Phoenix Point, duchowy spadkobierca serii XCOM/UFO, tylko na Epic Games Store

Autorzy duchowego spadkobiercy serii XCOM/UFO, Phoenix Point, ogłosili, że swoją turową strategię wydadzą tylko w Epic Games Store.

@ 15.03.2019, 12:28
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Kofeiniarz, kokainiarz, kodeiniarz.
pc

Firma Epic Games nie zwalnia tempa i, inwestując dziesiątki milionów dolarów zarobionych na niekończącym się jeszcze fenomenie battle royal Fortnite, pozyskuje kolejne tytuły, które wydawane są ekskluzywnie dla ich nowego sklepu. Tym razem padło na Phoenix Point - turowa strategia na modłę starych odsłon XCOM/UFO będzie dostępna w Epic Games Store na wyłączność przez 12 miesięcy!

Studio Snapshot Games, w skład którego wchodzą branżowi weterani, niegdysiejsi pracownicy Mythos Games - ojcowie marki XCOM, w Stanach Zjednoczonych znaną pod nazwą UFO - ogłosiło na specjalnym materiale filmowym, że ich nadchodząca gra będzie rocznym tytułem ekskluzywnym platformy Epic Games Store! Taka informacja naturalnie nie mogła pozostać bez konsekwencji, w świetle czego wszyscy niezadowoleni, że Phoenix Point nie będzie dostępne na Steamie od dnia premiery, mogą zwrócić koszty poniesione w zbiórce na platformie Fig!

Co ciekawe, osoby zamawiające pre-ordery oraz te, które wsparły kampanię na Figu kwotą pozwalającą na otrzymanie swojego egzemplarza, oczywiście dostaną klucz w dniu premiery gry, lecz po upłynięciu 12-miesięcznej ekskluzywności ponownie otrzymają kopię - tym razem na Steam lub GOG (do wyboru). Do tego twórcy zapowiedzieli, iż każda kopia nabyta do 12 marca (i fundatorzy, naturalnie) dostanie klucz na roczną przepustkę, pozwalającą pobrać wszystkie wydane w tym okresie DLC zupełnie za darmo.

Pełne oświadczenie studia Snapshot Games możecie obejrzeć na poniższym filmiku. Phoenix Point ma wyjść na komputery osobiste i Xboksa One jeszcze w tym roku.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   14:54, 15.03.2019
O grze nie słyszałem i celuje w klimaty, które są mi dalekie więc Epic może nawet na stałe zatrzymać grę Dumny
0 kudosdabi132   @   14:57, 15.03.2019
Płakał nie będę, bo nie gram w tego typu tytuły.
Ale może redakcja coś by napisała o tym, że The Division 2 zostało wycofane z innych sklepów niż Epic Games Store i Ubishop? Także nawet na Humble Bundle nie da się kupić klucza do tej gry. Info pod tym adresem: KLIK
Także tego jak to szło? "Epic zakończy monopol na rynku cyfrowej dystrybucji"? Czy jakoś tak?
0 kudosTheCerbis   @   15:46, 15.03.2019
Już od długiego czasu było wiadomo, że The Division będzie tylko na Uplayu i Epicu.
0 kudosdabi132   @   22:35, 15.03.2019
Cytat: TheCerbis
Już od długiego czasu było wiadomo, że The Division będzie tylko na Uplayu i Epicu.

Ale były też możliwe do kupienia w sklepach jako klucze Uplay, a teraz zostały wycofane np z Humble Bundle, GreenManGaming czy Gamersgate, a więc sklepów które sprzedawały klucze z oficjalnej dystrybucji, a nie platformy do handlowania keyami. Także jak ktoś chce pograć to będzie musiał zapłacić 249 zł na Epic Games Store lub w Uplay. Ewentualnie pozostaje kupić wydanie pudełkowe. Jednak to co robi Epic jest przegięciem z racji tego, że zabiera klientom możliwość wyboru korzystnej ceny. Pewnie inne gry też to czeka jak choćby wspomniany w tym newsie Phoenix Point.
0 kudosTheCerbis   @   01:02, 16.03.2019
Ach, faktycznie. Dziwne, że klucze już niedostępne i raczej niespotykane zbyt często. Ja i tak wziąłbym grę na Uplayu (lub key, gdyby był, czy też wersję box), nie na Epicu, bo ten drugi zapewne będzie tak czy siak wymagał launchera Ubisoftu (tak jak obecnie wersje gier Ubi na Steam czy na innych zewnętrznych platformach).
Dodaj Odpowiedź