Strona główna » Gra LOKI » Podgląd tematu
Problem z pracą magisterską! POMOCY!

Offline
bat2008kam //grupa Stara Gwardia » [ Hamster: Total War (exp. 48501 / 54800) lvl 17 ]0 kudos
Witam ;)

Otóż problem nie dotyczy bezpośrednio mnie, a mojej znajomej. Mianowicie jest ona w trakcie pisania pracy magisterskiej, zaś tematem jest coś w stylu ,,Loki w kulturze masowej''. Chodzi rzecz jasna o grę Loki, niestety, nigdy nie byłem miłośnikiem owej produkcji, a dziewcze nie ma smykałki do tego typu gier, toteż odpada granie z jej strony.

W tym miejscu wkraczacie Wy, społeczność Miasta Gier. Jest wśród Was jakiś miłośnik i znawca gry Loki? Może mógłby odpowiedzieć - dość rozlegle - czy w owej grze występuje bóg Loki i ewentualnie jaki ma wpływ na fabułę? To bardzo ważna sprawa, liczę, że pomożecie.

- Ile jest ,,Lokiego'' w Lokim?
- Czy odgrywa on jakąś ważną funkcję, jeśli tak, to proszę dość rozlegle to opisać.

I ostatnie - jeśli znacie jakieś inne produkcje, w których występuje owe bóstwo, dajcie znać. To dość ważna sprawa, bo zobowiązałem się pomóc. Liczę, że po raz kolejny wykażecie solidarność. Pozdrawiam i z góry dziękuję.

P.S. Uprzejmie proszę moderację o nie zamykanie tego tematu i przenoszenie nas do tematu gry Loki, gdyż to dość ważny problem i nie dotyczy tylko owego hack'n'slasha.Offline
guy_fawkes //grupa Stara Gwardia » [ Hamster\'s Creed (exp. 8231 / 10800) lvl 13 ]0 kudos
Ja grałem w Lokiego i w sumie go przeszedłem. Mam nadzieję, że nie czyta tego nikt, kto chce go skończyć, bo będą spojlery.
Loki jest sprawcą całego zamieszania w świecie gry. Do pewnego momentu jej główny bohater (1 z 4, w zależności od tego, kogo się wybierze) o tym nie wie żyjąc w przekonaniu, że za wszystkie nieszczęścia odpowiada egipski bóg Set w zmowie z lokalnym bóstwem. Po pierwszym jego pokonaniu pojawia się Chronos z wieścią, że to nie koniec wędrówki i wyjaśniając wszystko. Jednakże, nie od razu z Lokim skrzyżuje się rękawice - trzeba przejść grę 3 razy na 3 poziomach trudności, by do tego doszło (rzekomo trzeba się stać odpowiednio potężnym). Intencją Lokiego jest bodajże wywołanie Ragnaroku, ale nie jestem do końca pewien.
Generalnie spotyka się go chyba tylko 2 razy (nie licząc tych powtórek).
Jeśli gdzieś skusiłem, niech ktoś mnie poprawi.

Offline
guy_fawkes //grupa Stara Gwardia » [ Hamster\'s Creed (exp. 8231 / 10800) lvl 13 ]0 kudos
UP: Za ostro jedziesz. Nigdzie nie było powiedziane, że dziewczyna nie ma pojęcia o przedmiocie swojej pracy. Jego istotą nie są tylko gry, ale również kinematografia itd. O pomoc zaś prosi w aspekcie, w którym ma akurat niewielkie (bądź żadne) doświadczenie, a skoro Loki w grach jednak zaistniał, chce o tym wspomnieć.

Offline
Raaistlin //grupa Stara Gwardia » [ Hamster Raider (exp. 2014 / 3200) lvl 10 ]0 kudos
Mimo wszystko, przed wyborem tematu należy się mocno zastanowić, czy wie sie dostatecznie duzo na ten temat.
Jak myslisz, jak bedzie wygladal fragment (a w pracy mgr nie moze to byc jeden akapit) dotyczacy Lokiego ukazanego w grze komputerowej? Bo mi się buźka śmieje na samą myśl.

Offline
guy_fawkes //grupa Stara Gwardia » [ Hamster\'s Creed (exp. 8231 / 10800) lvl 13 ]0 kudos
Na jakiej podstawie możesz powiedzieć, że dziewczyna nie ma wystarczająco dużo informacji spoza gier? Być może Loki w tym nurcie kultury masowej to tylko ciekawostka w jej pracy, a nie coś, czemu należy poświęcić np. rozdział? Napisze tyle, ile tego Lokiego faktycznie w grach jest, skupiając się na innych przykładach. Możliwe, że dotrze także do mniej znanych produkcji czy nawet prostych flash'ówek.
W pracy magisterskiej (czy też licencjackiej) nie liczy się to, czy naprodukujesz kilkaset stron, czy kilkadziesiąt. Fakt, wymagane minimum spełnić należy, ale trzeba przede wszystkim wykazać, że dogłębnie zbadało się dany temat. Jeśli Lokiego w grach jest tyle co nic, to wysnuje z tego odpowiednie wnioski i z pewnością będzie tego więcej, niż akapit.


Offline
Raaistlin //grupa Stara Gwardia » [ Hamster Raider (exp. 2014 / 3200) lvl 10 ]0 kudos
Jeżeli w grach lokiego jest tyle co nic, to należy sobie odpuścić gdybanie i opisywanie jednego przypadku, który w dodatku jest, jaki jest. To jest praca magisterska, a nie notka na blogu, w której tysiąc myśli się umieszcza w 2 akapitach. To musi być przemyślane, uporządkowane, inaczej nie ma żadnego sensu.

Offline
guy_fawkes //grupa Stara Gwardia » [ Hamster\'s Creed (exp. 8231 / 10800) lvl 13 ]0 kudos
O tym również trzeba wspomnieć. "Kultura masowa" to jednak dość szerokie pojęcie i traktowanie go wybiórczo na zasadzie "o tym wspomnę, bo jest przykład, a to przemilczę, bo go nie ma" nie jest ani dokładne, ani profesjonalne. Brak czegoś też czegoś dowodzi i tutaj może nieco się rozpisać, podając własne przemyślenia, co może być powodem takiego stanu, np. że mitologia nordycka jest rzadko widywana w grach itd. Niech się dziewczyna wykaże.
Wybacz, ale to nie praca inżynierska z budownictwa, gdzie trzeba jasno wszystko wyłuszczyć w oparciu o obliczenia i dane techniczne, a na własne gdybania nie ma miejsca.

Liczba czytelników: 473370, z czego dziś dołączyło: 3.
Czytelnicy założyli 51238 wątków oraz napisali 664379 postów.