 18:35
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
inne

Serial Fallout będzie kanonem i przedstawi nam początki Vault Boya

Amazon Prime Video przygotowuje serial telewizyjny, którego akcja toczy się w uniwersum gry Fallout. Mimo że wiele szczegółów na jego temat jest jeszcze niejasnych, w sieci pojawiły się właśnie interesujące detale. Pochodzą one z portalu Vanity Fair.

Z publikacji dowiadujemy się m.in. tego, że serial będzie częścią kanonu Fallout i będzie wpisywał się w dotychczas opowiedziane historie. Potwierdził to Todd Howard, który nie tylko stworzył ostatnie odsłony cyklu, ale jest również producentem wykonawczym serialu.

"To, co dzieje się w serialu jest dla nas kanonem", powiedział Howard. "To jest wspaniałe, kiedy ktoś spojrzy na Twoją pracę i następnie w jakiś sposób ją przenosi do innych mediów".

Howard przy okazji podkreślił, że serial zaprezentuje nam całkiem nową, oryginalną opowieść, której akcja będzie się toczyć w uniwersum Fallouta. Filmowcy nie przyglądają się żadnej grze, by czerpać inspiracje.

"Nie chciałem robić interpretacji istniejącej historii. To druga istotna kwestia, mieliśmy wiele pomysłów. To jest film związany z Fallout 3, a ja odpowiadałem: 'Tak, opowiedzieliśmy już tę historię'. Nie interesuje mnie przenoszenie tych historii nigdzie indziej. Zainteresowany byłem tym, by ktoś przygotował unikatową opowieść w świecie Fallout. Potraktujcie to jak grę. Twórcy mają wtedy własne poletko do zabawy".

W tym samym artykule potwierdzono, że ikoniczny Vault Boy nie tylko pojawi się w serialu, ale poświęcono mu też odrębny rozdział. Dowiemy się jak w ogóle postać ta powstałą, poznamy jej początki.

Pierwszy odcinek serialu Fallout dostępny będzie na platformie Amazon Prime Video od 12 kwietnia.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   12:45, 29.11.2023
Ciekawe jak im to wyjdzie. I czy z wielkimi pieniędzmi zrobili lepszy serial niż fani, choć oni akurat chyba, krótki film nakręcili jeśli dobrze pamiętam Dumny
0 kudosmrPack   @   13:13, 29.11.2023
Cytat: MicMus123456789
Ciekawe jak im to wyjdzie. I czy z wielkimi pieniędzmi zrobili lepszy serial niż fani, choć oni akurat chyba, krótki film nakręcili jeśli dobrze pamiętam Dumny
Fanowsko stworzono dwa sezony serialu Nuka Break oraz dwa nie za długie filmy Fallout: Red Star oraz Fallout: Lanius. Wszystkie oglądałem kilka lat temu, ale jak na pewnie ograniczony budżet wydawały się wtedy w porządku.
0 kudosMicMus123456789   @   19:14, 29.11.2023
Nawet nie wiedziałem, że aż tyle tego nakręcili. Według mnie często fanowskie produkcje o małym budżecie prezentują się lepiej niż te super produkcje z ogromnym budżetem.
0 kudosmikhail01   @   20:49, 29.11.2023
Jak na razie na zdjęciach dobrze to wygląda. Ghul w kowbojskim kapeluszu wymiata.