God of War (PS2)

ObserwujMam (194)Gram (80)Ukończone (101)Kupię (20)

God of War (PS2) - recenzja gry


@ 02.06.2007, 00:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!Niezwykły klimat, brutalność i wyjątkowość to nie tylko domena rozgrywki właściwej, lecz także innych elementów programu. Filmy przerywnikowe stanowiące połączenie kolejnych misji to prawdziwy majstersztyk. Wypełniają one luki w opowiadanej historii, a sposób ich nagrania sprawia, że można je oglądać wielokrotnie i zupełnie się tym nie znudzić. Realizacja wszystkich filmików przypomina nieco wydany niedawno film zatytułowany „300”. Sceny są pełne brutalności, a niezwykła grafika sprawia, że całość nabiera tajemniczego i mitycznego wyglądu! Po prostu unikatowy klimat gry znajdujemy w każdym jej aspekcie.

Projekty poziomów także zrealizowano w taki sposób, aby nawiązywały do świata mitów. W grze wędrujemy mrocznymi lochami, potężnymi wąwozami, wnętrzami zamków itd. Pomysłowość autorów i przywiązanie do detali są wręcz niewiarygodne… w zasadzie, w God of War nie zobaczycie dwóch identycznie wyglądających miejsc, czy też podobnie zachowujących się mechanizmów… Dzięki temu, każda nowa lokacja to zupełnie inne przeżycie, a co za tym idzie gra nie traci swojego uroku aż do ostatniej walki, która prawdę powiedziawszy również jest zaskakująca i ciekawie opracowana. Takich gier powinno być więcej!

God of War (PS2)

Od strony technicznej God of War pokazuje na co stać, starzejącą się już konsolę PlayStation 2. Pomimo tego, że maszynka ma już swoje lata, to generowana przez nią grafika zasługuje na bardzo wysoką ocenę. Wszystkie lokacje, modele postaci oraz oczywiście animacja przygotowano bezbłędnie, a co za tym idzie wielokrotnie po prostu zatrzymywałem się by podziwiać kunszt grafików pracujących nad programem.

Kawał dobrej roboty odwalili także dźwiękowcy oraz aktorzy użyczający głosów pod postaci w grze. Wszystkie dialogi brzmią bardzo naturalnie, a głos kobiety narratora przez długi czas po ukończeniu gry dźwięczał jeszcze w mojej głowie… God of War od strony audio-wizualnej przebija wszystkie inne tytuły action-adventure w jakie miałem okazję zagrać na PS2….

Jak już wspomniałem na początku recenzji, God of War to zdecydowanie jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza gra action-adventure w jaką miałem okazję zagrać. Program posiada wspaniałą oprawę audio-wizualną, ciekawą fabułę, charyzmatycznego bohatera, a przede wszystkim charakteryzuje się niebywałą grywalnością… Każdy, powtarzam każdy posiadacz konsoli PS2 powinien posiadać God of War w swojej kolekcji… Pozostali mogą jedynie ślinić się na odległość, a uwierzcie mi jest na co się ślinić!


Długość gry wg redakcji:
15h
Długość gry wg czytelników:
13h 8min

oceny graczy
Genialna Grafika:
Genialny Dźwięk:
Genialna Grywalność:
Genialne Pomysł i założenia:
Genialna Interakcja i fizyka:
Słowo na koniec:
Werdykt - Genialna gra!
Screeny z God of War (PS2)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosFox46   @   21:31, 30.01.2013
Kurde przeczytałem całą recenzję z nudów i ehh miło powspominać tę grę choć zagrałem w nią chyba w 2008 roku jak miałem pożyczone jeszcze PS2 na tydzień od kolegi. Przeszedłem ją w 4 dni Szczęśliwy a PC mi wtedy nie działał.
0 kudosmikhail01   @   21:59, 30.01.2013
Niezła jest. Czuć siłę postaci, którą się prowadzi. A ciosy wykańczające miło się ogląda.
0 kudospepemati4   @   11:38, 03.02.2013
Jedna z najlepszych gier na ps2 Cool polecam