Manor Lords (Xbox X/S) - okladka

Manor Lords (Xbox X/S)

Premiera:
2024
Premiera PL:
2024
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna / Ekonomiczna
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Manor Lords (Xbox X/S)
Dirian @ 18:34 14.04.2024
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Manor Lords to gra strategiczna z elementami ekonomicznymi stawiająca na realizm, która pozwala doświadczyć życia średniowiecznego władcy. Akcja tytułu ma miejsce w feudalnej Europie. Grę przygotowało studio Slavic Magic, a większość prac nad tytułem wykonała jedna osoba - Grzegorz Styczeń.

Manor Lords stanowi połączenie średniowiecznego city buildera, w którym rozpoczynamy od stworzenia małej osady, którą następnie rozbudowujemy i nią zarządzamy. Gra opiera się nie tylko na stawianiu budynków, ale także zarządzaniu osadą - trzeba dbać o wydobycie różnych surowców, tworzenie nowych materiałów czy stale zmieniające się potrzeby mieszkańców. Ważną kwestią jest też handel, w ramach którego współpracujemy z kupcami lub tworzymy własne szlaki handlowe.

Jako że akcja gry ma miejsce na ogromnej mapie, wraz z rozrostem naszej osady przyjdzie nam rywalizować z innymi władcami. W Manor Lords stoczymy średniowieczne bitwy, wzorowane nieco na serii Total War. Starcia są taktyczne, ale odbywają się w czasie rzeczywistym. Podczas bitew musimy wziąć pod uwagę szereg czynników - od zmęczenia naszych oddziałów, przez morale aż po zmieniające się warunki pogodowe. Wszystko to może wpłynąć na ostateczny wynik starcia. Trzeba ponadto umiejętnie zarządzać ludźmi - nasi wojownicy to także normalni mieszkańcy osady, więc gdy zbyt wielu wojaków polegnie na polu bitwy, możemy stracić cenne ręce co pracy, co z kolei może doprowadzić do ekonomicznej zapaści. Warto więc dbać o swoje wojsko, a przed wyruszeniem na wojnę, być może lepiej spróbować dojść do porozumienia z przeciwnikiem poprzez rozbudowany system dyplomacji.

Manor Lords oferuje zabawę wyłącznie dla pojedynczego gracza.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?