Watch Dogs 3 z cyberpunkową atmosferą, akcją w Londynie i kobiecą bohaterką

Napływają kolejne przecieki w sprawie Watch Dogs 3. Datę premiery zaplanowano podobno na listopad 2019 roku - na PC, PS4 i XOne.

@ 20.05.2019, 09:33
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps4, xbox one

Na forum 4chan pojawiły się konkretniejsze plotki na temat Watch_Dogs 3. Ciężko stwierdzić, czy mają coś wspólnego z prawdą, ale częściowo pokrywają się z wcześniejszymi doniesieniami.

Wedle najświeższych donosów, akcja WD3 ma mieć faktycznie miejsce w Londynie. Nie będzie to jednak stolica Anglii jaką znamy z dziś, bowiem fabuła ma być osadzona w bardziej odległej przyszłości. Całość ma zaś być ściśle powiązana z cyberpunkową otoczką - czyżby Ubisoft chciało wykorzystać zamieszanie wokół Cyberpunk 2077?

Bohaterką ma być mieszkanka Londynu o imieniu Sarah, posiadająca azjatyckie korzenie. Kobieta pracuje w organizacji antyterrorystycznej, zajmującej się udaremnianiem cyberataków. Jej zadaniem jest infiltracja sieci hakerów i identyfikowanie kolejnych zbrodniarzy.

Sarah w walce używa pałki i paralizatorów - w grze zabraknie klasycznych broni z ostrą amunicją. Być może pojawią się jednak jakieś inne obezwładniające odpowiedniki, pokroju pistoletu gazowego czy na gumowe kulki.

W rozgrywce istotnym elementem będzie parkour, który wykorzystamy w trakcie poruszania się po mieście. Ubisoft podobno dużo czasu poświęcił na sekcje motion-capture i animacje mają być na najwyższym poziomie. W grze pojawią się pojazdy, ale do przemierzania miasta wykorzystamy w dużej mierze deskorolkę, która będzie zawsze pod ręką bohaterki. Deskę będziemy mogli personalizować i ulepszać. Możliwe będzie także wykonywanie grafitti na budynkach, itp.

Watch Dogs 3 zaoferuje również rozmaite zadania poboczne, w tym typowe sandboksowe "zapchajdziury". Jednym z nich będzie poszukiwanie narkotykowych melin i ich likwidacja. Sarah bowiem stroni od używek, a wręcz jest ich ogromnym przeciwnikiem - w wyniku przedawkowania zmarł jej brat.

Pełna prezentacja Watch Dogs 3 ma odbyć się na targach E3, choć samą zapowiedź powinniśmy ujrzeć nieco wcześniej. Do tego momentu powyższe informacje należy traktować jako plotkę.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosgeass   @   15:07, 20.05.2019
A ja jeszcze w WD2 nie grałem xD
Pierwsze WD było mułowate zwłaszcza na początku. Przebrnąć początek to był wyczyn, później trochę lepiej, ale bez szału.
WD2 ponoć lepsze, mimo ziomalskiej fabuły, więc chcę sprawdzić, ale jeszcze mam z 3-4 tytuły nim się zdecyduję szukać jakiejś promki na WD2.
Ciekawe jak będzie się prezentowała 3 odsłona. Trzeba jednak brać poprawkę na to co pokażą, bo przeszłość już nauczyła jak podchodzić do tych prezentacji.
0 kudosfrycek88   @   17:26, 20.05.2019
Brak spluw na ostrą amunicję. Już mnie jakoś mniej ta gra interesuje. Ja w takich grach wolę wyjąć gnata i pruć do wszystkiego co się rusza, ale pomysł z kobietą w roli głównej bohaterki jest ciekawy. Nie powiem.
0 kudosLucas-AT   @   17:47, 20.05.2019
Strach się bać. No i to było tyle, jeśli chodzi o zwiedzanie Londynu. Cyberpnkowy Londyn do mnie nie będzie przemawiać.
0 kudosdabi132   @   18:56, 20.05.2019
Ubisoft kombinuje i zmienia coś przy okazji każdej części Watch_Dogs. Chyba sami nie wiedzą jaką grę chcą stworzyć. Może by tak popracowali nad stworzeniem interesującej fabuły?
0 kudosMicMus123456789   @   19:21, 20.05.2019
Odnoszę wrażenie, że Ubi nie wie co robić z marką. Rozbieżność była już przy dwójce względem jedynki, a tu według plotek chcą iść w jeszcze innym kierunku.
0 kudosGuilder   @   22:08, 20.05.2019
No ale co im się dziwić? Ich gry są tak nudne, że już im samym zaczynają bokiem wychodzić, to próbują w każdym kierunku coś zmieniać, ale żeby się przy tym zbytnio nie narobić (czyli na przykład: mechanikę gry zostawiamy w większości bez zmian).
0 kudosdabi132   @   22:31, 20.05.2019
Ich lenistwo wyszło już w przypadku Far Cry New Dawn. Widać, że tam się nie napracowali, pozmieniali tylko skórki, kolorki i tyle. Szczerze, już wolę kupować gry od mniejszych deweloperów niż od tych molochów. Takie Hellblade czy A Plague Tale da więcej zabawy i konkretnie wciągnie niż kolejny Assassyn.
0 kudosTheCerbis   @   11:08, 21.05.2019
Mimo wszystko jestem ciekaw jak to będzie wyglądać.
Dodaj Odpowiedź