Czy CD Projekt zamknie Metropolis Software?

W dobie tak zwanego "kryzysu" przestały na nas robić wrażenie informacje o zamykaniu kolejnych przedsiębiorstw z branży elektronicznej rozrywki.

@ 02.11.2009, 14:19
"Len"
pc, ps3, xbox 360


W dobie tak zwanego "kryzysu" przestały na nas robić wrażenie informacje o zamykaniu kolejnych przedsiębiorstw z branży elektronicznej rozrywki. Jednak powaga sytuacji daje się we znaki, kiedy chodzi o jedną z najstarszych polskich firm, zaliczającą się z pewnością do najbardziej zasłużonych. Któż bowiem nie słyszał o Metropolis Software? Produkcje takie jak Teenagent czy Gorky 17 na stałe wbiły się w świadomość rodzimych graczy. Niewątpliwie największe emocje budził ich ostatni projekt - They, FPS tworzony od 2007 roku, który przez ludzi z CD Projekt został okraszony mianem kolejnego polskiego hiciora na miarę Wiedźmina.

Czy CD Projekt zamknie Metropolis Software?

Teraz to wszystko może prysnąć jak mydlana bańka, ale najpierw cofnijmy się nieco w czasie. Pamiętacie początek 2008 roku i informację o wykupieniu studia Metropolis przez CD Projekt? Wówczas obie strony nie kryły swego zadowolenia, mówiąc o wielkich planach. Jeśli wierzyć plotkom krążącym po Internecie, transakcja ta może się okazać gwoździem do trumny dla twórców serii Gorky. Według tych rewelacji, CDP zamknęło Metropolis, a sami pracownicy zostali zwolnieni, bądź przeniesieni do CD Projekt Red. Przedstawiciele firmy nie chcą komentować tych informacji, co tylko potęguje podejrzenia.

Niemniej, pamiętajmy, że to wciąż plotki. I miejmy nadzieję, że nimi pozostaną.

Czy CD Projekt zamknie Metropolis Software?

Sprawdź także:
Gorky 02: Aurora Watching

Gorky 02: Aurora Watching

Premiera: 21 grudnia 2004
PC

Produkcja polskiej grupy developerskiej Metropolis Software, należąca do poniekąd świeżego gatunku gier komputerowych ? tzw. ?stealth action? (gra akcji z naciskiem na as...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):