Frostpunk: Ostatnia Jesień (PC)

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (1)

Recenzja gry Frostpunk: Ostatnia Jesień (PC)


@ 30.01.2020, 14:37
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!

Pierwsze duże rozszerzenie do Frostpunkt spodoba się fanom oryginału.

Ekipa 11 bit studios opublikowała niedawno pierwszy duży dodatek do Frostpunk, za który musimy zapłaci niecałe 61 złotych. Rozszerzenie Ostatnia Jesień wnosi garść nowej zawartości i kilka zmian, ale jednocześnie nie odbiega wiele pod względem stylu rozgrywki od podstawki.

Akcja dodatku, jak sugeruje nazwa, ma miejsce przed wydarzeniami, jakie znamy z podstawowej edycji gry. Mroźne śniegi nie zdążyły jeszcze przykryć Ziemi, ale ludzkość przygotowuje się na najgorsze - budując potężny generator ciepła.

My wcielamy się ponownie w dowódcę kolonii, ale tym razem naszym głównym celem nie jest przetrwanie, lecz wybudowanie od podstaw wspomnianej machiny.

Zaczynamy więc z wielką dziurą w ziemi, w której miejscu ma wyrosnąć generator. Mimo braku przeszywającego ciało mrozu, zadanie wcale nie jest łatwe. Budowę rozpoczynamy bowiem na terenie, w którego okolicach z ziemi wydobywają się silnie trujące gazy. Można powiedzieć, że jest to odpowiednik wspomnianej mroźnej aury z podstawowej edycji gry - coś, co regularnie utrudnia nam rozgrywkę.

Problemów w trakcie rozgrywki w Ostatnią Jesień jest zresztą więcej, bo praca w ogromnym rowie nie należy do łatwych. Robotnicy muszą zejść na jego dno, co z miejsca zwiastuje rozmaite wypadki. Obrywające się i spadające na głowę głazy, urywające się przyrządy do opuszczania w głąb wykopu - nie jest lekko. W efekcie niejednokrotnie będziemy zmuszeni tłumić bunt i podejmować trudne decyzje - niekiedy trzeba będzie użyć względem robotników siły, innym razem pójść na ugodę. Kto grał w pierwowzór, ten szybko się odnajdzie w sytuacji.

W budowie generatora pomaga nam metropolia, na której zlecenie tworzymy maszynę. Dzięki temu na starcie otrzymujemy zapas niezbędnych surowców, choć te bardzo szybko się zużywają. Co jakiś czas możemy jednak poprosić o dostawę kolejnych materiałów czy siły roboczej. Surowce i ludzie dostarczani są drogą morską, do specjalnie wybudowanego w tym celu portu. To jeden z przeszło 25-nowych budynków, jakie wzniesiemy w okolicach powstającego generatora.


Screeny z Frostpunk: Ostatnia Jesień (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?