Microsoft Flight Simulator niebawem otrzyma tryb VR

W Microsoft Flight Simulator wkrótce pojawi się tryb obsługujący wirtualną rzeczywistość.

@ 02.12.2020, 09:55
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, xbox one, xbox x/s

Microsoft Flight Simulator niebawem otrzyma tryb VR

Po raz pierwszy ogłoszono w lipcu, że wsparcie VR dla gry zostanie uruchomione w ramach drugiej aktualizacji już 23 grudnia. Microsoft Flight Simulator będzie kompatybilny z wieloma zestawami gogli VR.

Microsoft Flight Simulator oferuje graczom wiele różnych doświadczeń. Mogą latać z Nowego Jorku do Londynu, przez pustynie, a nawet do domów przyjaciół, jeśli chcą. Ale w całym doświadczeniu brakowało jednego kluczowego aspektu - VR.

Jasne, można zagrać w tę grę z perspektywy pierwszej osoby, ale nadal patrzysz na ekran komputera, a to nie jest zbyt wciągające. Założenie gogli VR podczas pilotowania Cessny i lot prosto w oko huraganu lub centrum ogromnego pożaru to doświadczenie, którego brakowało w grze. Na szczęście tytuł w końcu otrzyma wsparcie VR pod koniec grudnia, a sami twórcy twierdzą, że to jedna z najważniejszych aktualizacji w ogóle i to dla wszystkich gogli.

"Zamierzamy otworzyć VR dla wszystkich" - powiedział Martial Bossard ze studia Asobo. "Teraz każdy będzie miał dostęp do rzeczywistości wirtualnej, a także będzie dostępna ona dla wszystkich urządzeń".

Doświadczenie VR w Microsoft Flight Simulator nie będzie odbywać się tylko w kokpicie. Asobo Studio dba o to, aby każda część cyklu była odtwarzana w VR nawet w menu. W ten sposób gracze nie będą musieli zdejmować zestawów gogli wirtualnej rzeczywistości w celu skorzystania z klawiatury i myszy.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?