2010 FIFA World Cup South Africa (XBOX 360)

ObserwujMam (11)Gram (5)Ukończone (2)Kupię (6)

Recenzja gry 2010 FIFA World Cup South Africa (XBOX 360)


@ 04.05.2010, 15:43
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

FIFA World Cup od zawsze było swego rodzaju odłamem głównej edycji serii FIFA. Najczęściej mieliśmy jedynie modyfikację zasad rządzących pierwowzorem, przebudowane menu główne oraz oczywiście odpowiednio dobrane składy.

FIFA World Cup od zawsze było swego rodzaju odłamem głównej edycji serii FIFA. Najczęściej mieliśmy jedynie modyfikację zasad rządzących pierwowzorem, przebudowane menu główne oraz oczywiście odpowiednio dobrane składy. Tegoroczne wydanie FIFA World Cup, którego akcja przebiega w Południowej Afryce jest bardziej dojrzałą produkcją. Widać, że ekipa odpowiedzialna za jego powstanie podeszła do tematu bardzo poważnie. Mamy zatem szereg nowych rozwiązań i ulepszeń, które zapewniają emocje przynajmniej na poziomie FIFY 10. Jedynym prawdziwym minusem produkcji jest fakt, iż przypomina o tym, że nasza jedenastka nie przeszła eliminacji. Pocieszeniem jest natomiast to, że w grze możemy poprowadzić ojczystą ekipę na sam szczyt.

Klimat mistrzostw świata wylewa się z gry na każdym kroku. Już po jej odpaleniu widać, że wszystkie elementy dopasowano w taki sposób aby nadać produktowi unikatowy wygląd. W menu najbardziej w oczy rzuca się tryb World Cup, aczkolwiek nie jest on jedynym modelem rozgrywek, jakie daje nam producent. Na samym szczycie listy widnieje np.: Kich Off – czyli po prostu szybkie spotkanie towarzyskie. Tutaj możemy zagrać naszą ojczystą ekipą i spróbować swych sił przeciwko innym reprezentacjom. Po jego wybraniu widzimy wymodelowaną w trójwymiarze kulę ziemską i przy pomocy prawej gałki analogowej przemieszczamy się po jej powierzchni celując w państwa, których reprezentacje mamy ochotę obserwować na boisku. Następny krok to oczywiście barwy oraz podstawowe parametry meczu. Na koniec pozostaje wskoczyć na murawę i rozpocząć zabawę.Kolejne modele zabawy w 2010 FIFA World Cup: South Africa to Historia Kwalifikacji, Prowadzenie Drużyny oraz multiplayer. W pierwszym z wymienionych mamy po prostu okazję rozegrać spotkania, które miały miejsce podczas procesu kwalifikacji. Jeśli zatem nie spodobał Ci się jakiś mecz (np.: Irlandia vs. Francja), możesz własnoręcznie zmienić jego przebieg. Aby nadać zabawie smaczku, wszystkie rozgrywki zostały odpowiednio przygotowane i nie zaczynamy ich od pierwszej minuty. Każde spotkanie spreparowano tak, by gracz rozpoczął akcję od jakiegoś kluczowego momentu – niejednokrotnie sytuacji krytycznej dla zwycięstwa. Można powiedzieć, że są to swego rodzaju wyzwania, których podejmujemy się chęcią zmiany przebiegu historii. Na potrzeby gry przygotowano kilkadziesiąt takich właśnie meczy i, co ciekawe, nie są one jedynie zapisem eliminacji do mistrzostw w Południowej Afryce, a również klasycznych spotkań, które miały miejsce lata temu. Historia Kwalifikacji będzie też na bieżąco aktualizowana dzięki udostępnianym regularnie DLC. Każde z nich stanowić będzie osobne wyzwanie, oparte na wydarzeniach tegorocznego mundialu.

Poprowadź Swoją Drużynę, czyli drugi z wymienionych powyżej trybów zabawy to modyfikacja Zostań Gwiazdą. Wybieramy w nim jednego z dostępnych zawodników (lub tworzymy własnego) i następnie staramy się udowodnić, że to właśnie on jest najlepszy. Podczas rozgrywek istotne jest właściwe zachowanie do wybranej pozycji na murawie, a także skuteczne spełnianie swojej roli. Na boisku zawsze bowiem mamy trzech konkurentów i to czy przejmiemy rolę kapitana drużyny zależy od ilości punktów jakie zdobędziemy w stosunku do rywali. Tylko mając przewagę trener wybierze nas do prowadzenia ekipy.Rozgrywki wieloosobowe to natomiast spotkania, w których biorą udział gracze z całego świata. Każdy z nich wybiera jedną drużynę i stara się walczyć o jak najwyższe miejsce w rankingu. Kod sieciowy, jak na FIFĘ przystało, przygotowany został bezbłędnie. Producent zadbał nawet o to, by wszyscy gracze nie decydowali się na najlepsze z dostępnych drużyn. Dlatego osoby, które wybiorą słabsze jedenastki dostają specjalny bonus do punktów rankingowych. Dzięki temu mecze przebiegają w bardziej naturalny sposób.


Screeny z 2010 FIFA World Cup South Africa (XBOX 360)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosPietek=)   @   17:43, 04.05.2010
Ten minus to nie minus Dumny bo przecież można grać alternatywnym sterowaniem jak dwu przyciskowy nie działa Uśmiech .

Grałem w demo i widziałem też że w WC jest polepszona kolorystyka ( grafika ) nowe facjaty itp.

Ja osobiście nie kupię bo wydać kolejne 180 lub więcej na kolejną kopaną w przeciągu grę 6 miesięcy to spory wydatek. ;)
0 kudosBystrzaQ   @   18:55, 04.05.2010
Jeśli nie macie „dziesiątki”, to możecie rozważyć zakup 2010 World Cup. Natomiast Posiadaczom FIFY 10 radzę wstrzymać się do jesieni - wszystkie nowości z 2010 FIFA World Cup znajdziecie w „jedenastce”, a zapłacicie tylko raz.
0 kudosMarandil   @   19:02, 04.05.2010
Jest jeszcze konkurs MG i można za darmo zgarnąć Dumny
0 kudosfilip2698   @   20:56, 04.05.2010
racja ja hajs mam ale poczekam na fife 11 i spox.
0 kudosBystrzaQ   @   21:22, 06.05.2010
Swoją drogą, gorąco zapraszam do wzięcia udziału w konkursie, bo nagrody są naprawdę atrakcyjne...
0 kudosDaerdin   @   20:34, 06.06.2010
Bo pewnie byłoby gówno jak FIFA 10 na PC.
0 kudosGAME24H   @   21:11, 06.06.2010
no dobra ale to tradycja że World Cup wychodzi na PC
0 kudosGruvex   @   09:09, 08.07.2010
Szkoda że nie ma na PC ale z drugiej strony jeśli miałby być taki badziew jak FIFA 10 to ja dziękuję
Dodaj Odpowiedź