MPG SEKIRA 500G - gamingowa obudowa od MSI dla Słowian


bigboy177 @ 11:19 13.09.2019
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Firma MSI przygotowała kolejną wyśmienitą obudowę dla graczy. Innowacyjna konstrukcja powinna zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Firma MSI słynie z produkcji wyśmienitego sprzętu dla graczy. Nie chodzi w tym przypadku wyłącznie o laptopy i gotowe komputery gamingowe, ale również o wysokiej jakości podzespoły bazowe oraz akcesoria. Jako że MSI niedawno wypuściło na rynek dwie gamingowe obudowy, MPG SEKIRA 500G i 500X, postanowiliśmy rzucić na nie okiem.

Czym wyjątkowym charakteryzuje się MPG SEKIRA 500G oraz jej odrobinę droższy wariant 500X? Po pierwsze w obu przypadkach mamy elegancki design inspirowany toporem słowiańskiego boga Peruna - niby drobnostka, ale jak wspaniale rezonuje w naszych umysłach, prawda?

Ponadto w obudowie znajdziemy mnóstwo innowacyjnych rozwiązań, odpowiedzialnych za wydajne chłodzenie, wygodę użytkowania itd. Inżynierowie poświęcili sporo czasu na to, aby konstrukcja była zoptymalizowana pod kątem chłodzenia, z naciskiem na to wykorzystujące wodę.

.:: MSI MPG SEKIRA 500G i 500X - technologia


Zacząć wypada od tego, że do MPG SEKIRA 500G jesteśmy w stanie zamontować płyty główne do rozmiaru EATX, czyli w zasadzie wszystkie, jakie występują obecnie na rynku. Jak wspomniałem wcześniej konstrukcja została przygotowana tak, aby pozwolić na sprawne korzystanie z chłodzenia wodą i dlatego wspornik chłodnicy systemu wymiany ciepła jest wysuwany.

Ze względu na to, że obudowa jest solidnych rozmiarów, wszystko montuje się w niej sprawnie i bez jakichkolwiek komplikacji. Rozmiar wpływa również na dobrą cyrkulację powietrza, wspomaganą przez dwa systemowe wentylatory 200 mm. Za wygodę użytkowania odpowiada ponadto przedni panel ze złączami USB 3.2 Gen 2 Type-C, a także panele boczne z hartowanego szkła, które nie wymagają do demontażu żadnych narzędzi.

Cechy MPG SEKIRA 500G w skrócie:

  • Elegancki design z elementami złoconego aluminium;
  • Wysuwany wspornik chłodnicy;
  • Zoptymalizowana pod kątem chłodzenia wodą;
  • Boczne panele ze szkła hartowanego, do których nie potrzeba dodatkowych narzędzi;
  • Zoptymalizowany przepływ powietrza;
  • Wentylatory systemowe;
  • Możliwość pionowego montażu karty graficznej (potrzebny riser cable, który sprzedawany jest osobno);
  • Możliwość montażu systemu chłodzenia wodą.

Sugerowana cena detaliczna MPG SEKIRA 500G to 889 złotych. Jeśli budżet na obudowę macie nieco wyższy, możecie skusić się na zakup MPG SEKIRA 500X. Jeśli dołożycie do niej 100 zł, możecie liczyć na pięć wentylatorów systemowych zamiast dwóch, co na pewno pozwoli Wam jeszcze sprawniej chłodzić Waszego blaszaka za pomocą powietrza.

.:: MSI MPG SEKIRA 500G i 500X - najlepszy efekt


W obu wymienionych konstrukcjach (MPG SEKIRA 500G oraz MPG SEKIRA 500X) firma MSI zastosowała opracowaną przez siebie technologię synchronizacji podświetlenia, MSI Mystic Light SYNC. Opracowano ją z wykorzystaniem otwartego SDK, dzięki czemu wszystkie kompatybilne urządzenia peryferyjne są w stanie z nich korzystać i generować spójne efekty świetlne.

Zastosowanie MSI Mystic Light SYNC pozwala synchronizować efekty pojawiają się na obudowie, płycie głównej, myszce, klawiaturze oraz innych akcesoriach i peryferiach. Wbudowany w obudowy MPG SEKIRA koncentrator umożliwia podłączenie od 1 do 8 urządzeń ARGB, do 4 wentylatorów ARGB oraz jeden wentylator systemowy.


Jak widać, obudowy MPG SEKIRA to konstrukcje wyjątkowe. Jeśli chcecie dowiedzieć się coś więcej na ich temat, zachęcamy do zerknięcia na oficjalną stronę korporacji. Niniejszy artykuł to jedynie prezentacja obudów przygotowana przy współpracy z firmą MSI, ale jak tylko będziemy mieć okazję sprawdzić obie konstrukcję, nie omieszkamy tego zrobić i podzielimy się z Wami wrażeniami.

Sprawdź także:
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmktiger   @   11:15, 14.09.2019
Do Peruna, ale cena za obudowe to niebotyczna. 1000 zł za pare światełek w blaszanej obudowie ;)