LOKI (PC)

ObserwujMam (480)Grasz (252)Ukończone (54)Kupię (44)

Recenzja gry LOKI (PC)


@ 27.08.2007, 00:00
"Sloiiik"

"Już niedługo klasyczny gatunek Hack'n'Slash ponownie zawita na PC! Gracze będą musieli stawić czoła Złu, przebudzonemu egipskiemu bogowi Setowi, w grze LOKI - jednemu z najbardziej klimatycznych H'n'S ostatnich lat" Tak brzmi główne hasło firmy Techland - dystrybutora LOKI na Polskę, czy się z nim zgadzam? Z pierwszą częścią tego hasła tak, a co do drugiej już mam wątpliwości, czemu? Opisze poniżej.

"Już niedługo klasyczny gatunek Hack'n'Slash ponownie zawita na PC! Gracze będą musieli stawić czoła Złu, przebudzonemu egipskiemu bogowi Setowi, w grze LOKI - jednemu z najbardziej klimatycznych H'n'S ostatnich lat"

Tak brzmi główne hasło firmy Techland - dystrybutora LOKI na Polskę, czy się z nim zgadzam? Z pierwszą częścią tego hasła tak, a co do drugiej już mam wątpliwości, czemu? Opisze poniżej.

Fabuła LOKI opowiada o zemście egipskiego boga Seta. Władca zła i chaosu, który dzięki pomocy fanatycznego wyznawcy ucieka z własnego grobowca, stworzonego dla niego specjalnie przez samego Ozyrysa. Set jakimś cudem odkrywa sposób na przemieszczanie się miedzy czterema mitologiami: Egipską, Nordycką, Grecką oraz Aztecką. W każdej z nich pozyskuje on sojuszników i następnie z ich pomocą zaczyna siać zadymę na świecie. Aby nieco ukrócić jego swawolę gracz będzie musiał przenosić się do kolejnych mitologicznych światów i eliminować tamtejszych super oszołomów. Oczywiście każdy z nich należał będzie do reprezentowanego uniwersum, a jedynym sposobem na ukończenie rozgrywki będzie totalna anihilacja wszystkiego po kolei!

Przed rozpoczęciem zabawy, decydujemy się na jedną z czterech dostępnych klas postaci. Do wyboru mamy Nordyckiego barbarzyńcę- walczącego w okresie Ragnaroku, Aztecką szamankę- ratującą swój kraj przed konkwistadorami, Grecką wojowniczkę – uczennicę Achillesa oraz Egipskiego czarownika- człowieka szukającego własnego przeznaczenia. Na pierwszy rzut oka widać, że producent gry, firma Cyanide dała nam do wyboru tylko dwa rodzaje postaci – wojownika i maga… nic bardziej mylnego – rozwój każdego herosa, jego umiejętności oraz oczywiście metoda walki jest bardzo zróżnicowana! Po wybraniu właściwej dla nas postaci decydujemy się także na poziom trudności, który w przypadku LOKI nie jest jedynie wyznacznikiem ilości zadawanych przez przeciwników obrażeń oraz posiadanej przez nich energii. W grze są trzy poziomy: Śmiertelnik, Bohater oraz Bóg. Każdy z nich pozwala na przeżycie ścieżki fabularnej w nieco inny sposób. Część misji powtarza się co prawda niezależnie od wybranego poziomu, są jednak zadania unikatowe, których nie doświadczymy przechodząc grę na tylko jednym z nich. W sumie autorzy obiecują około 240 godzin zabawy, aczkolwiek nie mogę tej wiadomości potwierdzić w chwili obecnej, nie grałem bowiem aż tak długo!

LOKI (PC)

Każda z postaci zaczyna zabawę w rodzinnym mieście, gdzie dostaje swoje pierwsze zadania. Misje w grze są powiązane z mitologicznymi/historycznymi wydarzeniami danej krainy. Na swojej drodze bohater spotyka wiele postaci i potworów znanych nam z mitologii czy też historii. Siejąc zniszczenie będziemy mogli natrafić na takich herosów jak Achilles, Odyn, Izyda, Atena czy np. dowódcę Walkirii -Brunhildę. Zadania realizujemy ku chwale jednego z trzech bogów danej mitologii. Za wykonane misje dostajemy punkty doświadczenia, punkty wiary oraz złoto. Gdy zdobędziemy ich odpowiednio dużo, nasz bohater awansuje na kolejny poziom, otrzymując przy okazji 5 punktów do atrybutów naszego protegowanego, takich jak siła, zręczność, inteligencja, witalność i energia. Dzięki odpowiedniemu ich wykorzystaniu, zwiększamy statystyki naszej postaci, dzięki czemu staje się ona coraz potężniejsza i trudniejsza do pokonania. Doświadczenie nie jest jednak jedynym sposobem awansowania, bowiem po zdobyciu określonej ilości punktów wiary, nasz bohater dostaje jeden punkt umiejętności, który pozwala na zdobywanie nowych cech i poprawianie już posiadanych.


Screeny z LOKI (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   21:24, 02.02.2010
gra nie jest słaba ale też nie jest najlepsza mogła być lepsza
0 kudoskapka96   @   22:01, 03.04.2010
Tak zgadzam się gra mogła by być lepsza ale rozbudowane możliwości jak dla mnie wystarczą 7.5/10
0 kudosGRACZ1996   @   10:04, 27.04.2010
Rzeczywiście I kto ma dzisiaj może grać 200 godzin, trochę za długo, a gra nie jest aż tak wciągająca
0 kudosazelor   @   10:25, 08.03.2011
Mi się gra bardzo podoba, gdyby nie to, że ma błędy, co na dłuższą metę jest wkurzające. Na dzień dzisiejszy mam najnowszego patcha a i tak nie da się grać na wyższym poziomie trudności. Moja postać podczas większych potyczek zaczyna świrować tzn. biega, atakuje na oślep albo nic nie robi bez mojej ingerencji. Kończy się na tym, że muszę od nowa wczytywać poziom. Przestałem grać. Jak wyjdzie nowy patch to może spróbuję ponownie...
0 kudosTheWitcherGamerr   @   12:14, 11.06.2011
Przeszedłem 3 mitologie i mi sie znudziła.Ale ogólnie gierka jest warta zagrania
0 kudosnovy13   @   15:52, 17.05.2014
Ja gre kiedyś sobie zaczełem grać i się fajnie grało ale coś mnie znudziła w sumie i zakończyłem grę na dość wczesnym etapie
Dodaj Odpowiedź