Xbox 360 to najpopularniejsze urządzenie do oglądania telewizji w sieci, które nie jest PC-tem

Konsole już od dawna nie służą tylko do grania. Można na nich oglądać filmy, słuchać muzyki, wejść sobie na Facebooka czy Twittera, itd.

@ 14.05.2012, 07:42
Kamil "zvarownik" Zwijacz
xbox 360, mob, inne


Konsole już od dawna nie służą tylko do grania. Można na nich oglądać filmy, słuchać muzyki, wejść sobie na Facebooka czy Twittera, itd.. W wielu krajach oferują ponadto dostęp do serwisów muzycznych i filmowych aplikacji. W marcu tego roku Microsoft informował, że Xbox 360 jest używany częściej do wielu innych zastosowań, niż do grania. Teraz firma Freewheel, która zajmuje się badaniem rynku wideo online, opublikowała raport na najpopularniejszy sprzęt, służący do oglądania materiałów z sieci, który nie jest komputerem.

Okazało się, że konsola giganta z Redmond jest niesamowicie popularna do tego typu zastosowań, dzierżąc 28,2% rynku. Na drugim miejscu wylądował iPad (27,1%), kolejne pozycje przypadły iPhone'owi, smartfonom i tabletom z Androidem, a na końcu uplasował się iPod Touch.

W badaniu nie brano pod uwagę Netflixa i YouTube, tylko te programy, które dają "profesjonalną zawartość" dostarczaną przez NBC, CBS, ESPN, Vevo i inne stacje i serwisy.Osobiście czasami zdarza mi się skorzystać na Xboxie z "Fejsa" i YT, nie wątpię, że gdybym w Polsce mógł zamówić sobie jakiś film na żądanie, to z chęcią bym to robił, na razie korzystam z takich usług za pośrednictwem pewnej telewizji satelitarnej, ale skoro miałbym to samo, a nawet więcej na konsoli, to pewnie zrezygnowałbym z anteny i dekodera, no ale skoro nie mam takiej możliwości... Być może kiedyś my też doczekamy się dnia, w którym nasze zabaweczki staną się pełnoprawnymi domowymi centrum rozrywki.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosFox46   @   10:32, 14.05.2012
Bo jakby nie było Xbox 360 od samego początku miał dobry start itp:, nie miał tak głupich rozwiązań jak np: Przeglądarka internatowa (bo po co ) to tylko było by uciążliwe. A na Xboxie ma być wygodnie i w miarę szybki dostęp do tego co nam oferuję.

Ciekawe czy nowy Xbox będzie miał równie dobry start co X360.
0 kudosLucas-AT   @   11:42, 14.05.2012
Szkoda, że w Polsce nie ma tych funkcji. Wypożyczanie filmów HD to coś,czego mi w mojej konsoli brakuje. Amerykanie zaś mają to od dawna.
0 kudosLoczek3545   @   12:52, 14.05.2012
Ja jak miałem X'a to nawet często korzystałem z YT, więc jakieś wielkie zdziwienie nie jest, ale jednak lekkie zdziwko było Dumny .