Od 1 kwietnia cyfrowe gry na PlayStation 4 kupicie tylko w PS Store

Sony od 1 kwietnia zdecydowało się na zdezaktywowanie wszystkich kluczy na gry dostępne w zewnętrznych sklepach. Dystrybucja odbywać się będzie tylko za pośrednictwem PS Store.

@ 25.03.2019, 09:49
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Kofeiniarz, kokainiarz, kodeiniarz. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl
ps4

Firma Sony ukręca bat wszystkim sklepom, które sprzedawały kody na cyfrową zawartość do wykorzystania na PlayStation 4! Od 1 kwietnia (to nie żart!) produkty cyfrowe, takie jak gry, na PS4 dostępne będą tylko z poziomu wewnętrznego sklepu, czyli PS Store! W obiegu pozostaną tylko karty pre-paid oraz dodatki.

Informacja na temat kontrowersyjnej decyzji została zawarta w zawiadomieniu wysłanym przez japoński koncern do sieci sklepów GameStop (podane przez użytkownika Wario64 na Twitterze). Mowa w nim o zatrzymaniu dystrybucji zewnętrznych kodów dla sklepów (nie tylko GameStop) do ich realizacji w PS Store i uzyskanie monopolu na cyfrową dystrybucję w obrębie własnego systemu. Nadal jednak w obiegu będą działały tzw. "karty przedpłacone" z konkretną sumą pieniędzy do wykorzystania w PS Store!

Co ciekawe, decyzja wchodzi w życie 1 kwietnia ze skutkiem natychmiastowym - wszyscy, którzy złożyli zamówienia przedpremierowe, powinni zamienić je na wydania fizyczne, ponieważ właśnie z pierwszym dniem nowego roku fiskalnego zostaną zdezaktywowane wszystkie klucze. Wyjątkami pozostaną Mortal Kombat 11 i Days Gone - te dzieła będzie można kupić w formie klucza poza PS Store tydzień od ich wydania.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosfrycek88   @   10:23, 25.03.2019
Cytat: Materdea
Nadal jednak w obiegu będą działały tzw. "karty przedpłacone" z konkretną sumą pieniędzy do wykorzystania w PS Store!


Dzięki bogu karty podarunkowe zostają. Bo kodów na konkretne gry to nie kupowałem.
0 kudosMicMus123456789   @   16:32, 25.03.2019
Nie jest to dobra wiadomość. Choć preferuje pudełka to zdarzyło się kupić parę kluczy do gier po za sklepem PS store.