Pracownicy Infinity Ward w Polsce pomagają uchodźcom z Ukrainy

Wojna w Ukrainie trwa i prawdopodobnie trwać jeszcze będzie. Pracownicy polskiego oddziału Infinity Ward pomagają uchodźcom od pierwszego dnia agresji rosyjskiej.

@ 10.08.2022, 13:42
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Pracownicy Infinity Ward w Polsce pomagają uchodźcom z Ukrainy

W Krakowie istnieje oddział studia Infinity Ward. Jego pracownicy zajmują się rozwijaniem serii Call of Duty, a w wolnym czasie pomagają ukraińskim uchodźcom w specjalnym centrum wsparcia. Kilku członków zespołu, jak czytamy w informacji prasowej, zaoferowało też potrzebującym swoje domy jako miejsce zamieszkania na czas nieokreślony.

Deweloperzy z polskiego Infinity Ward na sytuację w Ukrainie oraz pojawiających się uchodźców zareagowali natychmiast. Gdy na polskich stacjach kolejowych oraz dworcach autobusowych zaczęli pojawiać się uchodźcy, Polacy błyskawicznie zareagowali, chcąc nieść pomoc.

"To była porażająca liczba ludzi" – mówi Alexandra, której partner, zastępca głównego inżyniera, Andrew Shurney, przeprowadził się do Polski tydzień przed rozpoczęciem wojny. Ich tymczasowe miejsce zamieszkania znajdowało się nieopodal centrum handlowego i dworca kolejowego, gdzie "dziesiątki tysięcy ludzi tłoczyło się w jednym miejscu" – mówi Alexandra – "Każdego dnia widziałam starszych ludzi i dzieci śpiące na podłodze".
 
"Naprawdę nie było czasu na dyskusję o polityce firmy w sprawie płatnych urlopów na rzecz pomocy w czasie wojny, czy udostępnienie miejsca zamieszkania uchodźcom w mieszkaniu wynajmowanym przez firmę, to nie miało znaczenia" – mówi Nelson. "Ekipa znalazła się w centrum wydarzeń, potrzebna była pomoc, a my by byliśmy gotowi na to, żeby ich wspomóc".
 
Pełną historię pracowników krakowskiego Infinity Ward w języku polskim możecie znaleźć na oficjalnym blogu Activision Blizzard.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   14:08, 10.08.2022
Przekonali się jak wygląda prawdziwa wojna i jakie są skutki . Ale też dali radę i pokazali co to solidarność.. Może następne Call Of Duty coś na tym zyska.