PlayStation VR2 wykorzysta technologię firmy Tobii do śledzenie ruchów gałek ocznych

Wszystko wskazuje na to, że PlayStation VR2 będzie naprawdę zaawansowanym kawałkiem technologii. Wciąż wiele detali pozostaje jednak niejasnych.

@ 04.07.2022, 13:25
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5

PlayStation VR2 wykorzysta technologię firmy Tobii do śledzenie ruchów gałek ocznych

Sony przygotowuje się do premiery PlayStation VR2, czyli drugiej wersji gogli wirtualnej rzeczywistości. Do debiutu urządzenia powinno dojść w 2023 roku, a z najnowszych informacji wynika, że będzie ono korzystać z technologii śledzenia ruchu gałek ocznych, opracowanej przez Tobii.

Szwedzka spółka Tobii opublikowała informację prasową, z której dowiadujemy się, że PlayStation VR2 będzie korzystać z opracowanej przez nią technologii. Pozwala ona na śledzenie ruchu gałek ocznych, co na pewno przyczyni się do bardziej realistycznych doznań podczas korzystania z gogli.

"PlayStation VR2 to nowa linia bazowa dla porywającej wirtualnej rzeczywistości (VR) i pozwoli milionom graczy z całego świata doświadczyć mocy śledzenia gałek ocznych", powiedział prezes Tobii, Anand Srivatsa. "Nasze partnerstwo z Sony Interactive Entertainment to potwierdzenie, że Tobii ma najlepszą technologię oraz możliwości opracowywania najwyższej jakości rozwiązań na skalę masową".

Dzięki umowie, Tobii będzie pozyskiwać nawet 10% swoich przychodów ze współpracy z Sony. Korporacja nie była jednak w stanie dokładnie oszacować kwoty. Powodem są ciągle zmieniające się realia rynkowe oraz bardzo dynamiczna ewolucja wirtualnej rzeczywistości.

Co ciekawe, technologia opracowana przez Tobii była już wykorzystywana przez innych gigantów branży IT. Na jej zastosowanie zdecydowały się jakiś czas temu Qualcomm oraz HTC. PlayStation VR2 to najnowsze gogle korzystające z śledzenia gałek ocznych. Wciąż nie wiemy niestety kiedy dokładnie sprawdzimy ich możliwości.

Więcej informacji będziemy mieć dla Was niebawem.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   16:02, 04.07.2022
A jak mam zeza to mi się te gogle spalą albo będę niekompatybilna ? Smutny