Kona (Xbox One) - okladka

Kona (Xbox One)

Premiera:
17 marca 2017
Premiera PL:
17 marca 2017
Platformy:
Gatunek:
Przygodowa
Język:
Producent:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Kona (Xbox One)
Materdea @ 08:36 24.03.2020
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl

Śr. długość gry: 9h 0min

+ czaswięcej

Kona to gra przygodowo-survivalowa, przygotowana przez niezależne kanadyjskie studio Parabole. Tytuł sfinansowano na platformie Kickstarter.

W produkcji wcielamy się w skórę Carla Fauberta, weterana wojennego, który postanowił dorobić sobie poprzez pracę w agencji detektywistycznej. Jedno ze zleceń okazało się jednak wyjątkowo tajemnicze. Akcja toczy się w Quebec w roku 1970, a my, wskakując w skórę detektywa, mamy rozwiązać zagadkę zdewastowania domu bogacza W. Hamiltona, którego położoną w górach chatkę najprawdopodobniej zniszczyli rodowici mieszkańcy prowincji Quebec, z którymi wspomniany jegomość od dłuższego czasu toczył spory. Problem w tym, że po dotarciu na miejsce, detektyw nie zastaje ani wymienionej społeczności, ani swojego zleceniodawcy. Pojawia się więc masa pytań, na które musimy znaleźć odpowiedź.

Rozgrywka to połączenie przygodówki z survivalem. Oprócz rozwiązywania kolejnych zadań, gracz musi dbać o zdrowie bohatera i zaspakajać jego potrzeby fizjologiczne, co nie jest łatwe, zważywszy na mroźną atmosferę, jaka panuje w okolicy. Uważać trzeba ponadto na bestie z legend, takie jak chociażby wendigo czy po prostu wygłodniałe drapieżniki. Śledztwo prowadzimy przy wykorzystaniu aparatu fotograficznego i notatnika, przy pomocy których dokumentujemy kolejne poszlaki.

Kona cechuje się zaawansowaną oprawą wizualną, która cieszy oko. Twórcy przygotowali szczegółowe zimowe otoczenie, dbając o najdrobniejsze szczegóły.

PEGI: Od 16 latZawiera przemocZawiera treści związane z narkotykami
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?