Firewatch (PC) - okladka

Firewatch (PC)

Premiera:
09 lutego 2016
Premiera PL:
09 lutego 2016
Platformy:
Gatunek:
Przygodowa
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (19)Gram (4)Ukończone (16)Kupię (4)

Opis Firewatch (PC)
Dirian @ 16:26 31.08.2014
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!

Śr. długość gry: 5h 33min

+ czaswięcej

Firewatch to debiutancki projekt Campo Santo - studia z San Francisco, złożonego z byłych twórców The Walking Dead i Mark of the Ninja.

Gra opowiada o losach Henry'ego, który podjął się wymagającej pracy strażnika leśnego, obserwującego z wieży okolicę w poszukiwaniu ewentualnych pożarów. Facet samotnie przebywa na ogromnym terenie, a jedynym jego kontaktem jest tajemnicza kobieta, Delilah, której na bieżąco raportuje sytuację, przy okazji nieśmiało z nią flirtując. W pewnym momencie mężczyzna zostaje jednak zmuszony opuścić bezpieczną siedzibę.

Akcja toczy się w amerykańskim stanie Wyoming, znanym z ogromnych, leśnych terenów i licznych pasm górskich.

Silnik, na jakim opiera się Firewatch, to Unity. Przy jego pomocy wygenerowano efektowne otoczenie, z charakterystycznymi, ciepłymi barwami zachodzącego słońca w roli głównej. Twórcy przyłożyli się, abyśmy mieli nad czym zawiesić oko w czasie eksploracji.

Screeny z Firewatch (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   07:52, 13.02.2017
Hej, ktoś korzystał ze spolszczenia z grajpopolsku.pl?
0 kudosTheCerbis   @   10:51, 13.02.2017
Nie, ale jeśli oni robili to nie masz się co martwić, bo ich spolszczenia zawsze są pełnowartościowe i najwyższej jakości. Śmiało możesz pobrać.
0 kudosshuwar   @   07:22, 14.02.2017
Cytat: shuwar
ktoś korzystał ze spolszczenia z grajpopolsku.pl?

Cytat: TheCerbis
Nie, ale jeśli oni robili to nie masz się co martwić


To prawda. Pobrałem, zainstalowałem. Szybko, sprawnie, bez problemów. Tłumaczenie genialne. Znikoma ilość błędów. Oj szacunek dla twórców tłumaczenia.

Sama gra... po godzinie mogę powiedzieć: rewelacyjna. Świetny pomysł i wciągająca fabuła.
0 kudossebogothic   @   09:40, 06.06.2017
Bardzo przyjemna gra z równie przyjemną oprawą graficzną. Na początku klimat jest świetny, fajnie jest szwendać się po lesie i rozmawiać z Delilah. To jeden z niewielu tzw. symulatorów chodzenia w których chodzenie nie męczy. Świat nie jest jakiś przesadnie duży, składa się głównie z korytarzy i jego zwiedzanie odbywa się w dość liniowy sposób. Później klimat nieco gęstnieje i staje się bardziej niepokojący. Dochodzi do wielu tajemniczych zdarzeń, które nie raz i nie dwa sprawią, iż dreszcz przebiegnie nam po karku. Niemniej ostateczny finał jest nieco rozczarowujący, podobnie zresztą jak w Ethanie Carterze. Troszkę wygląda to tak jakby twórcy chcieli naprędce pozamykać wszystkie wątki, bo zapewne gracze układali w swoich głowach zawiłą intrygę. Mimo wszystko taka prosta historia ma swój urok. Szkoda jednak, że później przeskoki czasowe są coraz większe, powinno być nieco więcej etapów w klimacie tych początkowych. Jak już wspomniałem grafika jest bardzo ładna, stylizowana, utrzymana w miękkich, ciepłych, pastelowych barwach. Muzyka pojawia się w określonych sytuacjach i jest dobra, a dubbing dwójki bohaterów jest rewelacyjny. To oni w końcu dźwigają całą grę i gdyby nie udało się stworzyć tak wiarygodnego duetu to gra mogłaby być ledwie przeciętna, a nie bardzo dobra. Przyznam, że klimacik Firewatcha przypominał mi nieco trochę ten z Life is Strange. Może to przez oprawę wizualną, może przez podobną gitarową ścieżkę dźwiękową?
0 kudosLucas-AT   @   21:44, 01.10.2017
Potwierdzam, jeden z najlepszych symulatorów chodzenia z jakimi miałem doczynienia. Jedna z tych gier, która po ukończeniu nie daje o sobie zapomnieć i czuję się kaca, że to już koniec.

I w sumie trudno mi powiedzieć, co jest czyni tę grę tak dobrą. Ale chyba przede wszystkim świetne dialogi i relacje między bohaterami. Ważne też by gra już na samym początku nas zaintrygowała, a Firewatch dzięki początkowej historyjce przed grą właściwą właśnie tak zrobił.
0 kudosshuwar   @   11:06, 02.10.2017
Również miło wspominam ten tytuł... dzięki niemu przekonałem się, że gry przygodowe również mogą być całkiem w dechę.
0 kudosmindwarper   @   14:36, 18.03.2018
Dla mnie ta gra jest rewelacyjna, niby nic specjalnego, bo krótka i liniowa, a jednak Uśmiech Chciałbym zagrać w coś podobnego, ale ciężko znaleźć tak klimatyczną grę.
0 kudosshuwar   @   07:54, 19.03.2018
Cytat: mindwarper
Chciałbym zagrać w coś podobnego, ale ciężko znaleźć tak klimatyczną grę.

Może to nie ten sam klimat, ale zaraz po Firewatchu zagrałem w Life is Strange i również oceniłem grę wysoko. Polecam (jest do niej spolszczenie fanowskie).
Dodaj Odpowiedź