The Division - jakość wizualna gry została pogorszona przez Xboksa One?

Tak przynajmniej uważa jakiś tajemniczy anonimowy informator.

@ 05.09.2018, 13:14
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

The Division - jakość wizualna gry została pogorszona przez Xboksa One?

Pierwsza prezentacja The Division była wyjątkowa. Firma Ubisoft pokazała wówczas niesamowitą oprawę wizualną, pełną efektów specjalnych oraz charakteru. Kiedy wreszcie doszło do premiery projektu okazało się, że grafika nie jest tak niesamowita, jak na materiale promocyjnym. Dlaczego? Prawdopodobnie właśnie się dowiedzieliśmy.

Redakcja portalu VG247 informuje, że dotarła do anonimowego źródła, wedle którego oprawa wizualna The Division uległa pogorszeniu ze względu na umowę jaką Ubisoft podpisał z Microsoftem. Wedle tejże umowy, grafika w The Division dla Xboksa One miała być identyczna, jak w przypadku mocniejszego PlayStation 4.

"W przypadku The Division Xbox miał umowę z Ubisoftem, a częścią tej umowy było to, iż wydanie dla PS4 nie mogło wyglądać lepiej niż to dla Xboksa", powiedział anonimowy informator. "Rozdzielczość, płynność, liczba elementów mogła być większa na PS4, ale zostało to zablokowane przez Microsoft".

Sprawa kontrowersyjna, ale nie jest to w żaden sposób wieść oficjalna, co znaczy, że doniesienia wypada traktować z przymrużeniem oka.

Poniżej jeden z wielu filmów pokazujących różnice w prezentowanej oraz finalnej jakości grafiki The Division.


Sprawdź także:
Tom Clancy's The Division

Tom Clancy's The Division

Premiera: 08 marca 2016
PS4, XBOX ONE, PC

The Division to kolejna produkcja studia Ubisoft sygnowana nazwiskiem słynnego pisarza Toma Clancy. Projekt powstał w studio Massive, reprezentuje natomiast gatunek sieci...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdabi132   @   14:08, 05.09.2018
To nic nowego albowiem już krótko po premierze było wiadomo, że Ubi dokonało downgrade'u grafiki właśnie przez M$, który nie chciał dopuścić, aby na sprzęcie konkurencji tytuł wyglądał ładniej. Przez to też na blaszakach gra wyglądała wyraźnie gorzej, niż to było pokazane w pierwszych materiałach.
0 kudosguy_fawkes   @   15:43, 05.09.2018
Różnica w mocy podstawowych rewizji obu konsol jest, lecz nie spodziewałbym się, że The Division na PS4 wyglądałoby jakoś spektakularnie lepiej. Niemniej brak możliwości skorzystania z pełni potencjału danego sprzętu jest trochę słaby. Sam posiadam obie konsole i już kilka razy zdarzyło mi się wybrać wersję na konsolę Sony zamiast Microsoftu, chociaż to Xboksa darzę większym sentymentem i lubię na nim grać.